خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

صدای گوش

صدای گوش

صدای گوش یا همان وزوز گوش از نظر متخصصین گوش و حلق و بینی و مغز و اعصاب درمان ندارد. چراکه با دارو این صدا قطع نمی شود. موثرترین تکنیکی که تا به امروز در مرکز ارزیابی شنوایی سمعک برتر جهت درمان صدای گوش موثر بوده است، استفاده از سمعک های زیمنس در برخی از مدل ها است.

با توجه به تجربه ما تمامی مدل های سمعک در تمامی برندها نمی توانند مدعی درمان صدای گوش باشند. 23 سال تجربه در کار ادیولوژی و درمان در زمینه صدای گوش ما را به نتایج موثری بابت کم کردن و یا از بین بردن تینیتوس یا وزوز گوش رسانده است. حتی افرادی که شنوایی طبیعی دارند می توانند از این سیستم درمان بهره مند شوند.

صدای گوش چیست و آیا درمان می‌شود؟

زمانی که شما آگاهانه صدایی را بشنوید که منبع خارجی ندارد، می‌توانیم بگوییم که به صدای گوش یا همان وزوزگوش مبتلا شده اید. صدای گوش به خودیه خود بیماری محسوب نمی‌شود، بلکه نشانه‌ای از یک بیماری یا مشکل است. اگر صدای گوش چندان شدید نباشد، اکثر مردم می‌آموزند که با آن زندگی کنند اما زمانی که شدت وزوزگوش افزایش یابد، ممکن است علاوه بر از بین بردن آرامش و تمرکز فرد در زندگی و کارهای روزمره، بر فرایند خوابیدن او نیز اختلال وارد کنند. روش‌هایی برای تسکین این مشکل ارائه شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

صدای گوش چه علائمی دارد؟

صدای گوش می‌تواند به صورت سوت زدن، زنگ زدن، کلیک کردن، غرش، زمزمه و… باشد که امکان دارد به طور متناوب یا مداوم در یک گوش یا هر دو گوش شنیده شود و شدت آن کم و زیاد باشد.

حجم صدا بسته به طول ساعات شبانه روز ممکن است نوسان کند. معمولاً صدای گوش در شب و یا در ساعات ساکت و خلوت بیشتر به نظر می‌رسد. عمدتاً وزوزگوش با کم شنوایی همراه است.

انواع صدای گوش

به طور کلی ۴ نوع وزوزگوش مختلف وجود که عبارتند از:

وزوزگوش ذهنی

وزوز ذهنی شایع‌ترین نوع صدای گوش است که تنها افراد مبتلا علائم آن را حس می‌کنند و افراد بیرونی اصوات مزاحم را نمی‌شنوند. این نوع وزوز در اثر گوش دادن طولانی مدت صداهای خیلی بلند بروز پیدا می‌کند. وزوزگوش ذهنی ممکن است به صورت ناگهانی ظاهر شود و به طور ناگهانی نیز از بین برود. البته این بازه زمانی ۳ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد. در برخی موارد که صدای گوش شدید‌تر است، ممکن است هرگز متوقف نشود.

وزوزگوش عینی

وزوز عینی یا بیرونی، نوعی نادر از وزوزگوش است که توسط دیگران یا پزشک معالج نیز شنیده می‌شود. این نوع وزوز امکان دارد در اثر انقباض عضلانی ناخواسته یا ناهنجاری‌های عروقی بروز پیدا کند. زمانی که علت ایجاد وزوز عینی درمان می‌شود، مشکل صدای گوش نیز به طور کامل برطرف خواهد شد. در نتیجه می‌توان گفت وزوزگوش عینی یا همان بیرونی، قابلیت درمان دائمی دارد.

وزوزگوش عصبی

این نوع وزوز معمولاً به دنبال آسیب به سیستم عصبی شنوایی رخ می‌دهد. وزوزگوش عصبی ناشی از برخی اختلالات مانند بیماری مینیر است که عمدتاً بر عملکرد شنوایی مغز تاثیر گذار هستند.

وزوزگوش حسی

یک علت شایع وزوزگوش، از دست دادن سلول‌های حسی مویی کوچک در حلزون گوش است. برخی موارد مانند افزایش سن یا گوش دادن طولانی مدت به صدای بلند می‌توانند وزوزگوش حسی ایجاد کنند.

 

درمان صدای گوش چیست؟

ابتدا باید علت ایجاد صدای گوش تشخیص داده شوند تا روش درمانی موثری در این زمینه آغاز گردد. بعد از تشخیص درست، معمولاً پزشک اقدامات زیر را انجام می‌دهد:

  • درمان سریع عفونت گوش
  • قطع داروهای اتوتوکسیک یا جایگزین کردن داروهای بیمار
  • درمان مشکلات مفصلی در ناحیه استخوان فک و گونه
  • تخلیه جرم گوش اضافی
  • تجویز سمعک یا ماسکر

تجویز سمعک‌های مجهز به مدارات کنترل وزوزگوش، یکی از موثرترین راه‌های درمانی برای صدای گوش است. سمعک‌های جدید برندهای معتبر تولید کننده در دنیا، دارای قابلیت کنترل وزوزگوش هستند و اصوات مزاحم ناشی از این مشکل را پوشش می‌دهند. زیمنس (سیگنیا)، اتیکن، ویدکس، ریساند، فوناک و… از جمله برندهایی هستند که سمعک‌های مخصوص گوش باکیفیتی را به بازار عرضه کرده اند.

سمعک‌های مخصوص وزوزگوش

شما می‌توانید بهترین برند تولید کننده سمعک برای وزوزگوش را از بین برند‌های زیمنس، اتیکن، ویدکس، ریساند و فوناک بیابید:

سمعک مخصوص صدای گوش زیمنس (سیگنیا)

سمعک‌های زمینس در این دسته، قابلیت پوشش صوتی به نام Notch Therapy دارند که می‌توانند چندین نویز مختلف را ارائه کنند. اغلب سمعک‌های رده بالای این کمپانی که به تازگی عرضه شده اند، دارای سیستم‌های مدیریت وزوز گوش هستند. این گروه از سمعک‌ها چندین نویز را تولید می‌کنند و دارای اصوات ساختگی مانند نویز سفید، صورتی و قرمز و… بوده که نقش مهمی در تسکین صدای گوش دارند.

سمعک مخصوص صدای گوش اتیکن

تکنولوژی پیشرفته SoundSupport اتیکن، عملکرد قابل قبولی برای تسکین وزوزگوش ارائه کرده است. این برنامه روش موثری را برای مدیریت وزوزگوش پیاده‌سازی کرده و اصوات پوششی را به اصواتی که به صورت عادی در روز می‌شنویم اضافه می‌کند. سمعک‌های Ria2، Nera2، More و Opn دارای این فناوری هستند. این گروه از سمعک‌ها، اصوات پوششی را با پهنای باند زیاد مانند نویز سفید، نویز صورتی و اصواتی مانند صدای دریا را در دسترس کاربر قرار داده اند.

سمعک مخصوص صدای گوش ویدکس

کمپانی ویدکس در طی سالیان اخیر تلاش کرده است که بر روی موضوع وزوزگوش بیشتر متمرکز شود و با ارائه راه حل‌های گوناگون و موثر، گامی مهم در این زمینه بردارد. اغلب سمعک‌های این کمپانی مجهز به سیستمی به نام Zen هستند که وزوزگوش را تا حد زیادی تسکین می‌دهد. این سیستم از سیگنال‌های پوششی مختلفی تشکیل شده که برای بهبود اصوات مزاحم ناشی از صدای گوش به کار می‌روند.

سمعک مخصوص صدای گوش ریساند

سمعک‌های رده بالای این کمپانی مانند LINX2، قابلیت‌های جذابی مانند مدیریت وزوزگوش را به کاربر ارائه می‌کنند که این دست از برنامه‌ها، با نام Relief شناخته می‌شوند. تمرینات آرامش بخش در کنار صدا درمانی می‌توانند باعث شوند کاربر کمتر بر اصوات مزاحم ناشی از وزوزگوش متمرکز شود. اپلیکیشن Relief ترکیبی از صدادرمانی، مدیتیشن و تمرینات آرامش بخش را به فرد ارائه می‌کند تا مشکل صدای گوش او تا حد زیادی برطرف شود.

سمعک مخصوص صدای گوش فوناک

سمعک فوناک دارای یک برنامه مدیریت وزوز بی‌نظیر است که به مغز یاد می‌دهد صدای وزوز یک صوت ناخواسته است و باید جزئی از اصوات محیطی و پس زمینه‌ای باشد. در نتیجه کاربر با استفاده از سمعک‌های مخصوص وزوزگوش فوناک می‌تواند کمتر بر اصوات مزاحم ناشی از این اختلال متمرکز شود. سمعک‌های Lyric، Bolero و Audeo به برنامه‌های مدیریت وزوزگوش مجهز هستند.


سمعک نامریی OPN و SIYA

•    مناسب برای انواع کم شنوایی از ملایم تا شدید
•    دارای انواع مدل های سمعک پشت گوشی، سمعک داخل گوشی، سمعک ریک، سمعک نامریی
•    دارای حذف فیدبک
•    قابلیت اتصال مستقیم به وسایل جانبی
•    امکان تغییر به باتری قابل شارژ در مدل های MINI RIGHT
•    اتصال به گوشی تلفن همراه
•    IP68 در تمامی مدل ها

سمعک اتیکن

سمعک اتیکن

 

سمعک MINI RIGHT OPN

تکنولوژی این سمعک ها به 2017 برمی گردد و با توجه به گستردگی باند و کانال کیفیت بسیار خوبی در محیط های شلوغ دارد. همچنین از لحاظ سایز در بین مدل های اتیکن ریزت و شیک تر ظاهر شده است. سمعک های OPN  در سه رده 1 – 2- 3 وجود دارد. در دو نوع باتری خور و شارژی قابل عرضه به کاربران سمعک است.

سمعک اتیکن

سمعک اتیکن

کلینیک سمعک برتر

جمع بندی:

جهت انجام آزمایشات شنوایی برای تشخیص صدای گوش (وزوزگوش) و همچنین شروع فرایند درمانی و خرید سمعک‌های مخصوص برای برطرف کردن این مشکل، می‌توانید به کلینیک تخصصی سمعک برتر مراجعه کنید. این مجموعه نمایندگی رسمی فروش انواع سمعک برندهای معتبر دنیا در سبک‌ها و مدل‌های مختلف از جمله سمعک‌های وزوزگوش می‌باشد. قبل از خرید سمعک نیز می‌توانید آزمایشات شنوایی کلینیک را انجام دهید و بر اساس مشاوره شنوایی‌شناس خود، روش درمانی موثرتری را شروع کنید. جهت دریافت نوبت و یا کسب هرگونه اطلاعات بیشتر، از طریق شماره تلفن‌های موجود در بخش تماس با ما، با کارشناسان کلینیک سمعک برتر در ارتباط باشید.

سمعک برتر, سمعک اتیکن, سمعک زیمنس

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید