خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

سمعک سونیک

سمعک سونیک

سونیک یکی از معتبرترین شرکت های جهان در زمینه تولید سمعک است که سیاستهای خود را بر مبنلای تولید سمعکهایی با صدای طبیعی، پیش میبرد. استفاده از سمعک، سطح و کیفیت زندگی افراد را بالا برده و به آنها یک تجربه ی لذت بخش از شنیدن را میدهد.

پایه گذاران سونیک معتقدند، هر فردی که سمعک استفاده میکند، به ترکیب متفاوتی از زیبایی شناسی، امکانات و فناوری، نیاز دارد. شرکت سونیک همیشه در تلاش بوده تا در تولید سمعک، از تکنولوژی های روز استفاده کرده و سمعکهایی تولید کند که نسبت به محصولات پیشین آنها، پیشرفته تر باشند. در همین راستا، سمعکهای سونیک در 5 سطح فناوری از 100 تا 20 طبقه‌بندی می‌شوند. با سطوح فناوری بالاتر، ویژگی‌ها و تنظیمات اضافی برای بهبود تجربه شنیداری و متناسب با سبک زندگی بیماران در دسترس هستند.

قیمت سمعک سونیک

قیمت سمعک سونیک با توجه به سطح تکنولوژی، پلت‌فرم به‌کاررفته و ویژگی‌ها و امکانات سمعک و ... متفاوت است. ولی به طور کلی میتوان گفت قیمت از 7میلیون تومان تا 18 میلیون تومان متغیر است.

سمعک‌های جدید سونیک

سمعک Captivate سونیک

یکی از دلایلی که باعث تفاوت قیمتی سمعک Captivate با سایر مدل‌های سونیک می‌شود، قابلیت شارژ شدن آسان و وجود مدار کاهش فیدبک در آن است. علاوه بر این موارد، ارائه صدای طبیعی و درک گفتار بهتر با نویز کمتر از دیگر ویژگی های این مدل می‌باشند. سمعک Captivate سونیک بر اساس پلتفرم SoundDNA طراحی شده است که ارتباط فرد با دنیای دیجیتال را راحت‌تر کرده است. فناوری‌های پیشرفته موجود در این سمعک باعث می‌شود از زندگی روزمره خود بیشتر لذت ببرید.

سمعک Captivate سونیک

این دسته از تکنولوژی ها، گفتار را به صورت خودکار از نویز پس زمینه جدا می‌کنند تا کاربر مشکلی از این بابت نداشته باشد و در مکالمات خود، گفتار را به بهترین نحو دریافت کند. سمعک Captivate سونیک در سبک‌های پشت گوشی و رسیور داخل کانال به بازار عرضه شده است و در ۷ رنگ متفاوت و جذاب موجود می‌باشد. سمعک‌های این گروه قابلیت اتصال بی‌سیم و اتصال به اینترنت را نیز دارند. شما می‌توانید سمعک Captivate سونیک را در سطوح فناوری ۲۰ تا ۱۰۰ بسته به نیاز شنیداری خود تهیه کنید.

سمعک Enchant سونیک

گروه سمعک‌های Enchant سونیک هوشمند بوده که با هدف ارائه صدای طبیعی در طیف وسیعی از مدل‌ها به بازار عرضه شده است. این دسته از سمعک‌ها نیز در سطح فناوری ۲۰ تا ۱۰۰ در بازار موجود هستند که شما می‌توانید متناسب با سلیقه و شرایط شنیداری خود خریداری نمایید.

سمعک Enchant سونیک

سمعک Enchant سونیک نویز کمتر و درک گفتار بیشتری را برای شما فراهم می‌کند. سمعک‌های این گروه بر اساس پلتفرم SoundDNA طراحی شده اند؛ بنابراین در دسته سمعک‌های پیشرفته و هوشمند این کمپانی قرار می‌گیرند. فناوری‌های موجود در سمعک Enchant سونیک گفتار را از نویز صدای پس زمینه جدا می‌کنند و باعث می‌شوند کاربر در مکالمات خود با مشکلی مواجه نشود. این مدل قابلیت کنترل صدای وزوزگوش را نیز دارد و اصوات مزاحم ناشی از آن را کاهش می‌دهد.

سمعک Trek سونیک

سمعک‌های Trek سونیک دیگر مدل‌هایی هستند که بر پایه پلتفرم SoundDNA بوده و تجربه‌های شنیداری بی‌نظیری را برای شما فراهم می‌کند. این مدل برای افرادی که کم شنوایی شدید دارند بهترین گزینه است. شما می‌توانید صدا را به صورت دقیق تنظیم کرده و قدرت و راحتی بیشتری را برای خود فراهم کنید و تجربه‌ای طبیعی از شنیدن صدا داشته باشید.

سمعک Trek سونیک

این گروه سمعک‌های سونیک در دو رده عملکردی ۴۰ و ۸۰ به بازار عرضه شده اند. سمعک Trek سونیک می‌تواند خود را به آسانی با نیاز‌های شنیداری شما وفق دهد و تنظیمات دقیق‌تری را متناسب با نیاز شنیداری شما اعمال کند. سمعک‌های Trek از نوع پشت گوشی بوده که در شش رنگ و دو مدل Super Power و Ultra Power به بازار عرضه شده اند. اگر از کم شنوایی شدید رنج می‌برید، استفاده از این مدل بهترین پیشنهاد است که با استفاده از آن کمترین مشکلات را در مکالمات خود خواهید داشت. شما با استفاده از این مدل، صدای طبیعی و دقیق‌تری را دریافت خواهید کرد.

سمعک Radiant سونیک

اولین سمعک هوشمندی که بر اساس پلتفرم جدید و پیشرفته Extend سونیک ساخته شده است، سمعک   Radiant  می‌باشد. فناوری هوشمند و یکپارچه این پلتفرم باعث شده این سمعک گفتار و صداها را به طور جداگانه پردازش کند. در نتیجه با استفاده از این سمعک، کاربر صدایی کاملاً واضح و شفاف را دریافت می‌کند. سمعک Radiant سونیک انواع کم شنوایی‌های خفیف تا عمیق را پوشش می‌دهد.

سمعک Radiant سونیک

فناوری موجود در این سمعک صداهایی را پردازش و تقویت می‌کند که قصد شنیدن آن‌ها را دارید. در نتیجه تجربه صوتی واضحی را خواهید داشت. میکروفون جهت دار سمعک Radiant سونیک نیز در محیط‌های شلوغ بر روی مکالمات تمرکز می‌کند. بدنه سمعک Radiant سونیک در برابر رطوبت و گردوغبار مقاوم است و دارای اتصال بلوتوثی و قابلیت شارژ می‌باشد. باتری قابل شارژ موجود در این مدل لیتیوم یونی است. شایان ذکر است که سمعک پشت گوشی Radiant سونیک در تمامی سطوح فناوری در ۴ مدل و سمعک‌های داخل گوشی آن در ۵ مدل به بازار عرضه شده که تمامی کیفیت بالایی دارند.

سمعک Cheer سونیک

این مدل بر اساس پلتفرم SVP سونیک طراحی شده که طیف وسیعی از مدل‌ها را در سه سطح فناوری 40،2۰ و ۶۰ پوشش می‌دهد. در نتیجه می‌توان گفت سمعک Cheer سونیک برای کم شنوایی‌های خفیف تا متوسط مناسب هستند. قیمت این دسته از سمعک‌ها به مدل انتخابی و رده فناوری آن‌ها بستگی دارد. سمعک‌های Cheer  سونیک در سبک‌های پشت گوشی، نامرئی و سایر مدل‌های سفارشی در ۶ رنگ قابل تهیه است. نکته قابل توجه‌ای که درباره این دسته از سمعک‌ها وجود دارد این است که سعی شده ظرافت گفتار در آن‌ها حفظ شود؛ به بیان دیگر کاربر در مکالمات خود تفاوت‌های ظریف کلمات، صداهای ملایم وبلند آن‌ها در حین گفتگو را به بهترین نحو دریافت می‌کند.

سمعک Cheer سونیک

این گروه از سمعک‌های سونیک دارای فناوری adaptive technology هستند که سمعک را بر اساس شرایط محیط تنظیم کرده و اصوات را متناسب با محیط تشخیص داده و به گوش کاربر می‌رساند. سمعک Cheer سونیک در سه سطح فناوری ۲۰ تا ۶۰ به بازار عرضه شده است که طیف وسیعی از مدل‌ها را در بر می‌گیرد. مدل‌های Invisible – in – Canal و BTE از پرفروش ترین‌ها در این گروه سمعک‌های سونیک هستند که عملکرد خوبی از خود نشان داده اند. شایان ذکر است که سمعک BTE عملکرد قابل قبولی برای کم شنوایی‌های شدید دارد.

سمعک Journey سونیک

دیگر سمعک سونیک که بر اساس پلتفرم SVP طراحی شده، سمعک Journey است که همانطور از اسم آن پیداست، گزینه خوبی برای گشت و گذار در طبیعت می‌باشد. این مدل سرشار از ویژگی‌هایی که تجربه شنوایی بی‌نظیری را برای شما فراهم می‌کنند. سمعک Journey سونیک یک سمعک پشت گوشی قوی و هوشمند بوده که در دو سطح فناوری ۴۰ و ۸۰ به بازار عرضه شده است.

سمعک Journey سونیک

مدارات کاهش نویز موجود در این مدل سمعک، موقعیت‌های چالش برانگیز شنیداری را برای شما آسان‌تر می‌کند تا به جای شنیدن صدای مزاحم پس زمینه، بر روی صدای گفتار تمرکز داشته باشید. سمعک Journey سونیک برای بیمارانی با کم شنوایی شدید طراحی شده است که تفاوت‌های ظریف گفتار یعنی صداهای ملایم و بلند کلمات را حفظ می‌کند. در نتیجه کاربران با استفاده از این سمعک می‌توانند بهترین عملکرد را در مکالمات روزانه خود داشته باشند.

تنظیم سمعک سونیک

روش تنظیم سمعک سونیک به صورت زیر است:

 • در ابتدا لازم است که با توجه به نوار گوش، داده های مربوط به گوش بیمار را با کمک کامپیوتر به سمعک وارد کنید.
 • سمعک را به بیمار داده و از او میخواهیم آن را در گوش خود قرار دهد تا بتوانیم تنظیمات بعدی را اعمال کنیم.
 • در این مرحله، صدا به گونه ای تنظیم میشود که بیمار بتواند صداهای ضعیف را بشنود.
 • سپس به سراغ تنظیم مدارهای سمعک میرویم: مدارهای تقویت کننده ی صدا را فعال کرده و مدارهایی که صداهای مزاحم و نویز ها را تضعیف میکنند فعال میکنیم.
 • مرحله ی بعدی تنظیم میکروفن است به طوری که بیمار بتواند صداها را از تمام جهات بشنود و تشخیص دهد.
 • سپس با توجه به شرایط شخصی بیمار، شغل و محل زندگی او، صداهای بلند سمعک را تنظیم میکنیم.
 • در آخرین مرحله بر حسب اولویت های بیمار، سمعک را برای دریافت و تقویت برخی صداها تنظیم میکنند. به طور مثال، فرض کنید بیماری زیاد با تلفن صحبت میکند. کلینیک سمعک برتر با تنظیم سمعک برای تلفن، کاری میکند که به محض نزدیک شدن تلفن به گوش بیمار، تنظیمات تماس تلفنی فعال شوند و بیمار صدای تلفن را به بهترین شکل ممکن تشخیص دهد. برخی سمعک ها را میتوان به صورت اتوماتیک تنظیم کرد ولی برخی دیگر نیز از طریق دکمه و به صورت دستی توسط بیمار تنظیم میشوند.

در ادامه، چند مورد ساده از تنظیم سمعک را با هم مرور میکنیم که توسط خود بیمار قابل انجام هستند.

نمایندگی سمعک سونیک

چگونه صدای سمعک سونیک خود را تنظیم کنم؟

اگر سمعکتان یک دکمه ی چرخشی دارد، دکمه را به سمت سر بچرخانید تا صدا زیاد شود. اگر هم دو دکمه برای کم و زیاد کردن صدا دارد، دکمه ای که علامت + در کنار خودش دارد برای بالا بردن صدا و دکمه ی با علامت – برای کم کردن صدا استفاده میشود.

چگونه بازخورد سمعک را تنظیم کنم؟

 • سمعک را از گوش خارج کرده و دوباره وارد کنید. شاید واضح ترین دلیل پژواک، حتمالی این باشد که سمعک به درستی وارد گوش نشده است. ...
 • گوش خود را تمیز کنید. مشکلات مربوط به پژواک و بازخورد در سمعک، همیشه هم به سمعک ارتباط ندارند و ممکن است به دلیل جرم یا وکس گوش باشند.
 • سمعک را دوباره تنظیم کنید: ممکن است سمعک شما از تنظیم افتاده باشد و برای انتقال درست صدا به تنظیم نیاز داشته باشد.
 • تعمیر: ممکن است سمعک دچار مشکل شده باشد و و نیاز به تعمیر داشته باشد.(در این حالت به هیچ عنوان سمعک را با هدف تعمیر کردن باز نکنید و اجازه دهید این کار را متخصص و تعمیرکار سمعک آلفا انجام دهد.)

برخی سمعک ها دکمه ای دارند که با کمک آن میتوانید مشخص کنید در چه محیطی حضور دارید تا سمعک بر حسب این تنظیمات، عملکرد خود را تنظیم کند. به طور مثال مشخص کنید که در حال حاضر در یک محیط پر از نویز وسر وصدا هستید یا یک محیط آرام.

نمایندگی سمعک سونیک تهران

کلینیک سمعک برتر نمایندگی سمعک سونیک در تهران است که میتواند تمامی خدمات 0-100 مربوط به شنوایی و سمعک را به شما عزیزان ارائه دهد. کادر مجرب سمعک برتر، همواره در کنار شما هستند تا شنیدن برایتان به یک لذت فوق العاده تبدیل شود.

نرم افزار سمعک سونیک

اگر بیمار هستید و به سمعک احتیاج دارید، چیزی که لازم دارید، یک نرم افزار یا اصطلاحا اپلیکیشن است که بر روی گوشی های اندروید و ایفون نصب میشود و میتوانید برای سمعک خود از آن استفاده کنید. نام این برنامه Sonic SoundLink 2 است.

اگر هم در زمینه ی سمعک و تجویز و تنظیم آن فعال هستید، نرم افزار Expressfit pro را نصب کنید تا بتوانید فرآیند تنظیم سمعک را برای بیماران خود به خوبی انجام دهید.

شرکت سمعک سونیک

بنیانگذاران سونیک سه دانشمند-مهندس باهوش بودند که تصمیم گرفتند زندگی حرفه ای خود را به نحوه تولید صدا و چگونگی پردازش آن توسط مغز انسان اختصاص دهند. آنها با استفاده از فناوری دیجیتال و آخرین تکنیک های ساخت ریزتراشه، اولین محصول سونیک را در سال 1998 ساختند، یک سمعک کاملا دیجیتالی که داخل گوش انسان قرار می گیرد.

سونیک همواره در تلاش بوده است که محصولات خود را بهبود بخشد و از الگوریتم ها و تکنولوژیهای جدید در پردازش صوت و گفتار استفاده کند. سونیک توانست الگوریتم هایی ایجاد کند که گفتار را از نویز جدا می‌کند و آن را به پیش‌زمینه می‌آورد. دست اندرکاران سونیک، راههایی نیز برای  اینکه نویز پس زمینه را در بسیاری از محیط های متنوع کاهش دهند پیدا کردند. نتیجه ی این تلاشها، رضایت مشتریان، افزایش محبوبیت و همچنین جوایز و افتخاراتی بوده که در طی این سالها به دست آمده.

سمعک های امروزی سونیک در طیف وسیعی از سبک ها عرضه می شوند که می توانند نیازهای هر بیمار را برآورده کنند. تمام محصولات و لوازم جانبی سونیک مطابق با اصولی به نام 4S هستند:

 • صدای طبیعی
 • درک گفتار در محیطهای نویزدار
 • سادگی در هر کاری که انجام می دهیم
 • سبکی که برجسته است

شاید برایتان سوال باشد که سمعک سونیک ساخت کجاست؟ این سمعک ها ساخت کشور آمریکا بوده و البته در سوییس نیز شعبه دارند.

Extend Platform

سمعک های سونیک از پلتفرم SoundNA بهره میبرند. پلتفرم SoundDNA Sonic تکامل یافته است و به Extend تبدیل شده. یعنی یک پلتفرم فناوری قدرتمند که صدایی واضح، طبیعی و تجربه شنوایی واقعاً شخصی شده را ارائه می‌دهد. Extend جدیدترین نوآوری های فنی سونیک را در مدیریت نویز و پردازش گفتار ترکیب می کند تا بتوانید صدای روزمره را بهتر کنید.

Radiant

اولین سمعک ساخته شده بر روی پلت فرم Extend، Radiant ثابت میکند سونیک برای بهتر کردن دریافت صداهای روزمره تلاش میکند. فناوری یکپارچه و هوشمند Radiant به طور فعال صداهایی را که می خواهید بشنوید پیدا کرده، فیلتر و تنظیم می کند. Radiant با گزینه‌های شخصی‌سازی، اتصال بی‌سیم و قابلیت شارژ لیتیوم یونی به شما امکان می‌دهد از هر لحظه بهترین استفاده را ببرید.

خرید سمعک سونیک

خرید سمعک، فقط به این معنی نیست که به یک فروشگاه سمعک مراجعه کنید و یک سمعک را انتخاب کرده و بخرید. سمعکی که متناسب با نیاز شما، مشکلات شنوایی شما و گوشتان نباشد، میتواند به شنواییتان آسیب وارد کند.

علاوه بر این، ممکن است یک سمعک مناسب گوش شما باشد ولی به درستی تنظیم نشده باشد. این امر باعث میشود نتوانید به اندازه ی کافی از سمعک خود بهره ببرید. پس بهترین راه این است که برای خرید سمعک سونیک به مرکزی معتبر مراجعه کنید. 

کلینیک سمعک برتر، یکی از بهترین مراکز سمعک در ایران برای خرید سمعک سونیک است که کلیه ی خدمات مربوط به شنوایی سنجی، تجویز سمعک، فروش سمعک، تنظیم و تعمیر سمعک را ارائه میدهد. بهتر است یک بار به کلینیک سمعک برتر مراجعه کنید تا بتوانید کلیه خدمات مربوطه را به بهترین شکل ممکن دریافت کنید.

توجه داشته باشید که به دلیل وجود سمعک های سونیک فیک در بازار، باید به نمایندگی معتبر سمعک سونیک (کلینیک سمعک برتر) مراجعه کنید تا بتوانید سمعک سونیک اصل تهیه کنید. سمعک سونیک ضعیف یا فیک، نه تنها به بهبود شنوایی شما کمک نمیکند بلکه ممکن است به گوش شما، آسیب نیز وارد کند.

به منظور تشخیص بهتر سمعک های اصل از سمعک تقلبی، اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، اعلام کرده که برچسب اصالت از سال ۹۷ روی سمعک ها نصب خواهد شد که دارای کد اختصاصی برای هر سمعک بوده و تا حدی می تواند جلوی قاچاق کالا را بگیرد

باتری سمعک سونیک

در این قسمت، راهنمای استفاده ی درست از باتری سمعک را با هم مطالعه میکنیم. اگر نمیتوانید از متخصص مربوطه راهنمایی بگیرید، این نکات اساسی را برای کمک به حفظ باتری های سمعک خود دنبال کنید تا شنوایی مطلوبی داشته باشید. مطلب بر حسب نوع باتری ها تفکیک شده است.

 • باتری های روی-هوا

اگر سمعکتان با این باتری ها کار میکند، بهتر است همیشه یک باتری پشتیبان داشته باشید و در صورت لزوم، باتری‌های جدید را در سمعک قرار دهید. اما قبل از استفاده حتماً تاریخ‌های «انقضای» آنها را بررسی کنید. اگرچه بسته های باز نشده می توانند چندین سال دوام بیاورند، اما با گذشت هر سال از قدرت آنها کاسته می شود.

قبل از دست زدن به سمعک و باتری دست های خود را بشویید. کثیفی و رطوبت ممکن است برای دستگاه و باتری ها مضر باشد و کارایی آنها را کاهش دهد.

باتری‌های روی-هوا دارای یک زبانه چسبنده هستند که به انتهای آن متصل می‌شود که باتری را پس از جدا کردن فعال می‌کند و این فعالسازی، بلافاصله شروع به تخلیه باتری می‌کند. بنابراین فقط زمانی که میخواهید از باتری استفاده کنید، باید زبانه را از روی باتری ها جدا کنید. پس از برداشتن زبانه، اجازه دهید باتری به مدت 4 تا 5 دقیقه تنفس کند. این تنفس، به طور بالقوه می تواند عمر باتری را چندین روز افزایش دهد.

دمای زیاد و رطوبت بالا ممکن است عمر هر نوع باتری را کاهش دهد و باتری سمعک شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. همیشه باتری ها را در دمای اتاق نگهداری کنید و مطمئن شوید که دور از دسترس کودکان هستند. اگر در منطقه ای با رطوبت شدید زندگی می کنید یا کار می کنید، یک دستگاه رطوبت گیر سمعک بخرید. این اجازه می دهد تا رطوبت از سمعک خارج شود.

پس از پایان روز و پایان استفاده از سمعک ، درب باتری را باز کنید تا دستگاه خاموش شود. این امر باعث افزایش طول عمر باتری می شود و اجازه می دهد تا هوا در داخل دستگاه گردش کند تا خوردگی سمعک به حداقل برسد. برای مدتی از سمعک خود استفاده نمی کنید، باتری ها را به طور کامل از آن خارج کنید.

 • باطری های قابل شارژ

عملکرد روزانه باتری بسته به استفاده فردی شما متفاوت است. اگر احساس می‌کنید عمر باتری شما اخیراً کاهش یافته است، جریان بلوتوث را دنبال کنید (مانند تماس‌های تلفنی، SoundClip-A، TV-A و سایر موارد استفاده از برنامه). افزایش استریم می تواند تاثیر قابل توجهی بر عمر باتری داشته باشد و ممکن است دلیل کاهش عمر باتری باشد

هنگامی که سمعک شما استفاده نمی شود، آن را در داخل شارژر قرار دهید. هنگامی که باتری کاملاً شارژ شد، فرآیند شارژ به طور خودکار متوقف می شود، بنابراین وصل ماندن شارژر به سمعک، در حالت شارژ 100 درصدی، مشکلی ایجاد نمیکند.

اگر باید سمعک خود را برای مدت طولانی تری (بیش از 14 روز) استفاده نکنید، سمعک را کاملا شارژ کنید، سپس آن را از شارژر خارج کرده و خاموش کنید.

توجه: قسمت پایینی دکمه فشاری را تقریباً 3 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا LED قرمز شود و سمعک 4 زنگ نزولی پخش کند. دکمه فشار را رها کنید و سمعک خاموش می شود. برای محافظت از باتری قابل شارژ، لازم است سمعک هر 6 ماه یکبار به طور کامل شارژ شود. شارژ نشدن در آن بازه زمانی ممکن است نیاز به تعویض باتری داشته باشد.

نگهداری منظم باتری برای سلامت شنوایی شما مهم است و می تواند بر تجربه کلی سمعک شما تأثیر بگذارد. متخصص شنوایی محلی شما برای پاسخ به هر سؤالی که ممکن است در مورد باتری های سمعک خود داشته باشید یا راهنمایی های اضافی در مورد تعمیر و نگهداری در دسترس شما است. Sonic، صدای روزمره را بهتر می کند!

تعمیر سمعک سونیک

تعمیر سمعک یکی از مسایل مهمی است که لازم است به آن توجه شود. هزینه ی تعمیر سمعک به موارد مختلفی از جمله قیمت سمعک، نوع سمعک، برند سمعک، نوع خرابی و میزان آن، فروشگاه و تعمیر کننده ی سمعک و ... بستگی دارد.

اگر یکی از قسمتهای بیرونی سمعک، مثل لوله ی ان خراب شود، احتمالا تعمیر آن کم هزینه و سریع خواهد بود. ولی خرابی هایی مثل خرابی تراشه های داخلی و ... هزینه و زمان و حتی تخصص بیشتری لازم دارند.

توجه داشته باشید که هر سمعکی ارزش تعمیر کردن را ندارد، حتی اگر سونیک باشد...

اگر سمعکتان به فاصله های زمانی کمی خراب میشود و دائما باید برای آن هزینه تعمیر بپردازید دو حالت وجود دارد:1- تعمیرکار شما حرفه ای نیست و باید به یک تعمیرکار ماهرتر مراجعه کنید.

2- عمر مفید سمعک به پایان رسیده و باید یک سمعک نو تهیه کنید.

کلینیک برتر نمایندگی سمعک سونیک با کادری مجرب و متخصص برای تعمیر و خرید سمعک های سونیک نو، در خدمت شماست.

خرید سمعک سونیک 

سوالات متداول در مورد باتری سمعک سونیک

چگونه بفهمم باتری به درستی در سمعک قرار دارد؟

باتری های سمعک مانند سایر باتری ها دو طرف مثبت و منفی دارند. به طور کلی، علامت قرمز رنگ "+" روی درب باتری وجود دارد که نشان می دهد طرف مثبت باید بالا باشد. طرف مثبت باتری سمعک صاف است و علامت + روی آن وجود دارد.

وقتی باتری به پایان عمر خودش رسید و  دیگر قابل استفاده نبود، با آن چکار کنم؟

پیشنهاد ما این است که نه تنها باتری سمعک، بلکه هر نوع باتری دیگری که لازم ندارید را برای بازیافت تحویل دهید. البته نباید آنها را کنار سایر زباله ها قرار دهید. وسایل الکترونیکی و باتری ها را باید به مراکز جداگانه ای تحویل داد. با کمی پرس و جو از فروشندگان لوازم الکتریکی میتوانید مراکز بازیافت باتری ها را پیدا کنید. البته کارتان آنچنان هم سخت نیست چون خیلی از فروشندگان، خودشان این وظیفه را به عهده میگیرند.

چگونه سمعک غیرقابل شارژ خود را روشن و خاموش کنم؟(منظور سمعکی است که باتری های یکبار مصرف دارد.)

درب باتری را ببندید تا روشن شود. برای خاموش کردن آن، درب باتری را باز کنید. نیازی به خارج کردن باتری از سمعک نیست. برای راهنمایی به راهنمای مربوط به سمعک خودتان مراجعه کنید تا اطلاعات دقیقتری به دست بیاورید. (این مورد فقط و فقط برای سمعکهای با باتری یک بار مصرف است.)

سمعک من درب باتری دارد. چرا برخی توصیه میکنند که باید درب آن را در شب باز کنم؟

برای این توصیه دو دلیل مهم وجود دارد:

این امر تضمین می کند که باتری خالی نمی شود و عمر مفید باتری بیشتر میشود. پس از نظر اقتصادی کاملا به نفع شماست.

باز کردن درب سمعک، اجازه می دهد تا هوا وارد سمعک شود، که این جریان هوا برای جلوگیری از تجمع رطوبت مفید است و از استهلاک و خرابی سمعک جلوگیری میکند. این نکته هم فقط برای محصولات غیرقابل شارژ است.

آیا ایرادی دارد که شب ها موقع خواب هم از سمعک استفاده کنم؟

نمیتوان گفت ایراد خاصی وجود دارد ولی توجه کنید که نبود سمعک، راحتی گوش شما را بهتر میکند. از طرفی سمعک باید در ساعات بیداری استفاده شود. هنگامی که شب به رختخواب می روید، برای کمک به حفظ عمر باتری، باید سمعک خود را بردارید و درب باتری آن را باز کنید تا هوا بخورد.

وقتی سمعک در گوشم نیست آن را کجا قرار دهم؟

سمعک ها را در جعبه ارائه شده یا کیف سخت دیگری که بسته می شود نگهداری کنید تا مطمئن شوید که به درستی محافظت می شوند و به راحتی می توان آنها را پیدا کرد چون کودکان و حیوانات خانگی ممکن است آنها را پیدا کنند و یا به سمعک آسیب برسانند یا خودشان آن را ببلعند.

آیا می توانم هنگام دوش گرفتن، حمام کردن یا شنا از سمعک استفاده کنم؟

کلینیک سمعک برتر به هیچ عنوان این کار را توصیه نمیکند. حتی با وجود قابلیت‌های مقاومت در برابر آب سمعک‌های مدرن، توصیه می‌کنیم قبل از هر گونه فعالیت آبی سمعک خود را بردارید.

چگونه سمعک خود را تمیز کنم؟

می توان از یک پارچه یا دستمال ساده برای پاک کردن سمعک استفاده کرد. در صورت لزوم می توان از یک برس هم استفاده کنید تا درزها و گوشه های سمعک را پاک کنید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر به دفترچه راهنمای  سمعک خود مراجعه کنید.

هر چند وقت یکبار باید سمعک هایم را تمیز کنم؟

تمیز کردن مکرر سمعک به حفظ آنها در بهترین شرایط ممکن کمک می کند. تمیز کردن آنها هر روز صبح قبل از استفاده، بهترین راه است.

دکمه ی روی سمعک چه کاری انجام می دهد؟

اگر دکمه ای روی سمعک وجود دارد، برای انتخاب بین برنامه ها یا محیط های مختلف گوش دادن و/یا تغییر صدا است.عملکرد این دکمه بر اساس مدل و نوع محصول متفاوت است.

سمعک من بیپ می کند. معنی آن چیست؟

بوق ها می توانند معانی مختلفی داشته باشند. بوق ها می توانند نشان دهند که باتری در حال کم شدن است، برنامه سمعک در حال تغییر است (زمانی که دکمه برنامه را فشار می دهید)، یا تغییراتی در میزان صدا وجود دارد. اگر مطمئن نیستید که بوق های مختلف به چه معنا هستند، برای اطلاعات بیشتر در مورد بوق های خاص به کلینیک سمعک برتر مراجعه کنید.

وقتی سمعک را در گوشم می گذارم گاهی اوقات سوت می زند. آیا این طبیعی است؟

هنگام قرار دادن سمعک در گوش، امکان شنیدن سوت وجود دارد. با این حال، وقتی سمعک کامل در گوش شما قرار دارد، نباید سوت بزند. اگر چنین شد، برای معاینه سمعک خود وقت بگیرید.

سمعک من "از کار افتاده" است، آیا کاری می توانم انجام دهم؟

شاید باتری سمعکتان تمام شده و شما تصور میکنید که سمعک خراب شده است....

اطمینان حاصل کنید که وکس یا موم گوش و زباله، سمعک را کثیف نکرده و راه آن را نبسته باشند. اگر دیدید سمعک تمیز نیست، اول آن را با یک دستمال و یک برس تمیز کرده و سپس با یک باتری نو آن را تست کنید.

مورد سوم: شاید صدای سمعک کم شده باشد!! اگر سمعکتان به دکمه های افزایش یا کاهش صدا مجهز است، صدای آن بلند شده باشد.

اگر هیچ یک از این موارد مشکل را حل نکرد، سمعک خود را به صورت تخصصی بررسی کنید.

چگونه سمعک راست را از سمعک چپ تشخیص دهم؟

سمعک شما با علامت قرمز و آبی مشخص می شود. قرمز همیشه برای گوش راست خواهد بود. رنگ آبی برای گوش چپ خواهد بود.

سمعک BTE من دارای کنترل صدا است. برای تغییر صدا به کدام سمت بچرخانم؟

اگر سمعک، چرخ چرخشی دارد، آن را به سمت بالای سر خود بچرخانید تا صدا را افزایش دهید. اگر چرخ را به سمت شانه های خود بچرخانید، صدا را کاهش می دهد. اگر دکمه‌هایی روی سمعک خود دارید، دکمه بالا صدا را افزایش می‌دهد و دکمه پایین صدا را کاهش می‌دهد. برای راهنمایی به راهنمای کاربر مراجعه کنید.

آیا استفاده از سمعک BTE یا RITE با عینک من تداخل خواهد داشت؟

نه، نباید این اتفاق بیفتد. بسیاری از مردم از سمعک و عینک استفاده می کنند. فقط باید زمانی که میخواهید عینک را دریباورید، آن را با هر دو دست به سمت جلو بکشید. از کشیدن عینک به یک طرف خودداری کنید زیرا ممکن است سمعک طرف مقابل از جای خود خارج شود.

آیا چیزی وجود دارد که در مورد لوله توخالی شفافی که سمعک من را به قالب گوش متصل می کند بدانم؟

با گذشت زمان، لوله ای که قالب گوش را به سمعک متصل می کند باید تغییر کند. وقتی لوله سفت شد یا تغییر رنگ داد، برای تعویض لوله به پزشک مراجعه کنید.

قسمت سفید رنگ انتهای سمعک که داخل گوش من می رود چیست؟

این قسمت، همان فیلتر موم است. برای جلوگیری از ورود موم به اجزای ظریف سمعک شما در سمعک تعبیه شده. هنگامی که این قسمت، با موم یا سایر مواد زائد مسدود می شود، باید آن را عوض کنید تا مطمئن شوید که سمعک شما در وضعیت مناسبی قرار دارد.

فیلتر موم هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض دارد؟

بسته به میزان تولید موم در گوش شما متفاوت است. تخمین ها از یک بار در هفته تا هر چند ماه یکبار متغیر است. باید خودتان فیلتر موم را به طور مکرر بررسی کنید و زمانی که موم یا سایر مواد زائد قابل مشاهده شد آن را تعویض کنید.

سوراخ کنار فیلتر موم سمعک من چیست؟

آن سوارخ، در اصل یک دریچه است. این دریچه اجازه می دهد تا برخی صداها به طور طبیعی وارد گوش شما شوند و همچنین تهویه کانال گوش شما را فراهم می کند. تهویه طبیعی بسیار مهم است، زیرا از احساس گوش گرفتگی که در صورت بسته شدن کامل گوش با سمعک به شما دست می‌دهد، جلوگیری می‌کند.

چگونه هواکش را تمیز کنم؟

از یک سیم نازک یا برس تمیز کننده همراه سمعک برای پاک کردن دریچه استفاده کنید. اگر از سیم نازکی استفاده می کنید، آن را در یک سر فرو کنید و آن را فشار دهید تا از انتهای دیگر خارج شود. قبل از اینکه سیم را از دریچه خارج کنید، مطمئن شوید که زباله ها را با یک پارچه یا دستمال پاک کرده اید تا دوباره با سیم به داخل برنگردند.

آیا روکش های میکروفون به راحتی قابل تعویض هستند؟

بله، O-Caps و T-Caps مورد استفاده در سبک های سفارشی Enchant، Celebrate، و Cheer ما به راحتی توسط دارنده سمعک یا ارائه دهنده خدمات شنوایی جایگزین می شوند. درپوش های جایگزین را می توان از ارائه دهنده Sonic خود سفارش داد.

بندی که به سمعک من وصل است چیست؟

برخی از سمعک ها دارای نخ بازیابی هستند که به شما در برداشتن سمعک کمک می کند. هنگامی که سمعک در گوش شما است، نخ را محکم بگیرید و بکشید تا سمعک خود را بردارید.

چرا سمعک من وزوز میکند ؟

به جیغی که شما یا اطرافیانتان می شنوید، بازخورد می گویند. بازخورد ممکن است به این دلیل رخ دهد که چیزی با نحوه قرار گرفتن سمعک در گوش شما تغییر کرده است. دلیل این امر می‌تواند به این دلیل باشد که سمعک‌های شما باید تمیز شوند، گوش‌های شما زباله‌هایی را در کانال انباشته کرده است، یا گوش‌های شما بزرگ شده‌اند (گوش‌های شما با افزایش سن به رشد خود ادامه می‌دهند).

اگر بازخورد دارید، سعی کنید سمعک و گوش خود را تمیز کنید. اگر بازخورد را متوقف نکرد، با ارائه دهنده مراقبت شنوایی خود مشورت کنید.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید