خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

09125403032 - 02122909216

کلینیک شنوایی سنجی سمعک برتر

سمعک هوشمند

با مرور زمان کاربران سمعک از سمعک های دیجیتال رضایت کافی نداشتند. مثلا وقتی صدای باد می آمد، صدای گفتاری برایشان مبهم بود و یا درهنگام شنیدن از پشت سر دچار مشکلات فراوان می شدند. مخصوصا در زمان های گذشته باور پزشکان و بیمار بر این بود که یک سمعک کافی است و همین مشکل را مضاعف می کرد. کم کم تکنولوژی پیشرفت کرد تا مشکلات شنیداری کم شنوایان کمتر نمود پیدا کند. سمعک هوشمند به بازار ادیولوژی وارد شد. کاربران سمعک رضایت عجیبی از سمعک هوشمند پیدا کردند اما همچنان مشکل باور استفاده تک گوشی از سمعک وجود داشت. شنوایی دوگوشی در اروپا و آمریکا امروزه بسیار تاکید می شود.سمعک هوشمند توانایی تشخیص صدای گفتاری از نویز محیطی را با توجه به تکنولوژی بکار رفته در آن دارا است. در سمعک دیجیتال 2 تا 4 کانال استفاده می شد، اما در سمعک هوشمند تا 15 کانال نیز استفاده می شود. هرچه تعداد باند و کانال سمعک بیشتر باشد، کیفیت درک گفتار در محیط های شلوغ بالاتر است. بنابراین نتیجه میگیریم که اکثرمعیار تعیین قیمت سمعک بر پایه ی تشخیص درک گفتار در محیط های شلوغ است. یعنی در سمعک های مدل بالا شاید یک یا دو تکنولوژی اضافه تر وجود داشته باشد که کاربرد برای کاربر سمعک ندارد، اما در عوض کیفیت سمعک در سمعک های رده بالا شبیه تر به گوش طبیعی است.

سمعک هوشمند پیشرفته

سمعک هوشمند با برخورداری از تکنولوژی وایرلس، به منظور تبادل داده های میکروفن ها برای پردازش دو گوشی بین سمعک ساخته شده اند. از دیگر ویژگی انواع سمعک فراهوشمند–سمعک هوشمند جهت یابی باریک، جهت یابی دوگوشی، جهت یابی فضایی، سیستم دوگوشی محافظ باد،‌تمرکز بر روی گفتار و تعادل و یکنواختی صدا می باشد. بهبود درک گفتار در انواع سمعک فراهوشمند با کاهش نویز از همه جهات، حتی نویزهای باقی مانده بین سیگنال ها سمعک فراهوشمند و سمعک هوشمند بر اساس خواسته های بیمار شخصی سازی می شود تا نیازهایش به بهترین شکل ممکن رفع گردد.
بیمار در محیط های شلوغ سردرگم نمی شود بر خلاف سمعک دیجیتال، و اصوات را همانگونه که هستند دریافت میکنند. سیستم OVP دارند برای حذف کامل صدای اکو و پیچش در انواع سمعک هوشمند. میکروفن جهت دار چرخشی در سمعک هوشمند روی گفتارتمرکز می کند و سیستم نویز ریداکشن، صداهای اضافه را کم و در نتیجه مانند گوش واقعی عمل می کند. (جهت داری پیشرفته و قوی سمعک. درک گفتاری چندین گوینده در یک محیط دشوار شنوایی)

سمعک فراهوشمند

علاوه بر شنوایی هوشمند قادر هستند ارتباط بی سیم به طور مستقیم با وسایل مختلفی همچون تلفن، تلویزیون، پخش کننده موزیک و … داشته باشند. به طوریکه صداها مستقیم از دستگاه شنیده شود. سمعک ارزان در سمعک فراهوشمند یافت می شود. در مدل های بالای سمعک فراهوشمند و انواع سمعک هوشمند، شرایط نقد و اقساط با چک معتبر بانکی پذیرفته می شود.

تکنولوژی پیشرفته سمعک هوشمند

در سمعک هوشمند به صورت اتومات تغییر برنامه و صدا انجام می شود. یعنی وقتی شخص به محیط های مختلف می رود برنامه شنیداری نیز تغییر کرده و همین امر کیفیت سمعک را بالا می برد. در هر برند حدود 15 – 10 مدل سمعک هوشمند وجود دارد و بنابراین حدود 150 مدل در تمامی برندها سمعک هوشمند داریم. این ادیولوژیست شماست که از بین تمامی مدل ها بهترین سمعکی را که دارای بهترین گارانتی، برند و خدمات پس از فروش است و از کیفیت صدای بهتری برخوردار است به شما معرفی میکند. بنابراین اینکه شما کدام کلینیک شنوایی سنجی را انتخاب می کنید وادیولوژیست شما کدام دستگاه تنظیمی و کدام برند را استفاده می کند، بسیار برکیفیت سمعک و رضایت بیمار تاثیر دارد.

کلینیک سمعک برتر با مجهزترین دستگاه و سابقه کاری بالا این تضمین را به شما می دهد که از کیفیت سمعک و مشاوره صحیح انتخاب سمعک راضی باشید.

سمعک های هوشمند می توانند در یک ثانیه حدود 20 میلیون آنالیز مختلف بر صدای دریافتی اعمال کنند، فاصله دور را از نزدیک تشخیص می دهند. در صورت تجویز دوگوشی، کاربر از موقعیت مکانی و فضایی خود، مثلا در آسانسور، مطلع است. همچنین احالت چشم بسته یا در اتاق تاریک جهت صدا را به راحتی تشخیص می دهد. در سمعکک های هوشمند پیشرفته کیفیت صدای تلفن و تلویزیون بالا است.

ویژگی سمعک های هوشمند

میکروفن جهت دار یا دایرکشنال، جهت حذف صداهای ناخوشایند

میکروفن جهت دار در سمعک هوشمند صدا را از روبرو به خوبی دریافت کرده و اصوات مزاحم را بسیار کم میکند. درک شنوایی بسیار بالا می رود. اما همانطور که میبینیم تعداد میکروفن ها یک عدد و سیستم درک صدا از روبروقوی است. همین مساله و همین ضعف تکنولوژی را بر آن داشت تا به فکر سمعک های فراهوشمند بیفتد. اکنون دو سه سالی است که سمعک فراهوشمند با تعداد باند بالا چند میکروفنه بودن، میکروفن چرخشی، سنسور آکوستیکی و حرکتی، سمعک هوشمند را از دایره رقابت بازار کم کم حذف می کند.

خیره اطلاعات بیمار در سمعک

در سمعک های هوشمند صفحه ای به نام ذخیره اطلاعات وجود دارد که مدت زمان استفاده کاربر در هر محیط را معلوم می کند. این صفحه به ادیولوژیست کمک بسیاری می کند برای اینه بداند سمعک بیشتر در چه محیط هایی برای کاربر لازم بوده است و یا اینکه چند ساعت در روز از سمعک استفاده کرده است.

کنترل سمعک با ریموت به جای تنظیمات دستی

در گذشته سمعک دارای تنظیمات دستی بود که کاربر اجازه داشت از آن استفاده کند، مشکل بزرگ آن دست بردن به سمت سمعک و متوجه شدن اطرافیان از اینکه شخص سمعک استفاده می کند. نکته دیگر اینکه تنظیمات دستی به یک ولوم کم و زیاد خلاصه می شد. امروزه استفاده از ریموت در سمعک های هوشمند باعث می شود که شخص بتواند جهت میکروفن را تعیین کند و یا اینکه ولوم را کم و زیاد کند. در سمعک های هوشمند پیشرفته سیستم تنظیم محیط پرسروصدا نیز به موارد تنظیمی اضافه شده است.بعدها در سمعک های فراهوشمند اپلیکیشن تنظیم سمعک در دسترس بیمار قرار گرفته و تنظیم صدا چند محیط خلوت، شلوغ، کنسرت، استادیوم و... و یا تنظیم صدای موسیقی، تلفن، تلویزیون در دسترس بیمار است.یعنی علاوه بر اینکه خود سمعک به صورت هوشمند طبق محیط اطراف صدا را تنظیم میکند، با استفاده از اپلیکیشن های موبایل سیستم رازداری استفاده از سمعک حفظ می شود و کیفیت صدا برای کاربر بالاتر می رود.

کاهش نویز ناخواسته

تعداد باند فرکانسی بالاتر از سمعک دیجیتال باعث می شود که حذف سروصدا در سمعک هوشمند بسیار قوی تر از سمعک دیجیتال باشد. همین مزیت حتی سالمندان خانه نشین را برآن می دارد که از سمعک هوشمند استفاده کنند. زیرا در هر حال حتی در محیط خانه نیزصدای نویز مانند صدای کولر، صدای ظرف و ظروف، صدای صحبت افراد با یکدیگر از فاصله دورتر وجود دارد. بنابراین توصیه ما حتی برای کسانی که به هیچ عنوان از منزل بیرون نمی روند، استفاده از سمعک هوشمند است.

در سال های بعد عدم رضایت کاربران در بعضی از محیط ها مانند پاساژ ها، شهربازی، کنسرت ها و یا مهمانی های شلوغ تکنولوژی را بر آن داشت تا به فکر سمعک های بهتر و باکیفیت تری بیفتند. یعنی سمعک هایی با تعداد باند و کانال فرکانسی بسیار زیاد و تعداد میکروفن بالاتر مورد توجه قرار گرفت. در سمعک های جدید سنسورآکوستیکی- الکتریکی در بعضی از برند ها باعث شد که در حال دویدن و یا حرکات سریع درک شنوایی بالا باشد.

کاهش نویز باد

در سمعک جدید هوشمند و یا سمعک فراهوشمند قسمتی وجود دارد که اگر شخص در محیط بادخیز زندگی کند و یا اینکه در ماشین، شیشه ی پنجره ماشین پایین باشد، درک شنوایی همچنان کیفیت خود را حفظ کند. در سمعک فراهوشمند این سیستم خیلی دقیق تر و با ظرافت بیشتر راه اندازی شده است.

سمعک هوشمند وایرلس

وایرلس در سمعک بدین معناست که دوسمعک می توانند باهم ارتباط برقرار کرده و درک شنوایی را در محیط های شلوغ و سخت شنیداری بالا ببرند. وقتی دو گوش کم شنوا یا ناشنوا باشد، بهتر و علمی تر آن است که هردوگوش سمعک داشته و از نوع وایرلس دار باشد. وایرلس در سمعک تک گوشی معنا ندارد.

سمعک هوشمند بلوتوث دار

بلوتوث در سمعک جدید بدین معناست که می تواند به بسیاری از اکسسوری ها یا لوازم جانبی های همان برند وصل شود. یعنی مثلا در برند زیمنس، سمعک 3NX می تواند به وسیله بلوتوث به Stream Line Mic وصل شود و شما با هر مدل موبایلی که داریئ صدای مخاطب و یا ویس های شبکه های اجتماعی را از داخل سمعک نزدیک پرده گوش خود به وضوح بشنوید.البته در این مثالی که زده شد اگر موبایل شما آیفون باشد بدون استفاده از اکسسوری می توانید صدا را از داخل سمعک خود بشنوید.

 
پردازش شنوایی دوگوشی

همانطور که گفتیم شنوایی دوگوشی مسلما از شنوایی یک گوشی بسیار بهتر است زیرا توانایی مغز برای کدگذاری و دریافت اطلاعات از هردو گوش بسیار بهتر و بالاتر است. همچنین از سیستم وایرلس در سمعک دوگوشی برای افزایش درک شنوایی استفاده می کنیم.

ویژگی سمعک هوشمند پیشرفته در دنیای واقعی

فرض کنید در یک محیط مهمانی که افراد همه باهم صحبت میکنند، صدای ظرف و ظروف می آید، در یک سمتی موزیک پخش می شود شخصی شما را صدا کرده و می خواهد با شما صحبت کند، اکنون سمعک هوشمند جدید و دوگوش وایرلس دار به کمک شما می آید. میکروفن های جهتدار روی لب گوینده زوم کرده، سیستم کاهش نویز سروصدا را کاهش می دهد و شما می توانید با درک شنوایی درست کلمات مخاطب خود را از دست ندهید. سیبستم تهویه هوا، برخورد ظرف و ظروف و موزیک مخل درک شنوایی شما نیست و شما با آرامش از شنیدن لذت می برید.

ویژگی سمعک هوشمند پیشرفته در دنیای واقعی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید