خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

تجویز سمعک در منزل

تجویز سمعک در منزل

آیا تجویز سمعک در منزل امکان پذیر است؟

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، تجویز سمعک در منزل توسط ادیولوژیست امکان پذیر شده است. بسیاری از مراجعین این سوال را دارند که آیا امکان تجویز سمعک در منزل وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم بله. برای آن دسته از بیمارانی که به دلیل کهولت سن و مشکلات حرکتی امکان مراجعه به کلینیک را ندارند، می­توان خدمات شنوایی مرتبط را در منزل ارائه نمود. تجویز سمعک در منزل این مزیت را دارد که تنظیمات آن، در محیط واقعی که بیمار حضور دارد صورت می­گیرد.

در دوران کرونا تجویز سمعک در منزل بسیار رایج شد. بدین ترتیب اقدامات و خدمات شنوایی با همان کیفیت در منزل بیمار ارائه شده و نگرانی اطرافیان وی از لحاظ ابتلا به بیماری تا حد زیادی برطرف می­شد. با عبور از این دوران نیز همچنان خدمات شنوایی در منزل ارائه می­شوند. دلیل این موضوع، سختی رفت و آمد به کلینیک برای سالمندان و افراد دارای مشکلات حرکتی می­باشد.

تجویز سمعک اقدامی حساس است که در یک جلسه به پایان نمی­رسد. برای آگاهی از وضعیت شنوایی بیمار، انجام دقیق آزمایشات و همچنین تجویز سمعک مناسب، حداقل به چند جلسه نیاز است. بنابراین بیمار باید حدود 3 تا 6 جلسه به طور میانگین ویزیت شود. با این حال تجویز سمعک در منزل مزایای بسیاری دارد.

چنانچه فردی از مشکل کم شنوایی رنج می­برد و در عین حال با مشکلات حرکتی دست و پنجه نرم می­کند، طبیعتاً مراجعه او به کلینیک، امری سخت و یا حتی غیرممکن خواهد بود. ماندن در ترافیک و سختی های جابه جایی نیز از دیگر مواردی هستند که باعث شده تجویز سمعک در منزل گزینه­ی بسیار مناسبی محسوب شود. اتلاف وقت و سختی های جابه جایی سبب شده، مراجعه شنوایی شناس به منزل و ارائه خدمات شنوایی در این محیط، بسیار معقول تر به نظر برسد.

مزیت دیگری که تجویز سمعک در منزل دارد این است که شنوایی شناس با سبک و شرایط زندگی بیمار بیشتر آشنا شده و از وضعیت شنوایی محیطی فرد اطلاع می­یابد. در نتیجه، فرایند تشخیص درجه کم شنوایی و انتخاب سمعک مناسب، به بهترین شیوه انجام پذیر خواهد بود.

مورد دیگری که بسیار در این زمینه اهمیت دارد، تنظیم سمعک است. ممکن است بیمار در هنگام تنظیم سمعک در مطب یا کلینیک، از صدای آن راضی باشد. با این حال زمانی که به منزل مراجعه می­کند، ممکن است شدت و تنظیمات صدای سمعک از نظر او تغییر پیدا کرده و چندان خوشایند نباشد. تنظیم سمعک در منزل این مشکلات را تا میزان زیادی کاهش می­دهد.

کلینیک سمعک برتر

ویزیت سمعک در منزل در کلینیک سمعک برتر

ابتدا،با استفاده از دستگاه پرتابل اديومتري، شنوايي سنجی انجام میشود.

و با توجه به اديوگرام به دست آمده تشخيص می‌دهیم:
مدل سمعك دیجیتال یاسمعک هوشمند یاسمعک نامریی نیازاست .
با توجه به مشکل بیمار درمحيط هاي مختلف، تلويزيون و تلفن:
سمعك مناسب تجويز می‌گردد.
كليه ي مراحل قالبگيری و تنظيم سمعك را ميتوانیم به صورت خدمات ويزيت در منزل انجام دهیم.
کلینیک شنوایی سنجی سمعک برتر جهت رفاه حال سالمندان اقدام به ارائه خدمات شنوایی ، قالبگيري و تجويز و تنظيم سمعك دیجیتال در منزل بیمار در شهر تهران می‌نماید.

تجویز سمعک در منزل برای سالمندان

تجویز سمعک در منزل باعث شده بسیاری از سالمندان بدون نگرانی از سختی های جابه­جایی، خدمات شنوایی با کیفیتی را دریافت نمایند. سالمندان بیشتر وقت خود را در منزل سپری می­کنند؛ بنابراین در حین تجویز سمعک باید از وضعیت شنیداری محیط خانه اطلاع پیدا کرد. تجویز سمعک دارای مراحل مشخصی است که باید به طور منظم و به ترتیب، انجام شوند:

  • شنوایی شناس در جلسه­ی اول تجویز سمعک، ارزیابی های اولیه ای از وضعیت شنوایی بیمار انجام می­دهد. ارزیابی های فوق توسط معاینه گوش، ادیومتری و شنوایی سنجی با پیشرفته ترین دستگاه ها انجام می­شود. شایان ذکر است که شنوایی سنجی در منزل برخلاف کلینیک در اتاق آکوستیک صورت نمی­گیرد. در نتیجه باید در هنگام تست های شنوایی سکوت کاملاً برقرار بوده تا نتایج آزمایشات دقیق ارائه شود.

  • در مرحله و جلسه­ی بعدی باید قالبگیری گوش انجام شود تا سمعکی مناسب شکل و اندازه گوش بیمار به او ارائه گردد. همچنین در این مرحله مشاوره های مختلفی نیز به بیمار ارائه می­شود تا سمعک مناسبی را تهیه کند.

  • در مرحله بعدی، شنوایی شناس با بررسی نتایج تست های شنوایی سنجی، سبک و شرایط زندگی بیمار، سلامت عمومی او و اولویت های شنوایی وی، بهترین سمعک را برای بیمار انتخاب می­کند.

  • پس از گذراندن مراحل فوق به جلسه­ی آخر می­رسیم. در این مرحله سمعک مناسبی که انتخاب شده است با توجه به قالبگیری انجام شده روی گوش بیمار امتحان شده و صداهای مختلفی با شرایط گوناگون برای وی پخش می­شود. بدین ترتیب سمعک با جدیدترین دستگاه تنظیم شده تا رضایت بیمار کسب شود. سپس در پایان نیز روش های درست استفاده از سمعک و نگهداری از آن به بیمار اطلاع داده می­شود تا سمعک او عمر طولانی تری داشته و عملکرد بهتری را ارائه کند.

تجویز سمعک در منزل تهران

قابل توجه ترین دسته از افرادی که کاندیدای دریافت خدمات شنوایی در منزل هستند، افرادی بوده که توان حرکتی ضعیفی داشته و قادر به حرکت نیستند. این دسته از بیماران بابه دلایلی توانایی حرکتی خود را از دست داده اند و نمی­توانند به کلینیک مراجعه کنند. در نتیجه دریافت خدمات تجویز سمعک در منزل برای آنها بسیار مناسب خواهد بود.

علاوه بر سالمندان و افراد دارای محدودیت حرکتی، ممکن است کودکان کم شنوا نیز به تجویز سمعک در منزل نیاز پیدا کنند. این مورد به دلیل ترس از محیط پزشکی یا دلایل دیگر رخ می­دهد که با وجود خدمات تجویز سمعک در منزل، نگرانی والدین در این خصوص برطرف می­شود.

کلینیک سمعک برتر تلاش کرده که خدمات تجویز سمعک در منزل را در شهر تهران ارائه کند. برای دریافت خدمات شنوایی در منزل کافی است با کلینیک سمعک برتر تماس گرفته و خدمات شنوایی مورد نیاز خود را اعلام نمایید. کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام خواهند داد.

تجویز سمعک در منزل

بهترین مرکز تجویز سمعک در منزل در تهران

توصیه می­شود برای دریافت خدمات تجویز سمعک در منزل، از کلینیک ها و مراکز شنوایی با سابقه و معتبر در این زمینه کمک بگیرید. بهترین مرکز تجویز سمعک در منزل در تهران، دارای ویژگی های مختلفی است. استفاده از بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های برای آزمایشات شنوایی و تنظیم سمعک، یکی از این ویژگی ها است. بهره مندی از متخصصین با تجربه و آموزش دیده، ارائه خدمات سروقت، برخورد مناسب پرسنل و متخصصین و همچنین ارائه خدمات و مشاوره های درمانی شنوایی باکیفیت، از دیگر خصوصیات یک کلینیک معتبر محسوب می­شوند.

کلینیک سمعک برتر یکی از بهترین مراکز شنوایی در تهران محسوب می­شود که دارای 24 سال سابقه در این حوزه می­باشد. این کلینیک تلاش کرده خدمات شنوایی باکیفیتی را به مراجعین ارائه کند و محدودیت های شنوایی بیماران را برطرف نماید. سمعک برتر برای رفاه حال بیماران و سالمندان کم شنوا تلاش کرده، تجویز سمعک در منزل را با بهترین کیفیت در تهران ارائه کند. برای دریافت نوبت و یا هرگونه اطلاعات بیشتر می­توانید با کارشناسان کلینیک تماس بگیرید.

تجویز و تنظیم سمعک در منزل

تنظیم سمعک باید در چند جلسه صورت بگیرد تا بیمار بتواند دوره عادت پذیری را با موفقیت طی کند. در نتیجه تنظیم سمعک تنها در یک جلسه کافی نخواهد بود. شنوایی شناس تنظیم سمعک را برای افرادی که امکان خروج از منزل را ندارند، به بهترین شیوه وبه صورت دقیق انجام می­دهد. علاوه بر تنظیم اولیه، لازم است به صورت دوره ای بیمار معاینه شده و وضعیت شنوایی او مورد بررسی قرار بگیرد. به ارزیابی های دوره ای شنوایی، اصطلاحاً فالوآپ گفته می­شود. ادیولوژیست با دقت بالا و در زمانبندی مشخص، جلسات تنظیم مجدد سمعک را صورت می­دهد تا بهترین عملکرد به بیمار ارائه شود.

خرید سمعک در منزل

شنوایی شناس با انجام دقیق آزمایشات شنوایی سنجی، از وضعیت شنوایی بیمار آگاهی نسبی پیدا کرده و با اطلاع از شرایط زندگی و سبک زندگی فرد، سمعک مناسب را برای بیمار تجویز می­نماید. همچنین توصیه هایی نیز برای استفاده بهتر و نگهداری از سمعک نیز به بیمار ارائه می­شود تا بهترین عملکرد را دریافت کند و سمعک خریداری شده عمر طولانی داشته باشد.

هزینه ویزیت منزل

تجویز سمعک و ویزیت بیمار در منزل مزایای بسیاری دارد. علاوه بر شنوایی سنجی و تجویز سمعک توسط شنوایی شناس، هزینه رفت و آمد و زمان نیز بر هزینه کلی خدمات می­افزاید. بنابراین با توجه به اینکه هزینه موارد فوق در تهران یا شهرهای حومه متفاوت است، نمی­توان قیمت ثابت و قطعی برای این مورد تعیین نمود.

به طور کل هزینه تجویز سمعک در منزل به موارد مختلفی بستگی دارد. نوع و مدل سمعک، قیمت آن، فاصله و میزان رفت و آمد، تعداد جلسات فالوآپ، انجام اقدامات کمکی مانند شستشوی گوش و مشاوره پزشکی، از جمله مواردی هستند که می­توانند بر این هزینه تاثیرگذار باشند.

کلینیک سمعک برتر

جمع بندی

کم شنوایی سالمندان و افرادی که از ناتوانی های حرکتی رنج می­برند، همیشه چالش های خود را داشته است. دلیل این مورد ناتوانی در مراجعه در به کلینیک ها و انجام مراحل مختلف تجویز سمعک است. با پیشرفت دستگاه های حوزه شنوایی این امکان فراهم شده است که تجویز سمعک در منزل صورت بگیرد. بدین ترتیب بیمار نگرانی بابت جابه­جایی و رفت و آمد تا کلینیک را نخواهد داشت. تمامی آزمایشات شنوایی و مراحل تجویز و تنظیم سمعک، توسط شنوایی شناس در منزل صورت می­گیرد.

سوالات متداول درباره تجویز سمعک در منزل در کلینیک سمعک برتر

  • چند جلسه برای تجویز سمعک در منزل لازم است؟

به طور میانگین حدود 3 تا 6 جلسه برای تجویز سمعک در منزل کافی است.

  • هزینه تجویز سمعک در منزل چقدر است؟

قیمت تجویز و تنظیم سمعک در منزل، به فاصله رفت و آمد، تعداد خدمات شنوایی ارائه شده، نوع و مدل سمعک و ... بستگی دارد.

 

 

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید