خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

کلینیک شنوایی سنجی سمعک برتر

راهنمای بیماران

انتخاب سمعک نامریی

مناسبترین سمعک نامریی سمعکی است که از لحاظ اندازه در رده سمعک های مخفی قرار گیرد و از لحاظ کیفیت صدای جمع یا هیاهو را بتواند کمتر تقویت کند. برای افرادی که حداقل قیمت سمعک نامریی را می پرسند که از لحاظ کیفی نیز در دره سمعک هوشمند باشد حدود سه تا چهار میلیون در هر گوش است. سمعک های پایین تر از آن امکان دارد کمی از لحاظ درک شنوایی در محیط شلوغ بیمار را راضی نکند. این سمعک ها تمام امکانات یک سمعک جدید را دارد. سمعک برتر نمایندگی فروش بهترین برند های سمعک ریز و سمعک نامرئی است.

مرکز خرید سمعک

نمایندگی مرکزی خرید سمعک در دو منطقه ونک و خیابان شریعتی با نام های سمعک آلفا و سمعک برتر ارائه دهنده انواع سمعک ها با برند معتبر می باشد. خرید سمعک در یک کلینیک شنوایی سنجی معتبر با دستگاه های جدید و تجربه لازم باعث می شود که کاربر از کیفیت صدای سمعک و خرید خود راضی باشد.

انتخاب سمعک جدید

بهتر است اگر تا به الان از سمعک های خیلی قدیمی که چندین سال پیش تهیه کرده اید، استفاده می کنید اکنون از سمعک های جدید استفاده کنید زیرا کیفیت صدای سمعک های جدید به مراتب شفاف تر از سمعک های قدیمی است. سمعک با شنوایی شما ارتباط دارد و توجه به کیفیت آن در حقیقت توجه به سلامت خودتان است. کلینیک سمعک برتر با ارائه جدیدترین سمعک ها شما را در شنیدن بهتر صدا کمک می کند.

بازه قیمت سمعک زیمنس

شما می توانید در هر گوش سمعک زیمنس را از حدود هر سمعک 5 میلیون تومان تا 16 میلیون تومان پیدا کنید. تفاوت قیمت ها بیشتر بخاطر تکنولوژی و سال ساخت سمعک و در مرحله بعد قیمت سمعک زیمنس بستگی به امکانات ویژه مانند هندزفری  شدن یا گوش دادن تلویزیون به صورت هندزفری، ویس لینک و... دارد. سمعک برتر نمایندگی بهترین برندها از جمله برند سمعک زیمنس یا سمعک سیگنیا را دارا می باشد.

سمعک پشت گوشی

سمعک پشت گوشی در سه رده ارزان قیمت، متوسط و لاکچری وججود دراد. قیمت سمعک های ارزان بین یک و نیم تا سه میلیون تومان در هر گوش است. قیمت سمعک های متوسط از سه میلیون تومان تا پنج میلیون تومان می باشد. قیمت سمعک لاکچری از شش میلیون تومان تا شانزده میلیون تومان در هر گوش است. با توجه به کیفیت تنظیم دستگاه، قیمت سمعک ها با تلورانس یک میلیون تا دو میلیون تومان بالا یا پایین می رود. کلینیک سمعک برتر ارائه دهنده انواع سمعک های پشت گوشی باتری خور و شارژی است.

بهترین مرکز سمعک در تهران

اگر می خواهید تمامی مدل های سمعک و مدل های موجود در بازار را در مرکزی پیدا کنید می توانید به کلینیک سمعک برتر مراجعه نمایید. کلینیک سمعک برتر با توجه به داشتن نمایندگی معتبر فروش در چندین برند و همینطور به علت اینکه در منطقه ای واقع شده است که کیفیت کار برای بیماران ارزش بالایی دارد، سعی می کنیم تا بهترین کیفیت سمعک در مدل های موجود بازار برای کابران سمعک فراهم آورد. بهترین مرکز شنوایی سنجی و سمعک افتخاری است که با حمایت شرکت ها و کاربران سمعک برای سمعک برتر به دست آمده است.

سمعک

سمعک وسیله ای است که شنوایی شما را به حد نرمال می رساند اگر میزان کم شنوایی شما بین 30 تا 50 درصد باشد می توانید به این موضوع امیدوار باشید که خرید سمعک شما بهترین رضایت را برای شما می /اورد زیرا تقریبا حس شنوایی نرمال را خواهید داشت. اما اگر برای خرید سمعک دیر اقدام کنید و کم شوایی شما به حالت سرسره ای شدید شده باشد یعنی فرکانس های زیر خرب شده باشند یا اینکه میزان کم شوایی شما 60 دسی بل به بالا باشد امکان رضایت از سمعک کمتر خواهد بود اما در صورت استفاده مدام رضایت شما بهتر و بهتر خواهد گشت. جنس سمعک یعنی تکنولوئژی سمعک و انتخاب سمعک جدید بسیار در رضایت بیمار موثر است. شما در حقیقت برای شنوایی خود هزینه می کنید. سمعک برتر مشاوره علمی و حرفه ای برای خرید و انتخاب درست سمعک به شما خواهد داد.

شنوایی سنجی و نوار گوش

ابتدا برای اینکه بدانید میزان شنوایی شما چه اندازه است باید تست شنوایی یا شنوایی سنجی بشوید. تست شنوایی در مرکز شنوایی سنجی کلینیک سمعک برتر با جدیدترین دستگاه ها بوده و از صحت این تست مطمئن خواهید بود. بر اسا آن اگر نیاز به جراحی یا خرید سمعک دارید می توانید در مرکز ما اقدام به این کار بکنید کلینیک تخصصی سمعک برتر علاوه بر عرضه سمعک حاذق ترین پزشک گوش و حلق و بینی را به شما معرفی می کند.

ساخت قالب گوش

قالب گوش با کیفیت های متفاوت در لابراتوار ها در ایران ساخته می شود. شرکت های متفاوتی قالب اولیه را از کلینیک های شنوایی دریافت کرده و قالب سمعک را می سازند. قالب گوش در چند نوع ضدآب، ضدصوت و قالب سمعک موجود است و از 200 هزار تومان تا 500 هزار تومان متفاوت است. البته برای سمعک های جدید قالب های اروپایی طراحی شده که دیگر نیاز به گرفتن قالب از گوش نیست. همین امر می تواند خرید سمعک از راه دور را آسان کرده و از طریق نوار گوش و ارسال سایز های مختلف قالب شما  آن را با اندازه سایز کانال کوش خود تنظیم می کنید.

سمعک ریک چیست

سمعک ریک جایگزین سمعک های پشت گوشی در سال های اخیر شده است کیفیت این سمعک بالاتر است زیرا رسیور داخل محفظه ی سمعک نیست و نزدیک به کانال گوش قرار دارد. در دو نوع شارژی و باتری خور موجود است. بسته به میزان افت شنوایی از افت شنوایی کم تا خیلی زیاد را پوشش می دهد. و تقریبا قیمت هر گوش آن از 4 میلیون تومان به بالا در برندهای مختلف است. با افزایش قیمت صافی و وضوح صدای سمعک بیشتر می شود. سمعک شارژِی این مزیت را دارد که مانند موبایل ان را شارژ کرده و استفاده می کند. مزیت سمعک باتری دار هم در این است که اگر به دلایلی سمعک شارژ نبود، باتری همه جا در دسترس تهیه است. انتخاب باتری خوربودن یا شارژی بودن به سلیقه بیمار است.
سمعک برتر نمایندگی فروش برندهای معتبر در تهران می باشد.

تعمیر سمعک در تهران و شهرستان

افرادی که سمعکشان نیاز به تعمیر دارد می توانند با ارسال سمعک و یا مراجعه حضوری سمعک خود را تعمیر کنند. با توجه به شرایط تحریم بسیاری از قطعات سمعک ناموجود است اگر احیانا سمعکی غیر قابل تعمیر بود، کلینیک سمعک برتر به شما خرید مناسبترین سمعک با توجه به بودجه تان را پیشنهاد می دهد. زیرا همانطور که می دانید مغز نیاز به نرمال بودن و طبیعی بودن در درک شنوایی دارد و بدون سمعک بسیار به مغز فشار می آید. تمام تلاش ما در این برهه سخت به علت عدم ورود قطعات تعمیر سمعک شما مخصوصا برای کسانی مه بودجه پایین دارند است.

بهترین سمعک

بر اساس نوار گوش، سن بیمار و بودجه بهترین سمعک به بیمار معرفی می گردد. سوال متداولی که بیماران می پرسند این است که بهترین سمعک چیست و قیمت آن چند است. واقعیت این است که بهترین سمعک گاهی به بودجه بیمار نزدیک نیست بنابراین این اشتباه ترین سوالی است که بیمار را ممکن است از استفاده سمعک دور نگه دارد و پشیمان کند و این امر باعث پیشرت کم شنوایی وی بشود. بهتر است این سوال این گونه مطرح شود که سمعک ارزان قیمت متوسط و گران هر کدام در چه رنج قیمتی است. بعد از آن بیمار تصمیم به استفاده از بهترین سمعک خود با بودجه ای که دارد بنماید. کلینیک سمعک برتر تست سمعک قبل از خرید برای شما انجام خواهد داد تا راحتی شنوایی را در محیط های مختلف با ان در کلینیک شنوایی سنجی سمعک برتر انجام دهید.

تفاوت سمعک فراهوشمند و سمعک هوشمند

برای کسانیکه تابحال سمعک استفاده نکرده اند یا کسانیکه همیشه از سمعک های متوسط یا خوب استفاده کرده اند انتخاب سمعک فراهوشمند بسیار هوشمندانه تر می باشد. زیرا این سمعک ها کیفیت صدا را طبیعی تر به گوش می رساند. تعداد میکروفن و باند و سنسور های موجود برای گیرندگی صدا بسیار دقیقتر است. البته خود سمعک فراهوشمند هم بسته به مدل متفاوت است. سمعک های هوشمند از سمعک دیجیتال به مراتب بهتر است و برای کسانی مناسب است که بودجه متوسطی دارند و یا اینکه قبلا از سمعک های رده پایین دیجیتال استفاده کرده اند. . و بعد از تست سمعک بین سمعک هوشمند و فراهوشمند، هوشمند را ترجیح می دهد.

مناسب ترین قیمت سمعک

قیمت سمعک برای افرادی که بودجه پایینی دارند اما بیمه های پایه دارند در دره سه میلیون تومان مناسب است. زیرا هم سمعک کیفیت بالایی دارد و در رده هوشمند قرار می گیرد. هم بودجه اختصاص داده شده برای قیمت سمعک در حدی است که کاربر سمعک از کیفیت آن راضی است. این قیمت سمعک برای هر گوش است که تقریبا تامین اجتماعی برای هر دو گوش مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان پرداخت می کند. سمعک برتر نمایندگی چند برند معتبر با ارائه گارانتی و خدمات ویژه در خدمت کاربران عزیز سمعک می باشد.

قیمت سمعک ارزان

برای کسانیکه بودجه ندارند خرید سمعک ارزان بهتر از نگذاشتن سمعک است. زیرا مسیرهای عصبی باید فعالیت خود را انجام دهند. ارزانترین سمعک تقریبا در هر گوش از 2 میلیون تومان شروع می شود. البته سمعک های ارزانتر موجود در بازار شاید وجود داشته باشند اما به قدری کیفیت آن ها پایین است که بیمار ترجیح می دهد بعد از یکی دو بار استفاده آن را کنار بگذارد. سمعک های ارزان نیز در کلینیک سمعک برتر از گارانتی بین المللی برخوردار هستند.

سمعک زیمنس مدل pure

مدل pure در سمعک زیمنس یا سیگنیا به سمعک ریک پشت گوشی اطلاف می شود. کیفیت ایین سمعک ها بسیار بالا بوده و در انواع شارژِ و باتری خور و ACE  موجود می باشد.

قیمت این سمعک ها در برند های مختلف تقریبا از 3 میلیون تومان اما در برند زیمنس تقریبا از 5 میلیون تومان شروع می شود.

بهترین برند سمعک

سمعک ها نیز مانند بسیاری از لوازم الکتریکی در برندهای مختلفی موجود هستند. یک سری برندها معتبرتر و فناوری آنها سال به سال جدید می شود . یک سری از برندها فناوری هرچند سال یکبار دارند و مدل های ان ها محدودتر است. بسته به این موضوع گستردگی شرکت نیز در ایران و خدمات بعد از فروش آن ها تغییر می کند. هر چند سال یکبار مشاهده می کنیم بعضی از برندهای سمعک از رتبه یک به رتبه دو سقوط کرده و این موضوع صرفا به نحوه ی خدمت دهی آن ها به بیماران و کیفیت سمعک می باشد. البته باید خاطر نشان کرد نقش ادیولوژیست و دستگاه تنظیمی بیشترین تاثیر را در کیفیت صدای سمعک دارا است. برند های معتبر سمعک موجود در بازار که تکنولوژی مورد استفاده آن ها، خواسته کاربران سمعک است و توسط کلینیک سمعک برتر توصیه می‌شود به شرح زیر می باشد:
•   زیمنس (سیگنیا)، AM ، REXTON
•   اتیکن (آلتون شنوا)
•    فوناک
•    ویدکس

بقیه برندها محصولات متفرقه از چهار گروه بالا می باشند. و یا فناوری که در آن ها بکار رفته دلخواه کاربران سمعک نیست. البته این بدین معنا نیست که این سمعک ها کارایی ندارند، منتها احتمال مراجعات بیشتر، است و در محیط های شنیداری سخت رضایت کمتری برای کاربران فراهم می کند.
با توجه به کم شنوایی و بودجه بیمار بهترین مدل سمعک برای وی انتخاب می شود. مثلا در برند زیمنس یا همان برند سیگنیا دارای چندین مدل می باشد. ادیولوژیست بهترین مدل سمعک را برای بیمار تجویز می کند. یا در برند اتیکن هرگاه کاربر جوانی مراجعه کند که نیاز به تکنولوژی بسیار پیشرفته داشته باشد سمعک OPN1 ، OPN2  تجویز می شود. همین تکنولوژی را در محصولات زیمنس نیز می توانیم در گروه سمعک NX ببینیم. و یا اگر باز به دنبال خصوصیات جدیدتری برای سمعک می گردید از مدل جدید سمعک X می توانید استفاده کنید.
بهترین مرکز شنوایی برای کاربر سمعک مرکزی است که به تمامی مدل های اصلی سمعک واقف بوده و بهترین سمعک هوشمند یا بهترین سمعک فراهوشمند را برای شما انتخاب کند.

جدیدترین و ریزترین سمعک

در حال حاضر در بین برندهای معروف سمعک برند سیگنیا یا همان سمعک های زیمنس محبوبیت و شهرت بیشتری بین کاربران سمعک دارد. البته یک سری برندهای معروف دیگر مانند اتیکن همچنان در صحنه رقابت حضور پررنگ دارد. در این جا به معرفی جدیدترین و ریزترین سمعک های دنیا در بین این دو برند می پردازیم.

بررسی صدای گوش

با توجه به تجربه کلینیک شنوایی سنجی سمعک برتر تمامی مدل های سمعک در تمامی برندها نمی توانند مدعی درمان صدای گوش باشند. 23 سال تجربه در کار ادیولوژی و درمان در زمینه صدای گوش ما را به نتایج موثری بابت کم کردن و یا از بین بردن تینیتوس یا وزوز گوش رسانده است. حتی افرادی که شنوایی طبیعی دارند می توانند از این سیستم درمان بهره مند شوند.

سمعک چیست ؟

سمعك وسیله ای الكترونیكی است برای  كم شنوایی یا سخت شنوا استفاده می شود. انواع خدمات تجویز سمعک داخل گوشی، پشت گوشی،دیجیتال،هوشمند،باتری سمعک،درمان وزوز گوش در کلینیک سمعک برتر انجام میشود.
قطعات اصلی سمعك شامل میكروفن، آمپلی فایر و رسیور می باشد.
وظیفه اصلی سمعك تقویت میزان صدا می باشد.
حال این عملكرد در سمعك مختلف باكیفیت های مختلفی مثل درمان وزوز انجام می شود.

چه سمعکی برای من مناسب است ؟

کم شنوایی 35-70 درصدو پرده گوش سالم:
میتوانیم از سمعک داخل گوشی استفاده کنیم.
کم شنوایی 35-70 درصد و پرده گوش ناسالم:
به علت عفونت گوش بهتر است از سمعک پشت گوشی استفاده کنیم.
تا بوسیله ی رطوبت و عفونت های گوش عمر سمعک ما کوتاه نشود.
اگر کم شنوایی ما از 75 بیشتر است:
سمعک پشت گوشی مناسب است وسمعک داخل گوشی پاسخ گوی نیازشنوایی مانیست.
کم شنوایی درفرکانس های زیر:
استفاده از سمعک ریک
کم شنوایی و وزوزگوش:
استفاده از سمعک دارای برنامه درمان وزوز گوش.
بعد از خرید سمعک حتما باید چکاپ های دوره ای شنوایی و سمعک را داشته باشیم.
استفاده از قالب ضدآب:
در عفونت گوش، استخر، پارگی پرده گوش
استفاده از قالب ضد صوت:
مواقعی که در محیط پرسروصدا مثل کارخانه یا مترو هستیم.
قالب ضدصوت موجود در داروخانه مناسب نیست. و قالب حتما باید توسط شنوایی شناس تهیه شود.

سمعک پشت گوشی ريک

رسيور داخل كانال گوش

رسيور داخل كانال گوش قرار مي گيرد نسبت به سمعك پشت گوشي معمولي كوچكتر هستند.
سمعک صداي بهتر و با كيفيت دارندچون رسيورداخل مجراي گوش و نزديك به پرده گوش قرارمي گيرد.
اين سمعك به علت اينكه فاصله بين ميكروفن و رسيور زياداست، فيدبك كمتري دارند.
و چون مجراي گوش توسط قالب پر نمي شود، اكو كمتري نيز، دارند.
سمعک ریک برای کم شنوایی ملایم تا عمیق است.
سمعک ریک بدون اینکه شکل ظاهری آن تغییر کند.قابلیت تغییر رسیور دارند.
در مدل هوشمند و فراهوشمند شارژی هم هستند.

خرید باتری سمعک

هنگام خرید باتری باید تاریخ مصرف باتری نگذشته و باتری سمعک را ازساعت فروشی یا داروخانه تهیه نکنیم.
چراکه باعث آسیب به سمعک خواهد شد.
باطری سمعک مارک معتبر آلمان و انگلیسی و آمریکایی استفاده کنیم تا عمر سمعک را کم نکند.

چه مرکزی برای خرید سمعک مناسب است ؟

برای تهیه سمعک باید به مراکزی مراجعه کنیم که:
از لحاظ علمی و تجربه اعتماد کافی را داشته باشیم .
دستگاه های معتبر و مجهز به بروزترین تکنولوژی های موجود دردنیا
نکته مهمی که باید به آن توجه داشت:
تجویز سمعک،تنظیم و خدمات سمعک یک کار توانبخشی است و باید با دقت و حوصله کافی انجام شود.
ممکن است بعدازخریدسمعک مجبور شوید بارهابرای چکاپ و تنظیم سمعک مراجعه فرمایید.
که حس اعتماد و اطمینان به آن مرکز داشته باشید تا مشکلات خود رابرطرف نمایید.
برای افرادی که مشکل وزوز گوش دارند:

حتما به مراکز تخصصی درمان وزوز گوش مراجعه کنند.
ما مفتخریم که درمان وزوزگوش را برای بیماران عزیز به خوبی انجام میدهیم.

انواع سمعک

آنالوگ
سمعك آنالوگ،به صورت دستي یعنی پیچ سمعک تنظيم ميشود.
از معايب بزرگ اين سمعك:

عدم يكنواختي صدا در محيط هاي مختلف است.
صداهاخيلي كم ياخيلي بلند و آزاردهنده ميباشند.يا صدای محيطي آزاردهنده هستند.
برای افرادی که درک شنوایی پایین دارند، مفید نیست.
سمعك ديجيتال

با ورود سمعك ديجيتال به عرصه سمعك، تحول بزرگي روي داد.
چرا كه اين نوع سمعك دیجیتال متناسب با ميزان كم شنوايي و برنامه اي كه اديولوژيست تعيين مي كند، با كامپيوتر تنظيم مي شود.
از ديگر ويژگي اين سمعك:

مدارات پردازشي است كه با توجه به تعداد باند و كانال سمعك، كيفيت صدا تغيير مي كند.
علاوه بر تغيير ولوم صدا كه در سمعك آنالوگ انجام ميشود ميتوانيم زير و بمي صدا را هم تغيير دهيم.
در نتيجه باعث جلب رضايت بيشتر بيمار ميگردد.
سمعك هوشمند
سمعک هوشمنددر واقع همان سمعك ديجيتال است كه مدارات پردازشی پیشرفته دارند.
با بهره گيري از ميكروفن پيشرفته سيگنال گفتاري را رديابي مي كند.
با كاهش نويز زمينه صداي واضحي را به گوش فرد مي رساند.
وقتي فرد در محيط پرسروصدا و شلوغ قرار مي گيرد:

اصوات آرام، گفتاري و بلند از هم تلفيق شده و شنوايي ايده ال فراهم مي گردد.
سمعك هوشمند وايرلس
سمعک فراهوشمندبا برخورداري از تكنولوژي وايرلس، به منظور تبادل داده هاي ميكروفن ها براي پردازش دو گوشي بين سمعك ساخته شده اند.
جهت يابي باريك، جهت يابي دوگوشي، جهت يابي فضايي، سيستم دوگوشي محافظ باد،‌تمركز بر روي گفتار و تعادل و يكنواختي صدا مي باشد.
بيمار در محيط هاي شلوغ سردرگم نمي شود و اصوات را همانگونه كه هستند دريافت ميكنند.
ميكروفن جهت دار چرخشي سمعک روي گفتارتمركز مي كند و سيستم نويز ريداكشن، صداهاي اضافه را كم و در نتيجه مانند گوش واقعي عمل مي كند.
سمعک فراهوشمندعلاوه بر شنوايي هوشمند قادر هستند ارتباط بي سيم به طور مستقيم با وسايل مختلفي همچون تلفن، تلويزيون، پخش كننده موزيك و … داشته باشند.
به طوريكه صداها مستقيم از دستگاه شنيده شود.

اگر وزوز گوش دارید

ابتدا يك تست شنوايي كامل و بررسي وزوز گوش انجام دهيد.
اگر جرم يا عفونت گوش داريد:
بعد از انجام تست شنوايي به پزشك گوش و حلق و بيني مراجعه فرماييد.
احتمالا پزشک برایتان MRI درخواست میکنند.
درمان دارویی،درمان قطعی نخواهد بودوشما باید درمان TRT انجام دهید.
1) اگر علاوه بر وزوز گوش، كم شنوايي هم داريد:
سمعک دارای برنامه درمان وزوز گوش
2) اگر شنوايي شما نرمال است:
استفاده از دستگاه درمان وزوز گوش-درمان TRT
در کنار این روش های درمانی، موارد زیر را هم رعایت کنید:
دارو هاي خود را كنترل كنيد:
برخي از داروها مانند آسپرين، موجب وزوز گوش مي شوند.
پيرگوشي همراه با كم شنوايي، وزوز گوش و سرگيجه است.
حتما سالی یک مرتبه تست شنوایی را انجام دهید.
فشارخون بالا،محيط هاي پرسروصدا و اضطراب وزوز گوش ايجاد میكند.
از نوشيدن چاي، قهوه و غذاي سنگين خودداري كنيد.
هر چقدركه فعاليت شما درطول روز بيشتر باشد، شب راحتتربه خواب خواهيد رفت.
دوش آب گرم قبل از خواب بهترين انتخاب است.
کاهش مصرف مشروبات الكلي،قرص آرام بخش
موسيقي آرامش بخش جایگزین سکوت شود.
پياده روي،نرمش،استخر ،يوگا
طب سوزنی،طب سنتی و ماساژ درمانی موقتی هستند.

از کجا و چگونه سمعک خوب بخرم؟

• قبل از خرید سمعک، لازم است بدانید که آیا علت کم شنوایی بیمارعصب گوش است یا مشکلات گوش میانی و جرم گوش باعث نشنیدن وی شده است؟
• کلینیک شنوایی سنجی سمعک برتر ابتدا تاریخچه گیری دقیقی از بیمار انجام داده و سپس کلیه ی تست های مربوط به گوش را برای بیمار انجام می دهد. ویدئواتوسکوپی، بررسی گوش میانی و بررسی عصب گوش و در صورت لزوم ارجاع به پزشک متخصص مربوطه از ابتدایی ترین کارهایی است که در مرکز شنوایی سمعک برتر جهت خرید سمعک خوب انجام می شود. لازم به ذکر است، چگونگی انجام تست، کیفیت اتاقک تست، و کالیبره بودن و برند دستگاه مورد نظر در دقت انجام شنوایی سنجی و خرید سمعک خوب تاثیر بسزایی دارد. هرچه شنوایی سنجی دقیقتر باشد، مشکلات تنظیم در سمعک کمتر نمود پیدا می کند.

چه مراکزی مناسب خرید سمعک نیست؟

a• کلینیک های شنوایی سنجی قدیمی که دستگاه خود را بروز نکرده اند، مراکز تجهیزات شنوایی که اصولا با بعضی از کلینیک ها قرارداد می بندند، بیمارستان های پرسروصدا یا مراکز درمانی پرسروصدا که اتاقک آکوستیک شنوایی آن ها صدا را کاملا نمی گیرد و یا به علت کمبود وقت مجبورند خیلی سریع سمعک را تنظیم کرده و بیمار بعدی را ویزیت کنند و یا دستگاه های شنوایی تنظیم و کالیبره نشده و اصولا درصد خطای بالایی را در برخی از فرکانس های مورد ارزیابی نشان می دهند، مرکز مناسبی برای خرید سمعک نیستند.
• همینطور مراکزی که تست شنوایی را توسط افرادی که تجربی انجام تست را یاد گرفته اند، انجام میدهند، زیرا مهارت انجام گرفتن تست های تخصصی را ندارند و مشکلات استخوانچه ای و ... را تشخیص نمی دهند، مرکز خرید سمعک مناسب برای شما نمی باشد. دقیقا مانند برخی از شغل های تجربی به عنوان مثال: دندانپزشک تجربی، اپتومتریست تجربی. به مانند این است که شما کار جراحی خود را به دست دانشجوی سال پایین بسپارید.
• همچنین مراکزی که به علت بدی منطقه یا شهر اصولا سمعک های رده پایین یا برند متفرقه کار کرده وفرد کم شنوا که مشتاق به استفاده از برندهای بهترسمعک است، را راهنمایی درستی نگرفته و استفاده کننده از سمعک می توانست خرید سمعک بهتری داشته باشد ولی از مشاوره خوبی بهره مند نشده است.
• خرید سمعک از مراکز اشتباه عواقب غیر قابل جبران به سلامت شنوایی شما خواهد داشت. به عنوان مثال اگر صدای اضافه در یک یا چند فرکانس به علت خطای دستگاه یا آزمایش کننده به گوش شما برسد، شاید در وهله اول شما صدا را بهتر از قبل می شنوید اما درمدت زمان بیش از سه ماه صدمات جبران ناپذیری به شنوایی شما خواهد زد. و کم شنوایی شما را بیشتر خواهد کرد. تعیین میزان کم شنوایی بسیار دقیقتر و فراتر از تعیین درصد میزان بینایی است.
• سمعک برتر علاوه بر کمک به شما در خرید سمعک، کنترل های نهایی را برای تجویز و تنظیم درست در موعد تعیین شده دارد.

سمعک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از خرید سمعک ادیولوژیست از شما تاریخچه گیری می نماید. هرچه این تاریخچه گیری قوی تر باشد راهنمای بهتری برای انتخاب سمعک شما خواهد بود. سبک زندگی شما، بودجه و هزینه ای که می توانید برای سمعک خود اختصاص دهید، عوامل کلیدی برای انتخاب سمعک می باشد. در نظر داشته باشید که شما فقط یک جفت سمعک در منزل دارید و این سمعک ها شنوایی شما را و در نتیجه کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، انتخاب بهترین سمعک و بهترین کلینیک شنوایی حداقل کاری است که می توانید برای سلامت شنوایی خود داشته باشید.
کلینیک سمعک برتر بهترین خدمات و گارانتی با اخلاق حرفه ای را در خدمت جامعه کم شنوایان قرار می دهد.

سمعک برای سالمندان، پیرگوشی و افراد مسن

• هرچه کیفیت صدای سمعک واضحتر باشد و مفهوم کلمات علی الخصوص در محیط های شلوغ بالاتر باشد، رضایت کاربر از سمعک بیشتر است. کیفیت صدای سمعک به چند عامل بستگی دارد:
1. اتاقک آکوستیک مناسب
2. دستگاه ادیومتر کالیبره شده
3. آزمایشگر باتجربه و دقیق
4. بیمار آگاه در پاسخگویی به تست شنوایی
5. سمعک با تکنولوژی جدید (هرچه سمعک جدیدتر باشد، کیفیت صدا مسلما بهتر خواهد بود زیرا مشکلات سمعک های سال های پیش از خود را ندارد.)
6. تنظیم دقیق سمعک با دستاه های مدرن
7. ادیولوژیست باتجربه و با حوصله
8. در کلینیک شنوایی سمعک برتر سعی بر این است که کلیه ی موارد باهم رعایت شود.
• در سالمندان و یا افراد مسن چون مناطق درک شنوایی آسیب بیشتری دیده، بهتر است از سمعک هایی که سیستم وایرلس دارند استفاده بشود. زیرا دو سمعک درک شنوایی را در طول زمان بهتر خواهد کرد. در ضمن اگر هر دو گوش آسیب شنوایی دیده (ولو نامتقارن)، سمعک دو گوشی وایرلس دار استفاده شود.
• مورد بعدی اینکه، سمعک به نحوی انتخاب شود که حداقل تا 5 سال بعد را نیز پوشش شنوایی بدهد. یعنی اگر به هر دلیلی (مثلا یک سری بیماری های متابولیکی)، شنوایی در سال های بعد ضعیفتر شد، نیاز به تعویض سمعک نباشد و با یک تنظیم دقیق و شنوایی سنجی جدید حل شود.
• لازم به ذکر است هر چه تکنولوژی سمک بالاتر می رود، کیفیت صدا برای شنونده بهتر خواهد شد. بنابراین باید در نظر داشته باشید هر چند برخی از امکانات سمعک شاید سالی یکبار مورد استفاده بیمار قرار بگیرد اما در عوض کیفیت صدای بالا همیشه با وی همراه است. منظور از کیفیت صدای بالا، عدم پیچی صدا در سر، میکروفنی نبودن صدای شخص یا اطرافیان، غیر طبیعی نبودن صدای محیطی و انسانی، اذیت نکردن صداهای بلند، درک بالای شنوایی در محیط های پرسروصدا، درک صدای گوینده تلویزیون، شنیدن مکالمه تلفن به راحتی می باشد.
• علاوه بر رعایت موارد فوق، همیشه بودجه بیمار حرف اول را در تجویز می زند. بنابراین، کاربری موفق است که ابتدا سمعک خوب را بشناسد و اگر می تواند بودجه خود را مطابق با آن تنظیم کند. در رابطه با افرادی که بودجه متوسط یا پایینی دارند، بهتر است انتخاب سمعک را به عهده ادیولوژیست بگذارند تا از میان سمعک هایی که در شرکت ها موجود است بنا به تجربه بهترین انتخاب را برای شما انجام دهد.
• در تجویز سمعک برای افراد مسن، یکسری موارد مانند میزان بینایی شخص، لرزش دست، بیماری های متابولیکی در نظر گرفته می شود.
• در سمعک های پشت گوشی حتما شلنگ قالب سالی یکبار تعویض گردد تا کیفیت صدا تحت تاثیر قرار نگیرد.

سمعک کودکان و تجویز سمعک در نوزادان

• همانطور که بارها در شنوایی سنجی نوزاد ذکر شد، انجام سنجش شنوایی دقیق نوزاد و تکرر آن در برخی از ماه ها بسیار ضروری می باشد. سن طلایی تشخیص کم شنوایی، قبل از 6 ماهگی می باشد. اکنون دستگاه های جدید بسیار بهتر از سابق میزان کم شنوایی نوزاد را بررسی می کنند. نوزاد با هر میزان کم شنوایی باید از سمعک استفاده کند زیرا لازمه تکلم درست، شنوایی کامل است.
• تجویز سمعک نوزاد حتما دوگوش خواهد بود. و طبق توصیه انجمن علمی شنوایی اطفال آمریکا و اروپا، اگر در مواردی به علت بیماری کم شنوایی یکطرفه باشد هم استفاده از سمعک ضروری است زیرا در نوزادی زبان آموزی باید دقیق و کامل انجام شود و به گوش سالم فشار نیاید. و یا کاشت حلزون و یا مدل های خاصی از سمعک تجویز می شود.
• یکی از دغدغه های والدین برای استفاده از سمعک، سایز سمعک می باشد. اکنون سمعک هایی با سایز کوچکتر برای استفاده کودکان طراحی شده است. نکته دیگری که همیشه باید در نظر گرفت و این کاملا به فرهنگ بالای یک خانواده بر می گردد، این نکته است که نشنیدن فرزند شما بسیار بدتر و زشت تر از گذاشتن سمعک روی گوشش است. بنابراین به محض مطلع شدن از کم شنوایی و اطمینان از آن، سمعک مناسب را تهیه بفرمایید.
• تنها استفاده از سمعک برای کودکان کافی نمی باشد. بلکه همزمان با استفاده از سمعک در وهله اول، صبوری و مهربانی پدر و مادر، بینش بالای آن ها به استفاده از سمعک در تمام لحظات حتی در جمع خانوادگی و دوستان، شرکت مرتب در کلاس های آموزشی تربیت شنوایی و گفتار درمانی لازم و ضروری است.
• زمانی کاشت حلزون برای کودک استفاده می شود که هیچ شنوایی مفیدی نداشته باشد. بنابراین کاشت حلزون اولین راه حل جهت شنیدن نوزاد یا کودکتان نیست. در مواردی کاشت حلزون انجام می شود که دوسال سمعک مناسب همراه با کلاس های لازم را رفته باشد و نتیجه ای حاصل نشده باشد. باید بدانید در کاشت حلزون جراحی بسیار سنگینی انجام می شود و پروتزی جای حلزون یا ساقه مغزقرار می گیرد. یعنی وقتی کاملا مسجل گردید که حلزون کارایی ندارد، کاشت باید انجام شود. در غیر این صورت مسلما سمعک شکیل تر، باکیفیت تر و بهتر از کاشت می باشد. بنابراین وقتی کم شنوایی کودک یا نوزاد شما عمیق است یعنی از 90 دسی بل بدتر است بهترین کار این است که قوی ترین و باکیفیت ترین سمعک دوگوشی برای نوزاد تجویز گردد و در عین حال کلاس های تربیت شنوایی به صورت بسیار اختصاصی جهت تشخیص بهتر صدا ها و تلفظ کلمات و آواسازی در نظر گرفته شد. همچنین والدین در این دو سال کلیه ی تلاش خود را به عنوان یک آموزگار برای کودک داشته باشند.
• کاشت حلزون به تنهایی در نوزاد باعث حرف زدن وی نمی شود.حتما تعداد جلساتی که در طول یکی دو سال کودک برای کاشت حلزون باید شرکت کند واجب و الزامی است.
• هر شش ماه یکبار سمعک کودک یا نوزاد باید با شنوایی وی مورد تطبیق قرار گیرد و در صورت لزوم تنظیم دقیق انجام شود.
• علاوه بر تست ABR ، برای تنظیم دقیقتر سمعک تست ASSR نیز برای کودک یا نوزاد باید انجام شود.
• قالب سمعک از هر نوعی که باشد باید شش ماه تا سالی یکبار کنترل گردد و در صورت لزوم قالب جدید با اندازه جدید گوش سایز گردد، گوش کودک در حال رشد است و حتما قالب سمعک باید سایز گوش باشد، زیرا هم مانع گم شدن سمعک می گردد و هم مانع سوت زدن سمعک و یا کیفیت صدای سمعک تحت تاثیر قرار نمی گیرد.
• بهتر است سمعکی برای کودک انتخاب شود که علاوه بر کیفیت صدای بالا بتواند صدای معلم، تلویزیون و تلفن را از داخل سمعک بشنود. این موارد باعث می شود از روی تکلم کودک کمتربه مشکل شنوایی وی پی ببرند. زیرا هر چه کودک صداها را دقیقتر بشنود، دقیق تر نیز کلمات را تلفظ می کند.
• در سمعک های پشت گوشی حتما شلنگ قالب سالی یکبار تعویض گردد تا کیفیت صدا تحت تاثیر قرار نگیرد.

ارسال سمعک به شهرستان

• امروزه می توان گفت 90 درصد سمعک ها نیاز به قالب گیری ندارند و ربات سمعک را آماده تحویل می دهد. سایز گوش بر اساس کلیک اسلیو یا کلیک دام های موجود مشخص می شود و کار را برای کاربران شهرستانی بسیار راحت کرده است. بسیاری از شهرستان ها هنوز مجبور هستند از مدل سمعک های قدیمی به علت دوری از پایتخت استفاده کنند و لذت خوب شنیدن را احساس نمی کنند. از طرفی مسافت برای آن ها زیاد بوده و امکان مسافرت ندارند، این افراد می توانند تست شنوایی سنجی خود را برای ما به شماره تلفن 09125403032 واتساپ کنند و هزینه سمعک را به شماره کارتی که اعلام می شود واریز می نمایند. مدل سمعک بر اساس تاریخچه گیری که از بیمار به عمل می آید و بودجه بیمار تعیین می گردد. تنظیم اولیه صورت میگیرد و برای تنظیم مجدد در صورت نیاز می توانیم با همکاران خود در شهرستان مربوطه هماهنگ بنماییم.
• بعضی از کاربران سمعک مایل هستند که خود یک روزه به تهران آمده و تنظیمات را با وجود حضور خودشان دریافت کنند. زمان تقریبی برای این عزیزان یک ساعت بوده و میتوانند اگر اسکان برایشان مقدور نیست بلیط برگشت را در همان روز نیز تهیه بفرمایند.
• در هر صورت در بسیاری از مدل ها به کاربران از راه دور دسترسی موبایل آموزش داده می شود تا خود بتوانند برخی از کارهای تنظیمی را انجام دهند.
• در سمعک های مدل بالا با فرکانس 16 کیلوهرتز ارتباط ادیولوژیست و بیمار حفظ شده و حتی در کشور های مختلف میتوانند با یک کد تنظیمی، تنظیمات مورد نیاز را دریافت کنند، یعنی خود ادیولوژیست تنظیمات را از راه دور برای بیمار انجام می دهد.
• بسیاری از بیماران بر این باور هستند که وقتی تکنولوژی سمعک بالاتر می رود امکان استفاده از آن پیچیده می شود، در صورتی که چنین نیست. بالا رفتن تکنولوژی یعنی گرفتن امکانات بیشتر که کیفیت صدا در کلیه محیط ها به خوبی درک شود. یعنی لذت شنیدن صدای طبیعی برای کاربر سمعک برگردد. مثلا شنیدن صدای تلفن یا تلویزیون یا موزیک ها از داخل سمعک. این تکنولوژی علاوه بر این که درک شنوایی را بسیار بالا می برد به تلفظ کلمات و لغات در آن دسته از کاربرانی که سنشان پایین است مانند کودکان، نوزادان و جوانان، کاربرد بسیاری دارد. در عین حال مضرات هندزفری را ندارد زیرا صدا از فیلتر سمعک که خصوصیات آکوستیکی و شنوایی گوش شما است، می گذرد.

تنظیم و تعمیر سمعک، ارسال از طریق پست و یا پیک

• بسیاری از هموطنان قادر به مراجعه حضوری به کلینیک نیستند. برای این عزیزان نیز راهکاری پیشنهاد میکینم. و آن پست سمعک از شهرستان و یا پیک آن در تهران و حومه می باشد.
• خدمات ارسال باتری، شارژر و یا تعمیر سمعک با حداقل زمان ممکن از دیگر سرویس دهی کلینیک سمعک برتر است.

آیا سمعک گران می شود؟

 در این روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ زمزمه های گران شدن سمعک و برداشته شدن ارز دولتی به گوش می رسد که اگر این اتفاق بیفتد قیمت سمعک ها تقریباً ۴ برابر بیشتر از اکنون خواهد شد کاربران سمعک به دلیل اینکه حس شنوایی یکی از پنج حس بسیار مهم آنها می باشد ناچار به استفاده از سمعک هستند. بنابراین تمام تلاش انجمن شنوایی ایران و تمام تلاش شرکت‌های بزرگ سمعک بر این است که دولت را مجاب به دادن ارز دولتی بنماید. در نتیجه خرید خود را تا قبل از پایان سال ۹۹ انجام دهید هرچند که سمعک بسیار کمیاب و در بعضی موارد نایاب شده است و اجازه ورودبه کشور به دلیل تخصیص ندادن ارز داده نمیشود. سمعک زیمنس و شرکت فن آذرخش می توان گفت تنها شرکتی بوده است که تا پایان سال همراه و همگام با تمامی بیماران و مراکز درمانی و تخصصی شنوایی بوده و سمعک بیماران را تامین کرده است.

بهترین برند سمعک

بهترین برند سمعک

بهترین برند سمعک

بهترین برند سمعک

بهترین برند سمعک

بهترین برند سمعک

بهترین برند سمعک

بهترین برند سمعک

خدمات سمعک برتر

در این مرکز کلیه آزمون شنوایی سنجی نوزاد،شنوایی سنجی بزرگسالان، تست های مربوط به سرگیجه، وزوز و تجویز انواع سمعک با برندهای معتبر با دستگاه REM انجام می شود. این مرکز با در نظر گرفتن شرایط سالمندان و مادران باردار و مراجعات مجدد برای تنظیم سمعک، در طبقه اول واقع شده كه مجهز به آسانسور، سرویس ایرانی و فرنگی می باشد. و همچنین به علت نزدیكی به ایستگاه مترو دسترسی را برای مراجعین محترم، راحت كرده است. اعضای کلینیک تخصصی سمعک برتر، اخلاق حرفه ای و دانش به روز ادیولوژی را سرلوحه کار خود قرارداده اند.

مشاوره خرید سمعک

ابتدا در دفتر ارزیابی شنوایی سمئک برتر شنوایی سمعک برتر، میزان کم شنوایی شما با به روز ترین دستگاه ها ارزیابی می شود. ادیولوژیست به شما کمک می کند که مشکلات خود را در شنوایی بشمارید تا در انتخاب سمعک مناسب کمک بهتری باشد. بر اساس سبک زندگی شما خواسته شما و در نهایت بودجه، سمعک مناسب انتخاب می گردد. مرکز شنوایی سنجی سمعک برتر تنها برندهای معروف که خدمات ویژه ای را ارائه می دهند، به شما پیشنهاد می دهد. زیرا کیفیت و تکنولوژی سمعک در برندهای متفرقه بسیار پایین است. انتخاب سمعک از لحاظ داخل گوشی، پشت گوشی، ریک، شارژی و... همه بر اساس مدل و شدت کم شنوایی و بودجه بیمار می باشد. بعضی از برند ها تکنولوژی بسیار پیشرفته و بروز دارند و همین باعث می شود کیفیت صدا بالاتر رود.

کارشناسان ما در مرکز شنوایی سمعک برتر با توجه به مشکل شنوایی و نیاز های شما، تشخیص می دهند کدام یک از سمعک برای شما مناسب است. و بهترین تجویز سمعک را برای شما درنظر می گیرند.

انتخاب سمعک مناسب

جهت انتخاب مناسب ترین سمعک به چند پارامتر توجه کنید:
1. تکنولوژی سمعک و اتصال آن به موبایل و تلویزیون جهت شنیدن بهتر و در صورت لزوم قابلیت اتصال سمعک به لوازم جانبی آن برند. نکته مهم دیگر، تعداد باند و کانال سمعک می باشد. هرچه سمعک در رده بالاتری باشد، کیفیت درک گفتار و مفاهیم در محیط های شلوغ بیشتر خواهد شد.
2. قدرت سمعک، اگر شنوایی شما بدتر شد مجبور نباشید سمعک را سال به سال عوض کنید.
3. شکل ظاهری سمعک مطابق با سبک زندگی و موقعیت اجتماعی فرد و دلخواه کاربر باشد، تا استفاده بهتری از سمعک داشته باشد.
4. گارانتی سمعک، امروزه اصولا 2 سال گارانتی شرکتی بوده و بعضی از برندها گارانتی تعویض نیز دارند. البته صرفا خود گارانتی ملاک خوب بودن سمعک نیست و برند آن تاثیر بسزایی در کیفیت آن دارد.
5. قیمت سمعک ها با قیمت ارز متاسفانه امروزه ارتباط مستقیم دارد و بنابراین قیمت های نوشته شده در سایت ها چون بروزرسانی نمی شوند، قیمت بسیار تقریبی است و باید با کلینیک شنوایی سنجی تماس تلفنی داشته باشید.
6. سمعک ها در دونوع شارژی و باتری خور موجود هستند. بر اساس میزان کم شنوایی، سمعک مناسب به شما پیشنهاد می شود.

بررسی وزوز گوش

افرادی که دچار وزوز گوش هستند، می توانند از سمعک های جدید که مدیریت وزوز گوش را انجام می دهد نیز استفاده کنند. کلینیک تخصصی سمعک برتر یکی از کلینیک های موفق در این زمینه است.

تنظیم سمعک

نکته دیگر که کاربران سمعک باید به آن توجه کنند، کیفیت تنظیم سمعک می باشد. در مرکز سمعک برتر تمامی دستگاه ها بروز و درنتیجه کیفیت تنظیم سمعک بالا می باشد. متاسفانه در برخی مناطق یا مراکز دولتی به علت قدیمی بودن و یا کالیبره نشدن دستگاه ها، نتیجه صحیحی از میزان شنوایی شما ارائه نمی دهند. در نتیجه تنظیم سمعک با مشکل مواجه است.

گاها خرید سمعک با تقویت کننده صدا اشتباه گرفته می شود، برخی از کشورها در داروخانه ها و یا در ماهواره ها، این دستگاه ها را با نام سمعک به افراد کم شنوا می فروشند. منتها این دستگاه ها آسیب های جبران ناپذیری به سیستم شنوایی می رسانند.

ساخت سمعک

ساخت سمعک به دو شیوه انجام می شود. مدل های جدید توسط ربات ساخته می شود و در کارخانه، نیروی انسانی آن را کنترل کیفی می نمایند. در بعضی از مدل ها کیت سمعک توسط ربات آماده شده و مواد پوسته سمعک نیز از کشور سازنده به کشور ایران می آید. اما ساخت پوسته در لابراتوار های کشور خودمان صورت می گیرد.
بنابراین تحویل سمعک به کاربر، به دو صورت است:
1. تحویل همان لحظه
2. انجام قالبگیری و تحویل 5 – 3 روزه

پیشنهاد سمعک برتر در خرید سمعک

سمعکی برای شما مناسب است که کیفیت صدای واضح در محیط شلوغ داشته باشد و خواسته های شما را تامین کند و شرکت وارد کننده با توجه به تحریم ها موجودی داشته باشند. چند نمونه از سمعک هایی که به تجربه بیمار ازآن ها راضی است، حضورتان معرفی می گردد.

برند زیمنس (سیگنیا)

مدل داخل گوشی با تکنولوژی عالی

3NX – 5NX – 7NX

مدل داخل گوشی با تکنولوژی متوسط

2PX – 3PX

مدل پشت گوشی با تکنولوژی عالی

3X-5X-7X-7NX-5NX

مدل پشت گوشی با تکنولوژی متوسط

2PX-3PX

سمعک مناسب افراد ناشنوای مادرزادی

MOTION SP – OCTIVE SP

برند AM

مدل متوسط داخل گوشی و پشت گوشی

P8 – P4

برند رکستون

مدل متوسط داخل گوشی و پشت گوشی

RIC40 – RIC30 – TARGA 5

برند اتیکن

مدل داخل گوشی با تکنولوژی عالی

OPN - SIYA

مدل پشت گوشی با تکنولوژی عالی

OPN1-2-3

مدل داخل گوشی و پشت گوشی با تکنولوژی متوسط

INO PRO – GENO2

برند فوناک

مدل داخل گوشی با تکنولوژی عالی

VITUS - Q90G

مدل پشت گوشی

AUDEO

برند ویدکس

مدل داخل گوشی و پشت گوشی با تکنولوژی عالی

UNIQUE440

مدل داخل گوشی و پشت گوشی با تکنولوژی متوسط

MENU10

برند برنافون

مدل داخل گوشی و پشت گوشی با تکنولوژی متوسط

ZERENA 3-5

مدل داخل گوشی و پشت گوشی با تکنولوژی عالی

ZERENA 7-9

توصیه کلینیک سمعک برتر به کاربران سمعک بر این است که بهترین برند و تکنولوژی را استفاده کنند، زیرا شما یک سمعک را حداقل سه تا پنج سال استفاده می کنید و در منزل یک جفت سمعک دارید. بنابراین باید برای استفاده از سمعک بهترین گزینه را داشته باشید تا بهترین کیفیت را از سمعک و بهترین وضوح را بهره مند شوید. بهترین سمعک برای بیمار سمعکی است که درک خوبی از کلمات مخصوصا در محیط های شلوغ داشته باشد.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید