خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

09125403032 - 02122909216

کم شنوایی ناشی از نویز

کم شنوایی ناشی از نویز یا (NIHL) نوعی از کم شنوایی است که به دلیل حضور طولانی مدت در معرض صدای با شدت بالا یا یک بار مواجهه با صدایی با حداکثر دسی بل بروز می کند.
NIHLبیماری رایجی است و بیشتر متخصصین سلامت نگران شیوع این نوع بیماری در بین نوجوانان هستند، زیرا آنها دائما در حال گوش دادن به موسیقی با شدت صدای بسیار بالا با هدفون هستند. تخمین زده شده که حداقل ۱۰ میلیون آمریکایی مبتلا به کم شنوایی ناشی از تحریک صوتی هستند.

ادامه مطلب

سرگیجه در ورزشکاران

احساس سرگیجه به دلیل عدم خون رسانی کافی و کمبود اکسیژن در مغز ایجاد می شود.این شرایط پس از ورزش و خصوصا قطع ناگهانی تمرینات، و در نتیجه از دست دادن سریع آب بدن یا فشار خون پایین اتفاق می افتد.
بنابراین همواره سعی کنید سرعت و شدت تمرینات را به تدریج کم و کمتر نمایید. به این ترتیب مانع از عدم تعادل و تغییرات ناگهانی دربدن خواهید شد.

ادامه مطلب

کم شنوایی مادرزادی

اگر پدر یا مادری دچار ناشنوایی ژنتیکی باشند بسته به این که ژن عامل این اختلال در آنها غالب یا مغلوب باشد، فرزندشان نیز حتی با وجود ناشنوایی یکی از والدین با این نارسایی به دنیا خواهد آمد. البته اختلالات شنوایی همیشه زمینه ژنتیکی ندارد، بلکه در بسیاری موارد از بیماری‌ها یا عوارضی ناشی می‌شود که برای مادر طی بارداری رخ می‌دهد.

ادامه مطلب

شنوایی سنجی نوزاد و بزرگسال

چرا باید شنوایی سنجی نوزاد را انجام دهیم؟
کم شنوایی یکی از رایج ترین اختلالات بعد از تولد است. چرا که اگر نوزاد از بدو تولد دچار مشکل کم شنوایی باشد، به دنبال آن مشکلات گفتاری، تاخیر تکلم، مشکلات اجتماعی و شناختی پیش می آید. سن طلایی تشخیص کم شنوایی نوزاد قبل از یک ماهگی است که باید تا قبل از 3 ماهگی نوع و شدت کم شنوایی تشخیص داده شود.

ادامه مطلب

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید