خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

ارزانترین سمعک

سمعک ارزان

از آنجاییکه کم شنوایی باعث مشکلات درک شنوایی، وزوزگوش و یا سرگیجه می شود، استفاده از سمعک حتی سمعک ارزان در صورت نبود بودجه توصیه می گردد. یک سری از کاربران سمعک وقتی بودجه سمعک پیشنهادی را ندارند، ناامید از خرید سمعک شده و درمان گوش خود را رها می کنند

و همین امر ممکن است ماه ها طول بکشد تا سمعک تهیه کنند غافل از اینکه منطقه درک شنوایی و میزان شنوایی به آسیب خود ادامه می دهد و در عین حال در طی این مدت نیز به همان اندازه ای که آن ها پول پس انداز کرده اند سمعک گران شده است. توصیه متخصصین ادیولوژیست در کلینیک سمعک برتر استفاده از سمعک های ارزان ولی با کیفیت می باشد. یک سری از سمعک ها تکنولوژی خاصی ندارند اما کیفیت صدای آن ها مناسب انواع کم شنوایی ها می باشد. در دو نوع سمعک هوشمند و سمعک دیجیتال هستند. سمعک  ارزان در مراکز شنوایی با برند های مختلف وجود دارد اما کلینیک سمعک برتر سمعک های قیمت پایین اما با برند های معروف و با دوام به کاربران سمعک پیشنهاد می کند. قیمت سمعک ارزان از دو میلیون تومان در مدل پشت گوشی قوی و یا متوسط در مارک های زیمنس و سمعک رکستون و یا سمعک اتیکن وجود دارد که همه دارای یک سال گارانتی معتبر بوده و کیفیت این سمعک با قیمت ارزان بسیار بهتر از مدل های متفرقه و یا سمعک های بهزیستی می باشد. همچنین در مدل های بالاتر می توان سمعک های هوشمند با پایه قیمتی دو و نیم میلیون تومان تا سه و نیم میلیون تومان را پیدا کرد که از کیفیت بالا و حتی اپلیکیشن های قابل نصب در موبایل جهت تنظیم دستی سمعک وجود دارد.

سمعک ها به طور کلی در دسته ها و گروه­ های مختلفی قرار می­گیرند. این دسته بندی عمدتاً به دلیل سیستم پردازشی، سطح تکنولوژی و سبک و مدل آنها است. قیمت سمعک ها نیز معمولاً به سطح فناوری آنها بستگی دارد. سمعک ارزان، ابتدایی ترین سیستم های پردازشی و فناوری را دارد. در گذشته که سمعک های آنالوگ رایج تر بودند، با قیمت پایینی به فروش می­رسیدند. با ورود سمعک های دیجیتال به بازار، سمعک های آنالوگ کمتر استفاده شدند و به مرور زمان نیز تولید آنها به حداقل رسید.

سمعک های امروزی در دسته های هوشمند و فراهوشمند قرار می­گیرند که اغلب قیمت بسیار بالایی دارند. با این حال سمعک های دیجیتالی جدیدی نیز به بازار عرضه شده­اند که از لحاظ قیمت بسیار مناسب هستند. ما در این مقاله انواع سمعک ارزان را به شما معرفی کرده و نکاتی را نیز درباره خرید آن برای شما بیان می­کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

سمعک خوب و ارزان

با از رده خارج شدن سمعک های آنالوگ، سمعک های دیجیتالی به بازار آمده­اند که مزایای گسترده ای نسبت به سمعک های نسل گذشته دارند. سمعک های دیجیتالی قابل تنظیم هستند و در نتیجه عملکرد بهتری را به شما ارائه می­کنند. مزیت دیگر این دسته از سمعک ها این است که به واسطه پردازنده دیجیتالی که دارند، بین صداهای مختلف تمایز قائل می­شوند و همچنین متناسب با کم شنوایی کاربر صدای مخصوصی را تقویت می­کنند.

سمعک های دیجیتالی ساده ای نیز وجود دارند که در دسته سمعک ارزان قرار می­گیرند. کم بودن قیمت این سمعک ها نشان از ضعیف بودن عملکرد آنها ندارد. حتی این دسته از سمعک ها دارای گارانتی معتبر نیز هستند و در برخی مدل ها  از پوشش نانو برای بدنه آنها استفاده شده است.

انواع سمعک ارزان توسط کمپانی های مختلف تولید و به بازار عرضه شده­اند که عمدتاً ویژگی های مشابه­ای دارند. این گروه از سمعک ها به طور کلی به سه دسته پایه، متوسط و پیشرفته تقسیم بندی می­شوند. سمعک های ارزان امروزه دیگر از سیستم آنالوگ استفاده نمی­کنند، بلکه از پردازنده دیجیتالی در آنها به کار گرفته شده است. پردازنده های نامبرده با تریمر دستی قابل تنظیم هستند و با کامپیوتر یا نرم افزار تنظیم نمی­شوند.

سمعک های ارزان قیمت به طور کلی به سه برنامه شنیداری مجهزاند. همچنین ولوم آنها را نیز می توان به صورت دستی کنترل و تنظیم نمود. در برخی از انواع سمعک ارزان، قابلیت های ساده ای مانند سیستم کنترل فیدبک و حذف نویز نیز وجود دارد. این نوع سمعک ها دارای 4 کانال پردازشی بوده و معمولاً قابلیت اتصال به نرم افزار را نیز دارند. متاسفانه به دلیل پایین بودن قیمت این دسته از سمعک ها، قابلیت اتصال وایرلس و بلوتوثی در آنها وجود ندارد. برخی کمپانی ها مانند ریساند و بلتون ممکن است از پوشش ضدآب نانو نیز در بدنه سمعک های ارزان قیمت استفاده کنند. به طور کلی در یک سمعک ارزان از 4 تا 8 کانال پردازشی استفاده می­شود که نسبت به مدل های هوشمند و فراهوشمند تعداد پایینی است. البته شایان ذکر است که بسیاری از کسانی که کم شنوایی خفیف تا متوسط دارند، همین تعداد کانال پردازشی نیز برای آنها کافی خواهد بود.

سمعک جیبی ارزان

سمعک جیبی یکی از قدیمی ترین سمعک ها به شمار می آید که دلیل نام آن به این دلیل است که اجزای اصلی سمعک، یعنی میکروفون و تقویت کننده در داخل جیب قرار می گیرد یا به لباس شخص متصل می گردد. سمعک های جیبی مانند سایر مدل ها داخل گوش قرار نمی­گیرند و همانطور که گفتیم اجزای اصلی آن در جای دیگر متصل می­شوند. شیوه کار نیز به این صورت است که از طریق یک سیم، صدای تقویت شده به گوش شخص می­رسد.

سمعک های جیبی قدرت خوبی برای تقویت انواع صدا دارند؛ در نتیجه از گذشته برای کم شنوایی های شدید استفاده می­شود. این گروه از سمعک ها برای سالمندان که نمی توانند از سمعک های پشت گوشی نگهداری کنند، بیشتر رایج است. همچنین از سمعک های جیبی برای نوزادان نیز بسیار استفاده می­شود. دلیل این موضوع این است که نوزادان که از مشکل کم شنوایی رنج می­برند نمی توانند سر خود را نگهدارند و در نتیجه سمعک دیگر عملکرد مناسبی ارائه نمی­کند.                                       

میکروفون، بلندگو و رسیور از اجزای اصلی یک سمعک جیبی به شمار می­آیند. سمعک های جیبی به دلیل ابتدایی بودن تکنولوژی موجود در آنها قیمت بالایی ندارند و در دسته سمعک ارزان قرار می­گیرند.

سمعک ارزان

خرید سمعک ارزان

برای خرید سمعک ارزان بهتر است به مراکز شنوایی و کلینیک های معتبر و باسابقه سمعک مراجعه کنید. در این مراکز گارانتی و خدمات پس از فروش خوبی به شما ارائه می­شود و همچنین سمعک های اصلی از برند های معتبر دنیا نیز به فروش می­رسد. پس از اینکه به یک کلینیک معتبر مراجعه کردید، لازم است آزمایش های شنوایی انجام دهید تا میزان کم شنوایی شما مشخص شود. در همین مراکز انواع آزمایشات شنوایی سنجی انجام می­شود که برخی از آنان برای نوزادان و کودکان و برخی برای بزرگسالان مناسب است.

پس از انجام شنوایی سنجی، نتایج آزمایشات توسط ادیولوژیست تحلیل شده و سپس با بررسی نتایج و شرایط زندگی شما، سمعک مناسبی برایتان تجویز می­شود. در صورتی که کم شنوایی شما شدید تا عمیق باشد بهتر است از سمعک های هوشمند و پشت گوشی استفاده کنید. چنانچه کم شنوایی شما خفیف تا متوسط باشد می­توانید از سمعک هایی ارزان قیمت تر و با تکنولوژی پایین تر استفاده کنید تا پاسخگوی نیاز شنوایی شما باشند.

پس از این مراحل نوبت به تنظیم سمعک می­رسد. تنظیم سمعک باید با استفاده از جدیدترین دستگاه های تنظیمی صورت بگیرد تا عملکرد خوبی از سمعک به کاربر ارائه شود. تنظیم نادرست سمعک می­تواند علاوه بر اینکه مشکل کم شنوایی شما را حل نکند، بلکه میزان مشکل را بیشتر از قبل کند و هزینه و وقت شما را هدر بدهد. بنابراین بهتر است تنظیم سمعک ارزان خریداری شده با دقت بالایی صورت گیرد.

خرید اینترنتی سمعک ارزان

همانطور که اشاره کردیم برای خرید سمعک مناسب شما، باید آزمایشات شنوایی صورت گیرد تا نوع و درجه کم شنوایی شما مشخص شود. در خرید اینترنتی سمعک ارزان مراحل معمول تجویز سمعک انجام نشده و سمعک به صورت خام و تنظیم نشده برای شما ارسال می­شود. همین موضوع باعث می شود سمعک شما عملکرد لازم را نداشته و مشکل کم شنوایی شما حل نشود. در نتیجه توصیه می شود برای خرید سمعک مناسب به صورت حضوری به کلینیک های معتبر مراجعه کرده و حتماً آزمایشات شنوایی انجام دهید.

قیمت سمعک ارزان

سمعک های ارزان قیمت برخلاف باور عموم چندان هم ابتدایی نیستند. در مدل های مختلفی از این گروه از سمعک ها، تا تعداد 8 کانال پردازشی نیز استفاده می­شود. همچنین برندهایی مانند ریساند، از پوشش ضدآب نانو در بدنه سمعک های خود استفاده می­کنند. این دسته از سمعک ها برای افرادی که از کم شنوایی خفیف تا متوسط رنج می­برند یا از پس هزینه های بالای خرید سمعک برنمی­آیند، مناسب ترین گزینه هستند. همچنین سمعک ارزان برای افرادی که نیازی به اتصال بلوتوثی یا وایرلس ندارند نیز مناسب است.

سمعک ارزان قیمت

اگر به دنبال سمعک ارزان قیمت هستید، باید تا حدودی از امکانات و کیفیت بالای آن نیز چشم پوشی کنید. اتصال بلوتوثی یا بی سیم و همچنین کنترل از راه دور سمعک، برخی از امکاناتی هستند که در سمعک ارزان قیمت وجود ندارند. البته باید ذکر کنیم که برخی کمپانی های تولیدکننده سمعک تلاش کرده اند کیفیت را در محصولات پایه و اقتصادی خود حفظ کنند. شما می توانید با دریافت مشاوره های درمانی از یک شنوایی شناس ماهر، سمعک مناسب خود را با یک قیمت معقول دریافت نمایید.

ارزان ترین سمعک

در گذشته سمعک های آنالوگ ارزان ترین سمعک های بازار محسوب می­شدند. با از رده خارج شدن آنها، سمعک های دیجیتالی ساده ای به بازار آمده است که از لحاظ هزینه در دسته های ارزان قیمت قرار می­گیرند.

سمعک ارزان در تهران

کلینیک های بسیاری در تهران خدمات شنوایی ارائه می­کنند. برخی مراکز سمعک های از رده خارج شده را به عنوان یک سمعک ارزان قیمت نو به فروش می­رسانند. همین موضوع باعث می شود خریدار از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش محروم شود. به جهت اینکه این اتفاق نیفتد، باید در انتخاب کلینیک خود نهایت دقت را به خرج دهید.

چنانچه به دنبال مرکزی معتبر برای خرید سمعک ارزان هستید، می توانید به کلینیک سمعک برتر مراجعه کنید. این کلینیک با 24 سال سابقه یکی از معتبرترین مراکز شنوایی در تهران محسوب می­شود. در کلینیک سمعک برتر علاوه بر تجویز سمعک، انواع خدمات شنوایی نظیرآزمایشات شنوایی، تنظیم و تعمیر سمعک و همچنین مشاوره درمانی نیز ارائه می­شود.

سمعک ارزان تهران

سوالات متداول درباره سمعک ارزان قیمت

  • آیا سمعک های ارزان قیمت دارای اتصال بلوتوثی و وایرلس هستند؟

خیر. به دلیل قیمت پایین این دسته از سمعک ها، اتصال بلوتوثی و وایرلس در آنها تعبیه نشده است.

  • آیا سیستم کنترل فیدبک و حذف نویز در سمعک های ارزان وجود دارد؟

در برخی مدل ها، سیستم هایی نظیر کنترل فیدبک و حذف نویز وجود دارد. علاوه بر این مورد در برخی مدل ها، کنترلر نویز محیطی نیز تعبیه شده تا کاربر به دلیل نویز باد اذیت نشود.

از کجا سمعک بخرم؟

سمعک برتر تلاش کرده تمام خدمات لازم برای مراجعه کنندگان از ارزیابی ها و تست های شنوایی لازم گرفته تا تجویز و آموزش و مشاوره در زمینه خرید سمعک را ارائه دهد.
سمعک برتر در نقاط مختلف تهران دارای شعبه است.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید