خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

شنوایی سنجی در شمال تهران

شنوایی سنجی در شمال تهران

اگر برای اولین بار در مورد شنوایی سنجی اطلاعات کسب می‌کنید و یا به شما توصیه شده که برای انجام آزمایش‌های شنوایی سنجی اقدام کنید؛ یکی از چالش‌های اصلی که با آن رو به رو خواهید شد، مراجعه به یک کلینیک شنوایی سنجی معتبر است که در کنار استفاده از دستگاه‌های استاندارد دارای کادر حرفه‌ای و مجرب است.

در این مقاله سعی شده تا به نکات کلی در مورد شنوایی سنجی و اهمیت آن، فرایند انجام تست شنوایی سنجی و همچنین معرفی کلینیک سمعک برتر که یکی از بهترین کلینیک‌های شنوایی سنجی در تهران است، پرداخته شود.

کلینیک سمعک برتر

چرا شنوایی سنجی اهمیت دارد؟

شنوایی سنجی یکی از تست‌های مرسوم جهت شناخت میزان شنوایی فرد است که بر اساس میزان کم شنوایی، وضعیت سلامت بیمار و همچنین سن بیمار به شیوه‌های مختلف انجام می‌پذیرد. در همین نقطه می‌توان به اهمیت شنوایی سنجی پی برد، چرا که با بهره‌گیری از ابزارهای پیشرفته می‌توان مشکلات شنوایی شخص را شناسایی کرد. شنوایی سنجی به خصوص در کودکان و نوزادان نیز حائز اهمیت بوده و می‌تواند به تشخیص به موقع و پیشگیری از ناشنوایی کمک کند.

علائم کم شنوایی

با اینکه عوامل متعددی در کم شنوایی و بروز آن موثر است و در بسیاری از موارد نمی‌توان به آن پی برد، اما توصیه می‌شود در صورت مواجه با هریک از موارد ذکر شده، هرچه سریع‌تر به کلینیک شنوایی سنجی در شمال تهران مراجعه نمایید.

 • احساس می‌کنید تمامی افراد خیلی آرام صحبت می‌کنند
 • مشکل در متوجه شدن و درک آنچه که دیگران می‌گویند.
 • عدم توجه و دقت به صداهایی که در زندگی روزمره می‌شنوید.

انواع تست شنوایی گوش در شمال تهران

شنوایی سنجی یا تست شنوایی گوش، مجموعه‌ای‌ از آزمایش‌های شنیداری است که بدون نیاز به آمادگی خاص و آسیبی قابل انجام است. شنوایی سنجی در مراحل مختلفی قابل انجام است و در هرکدام از این روش‌ها از تکنیک خاصی برای شناخت میزان کم شنوایی فرد استفاده می‌شود. البته در این میان توجه به سن بیمار نیز از اهمیت ویژه‌ای‌ برخوردار است. چرا که در صورت تشخیص ندادن کم شنوایی در کودک یا نوزاد ممکن است با مسائلی همچون تاخیر در گفتار مواجه شوید.

در ادامه سعی شده تا به تفکیک سن بیمار، مجموعه‌ای‌ آزمایشات مرسوم به عنوان تست شنوایی گوش در شمال تهران، شرح داده شود.

به طور کلی توصیه می‌شود تمامی نوزادان پس از متولد شدن، از نظر کم شنوایی غربالگری شوند. چرا که انجام این تست‌ها می‌تواند از بروز مشکلات جدی و تاخیر در گفتار جلوگیری کند.

شنوایی سنجی در نوزادان از طریق تست‌های شنوایی حلزون OEA و شنوایی عصب و مغز ABR بسیار مرسوم است. چرا که در این تست‌ها بدون نیاز به همکاری نوزاد، ادیوگرام وضعیت شنیداری نوزاد دریافت کند. شنوایی سنجی نوزاد در 4 مرحله انجام می‌شود تا وضعیت نوزاد تا 1 سالگی بررسی شود. بعد از این زمان در هر سال یکبار آزمایش شنوایی سنجی نوزاد باید انجام شود.

کلینیک سمعک برتر یکی از مجهزترین مراکز شنوایی سنجی است که شما می‌توانید به منظور تعیین وضعیت سلامت شنیداری نوزاد دلبند خود به آن مراجعه کرده و خدمات باکیفیتی دریافت کنید.

 • شنوایی سنجی کودکان

مانند شنوایی سنجی نوزادان، به منظور شنوایی سنجی کودکان نیز از تست ABR استفاده می‌شود. این تست یکی از بهترین روش‌های شنوایی سنجی برای کودکان و نوزادان است، چرا که نیازی به همکاری آن‌ها در فرایند شنوایی سنجی نیست. در این تست از سه الکترود که بر روی پیشانی، ابرو و پشت گوش متصل می‌شود، استفاده می‌شود تا امواج مغزی و عصبی ساقه مغز را ردیابی کنند.

 • سنجش شنوایی بزرگسالان

شنوایی سنجی در بزرگسالان با استفاده از روش‌های معمول انجام می‌پذیرد. در اولین مرحله از سنجش شنوایی بزرگسالان به وسیله اتوسکوپ، به معاینه گوش خارجی پرداخته می‌شود. پس از آن در صورت تشخیص کم شنوایی و مشاهده مشکلاتی همچون عفونت یا پارگی پرده گوش، می‌توان از تست‌های دیگر جهت شناخت بهتر شرایظ استفاده کرد.

بهترین شنوایی سنجی در شمال تهران

تست‌های رایج شنوایی سنجی

به طور کلی تست‌ها و آزمایش‌های متنوعی توسط پزشک گوش و حلق و بینی انجام می‌شود که می‌تواند به شناسایی و تشخیص کم شنوایی کمک کند. همانطور که اشاره شد، انجام هرکدام این تست‌ها با در نظر گرفتن وضعیت و سن بیمار انجام می‌شود. با این حال در ادامه به معرفی رایج ترین آزمایش‌های شنوایی سنجی پرداخته می‌شود:

 • تست تون خالص Pure Tone

در این آزمایش با قرار دادن یک هدفون بر روی گوش، وظیفه دارید تا در زمان شنیدن هر صدایی دکمه مخصوص را فشار دهید تا میزان شنوایی شما بررسی شود. ادیولوژیست در این تست ضعیف ترین صداهایی که می‌توانید بشنوید از کم به زیاد، تعیین کرده تا بتواند عکس العمل شما را در زمان مورد نظر، بررسی نماید.

 • تست گفتار فردی Speech Testing

این آزمایش بعد از مشخص شدن آستانه‌ی شنوایی فرد انجام می‌شود. مراحل انجام این تست مانند تست تن خالص بوده، تنها تفاوت آن استفاده از گفتار و کلمات است. به همین دلیل این تست از تست تون خالص، مفیدتر و مهم‌تر است.

 • تست انتشار آکوستیک OAEs

این تست به منظور بررسی وضعیت گوش داخلی، حلزون گوش و عملکرد سلول مویی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. آزمایش انتشار آکوستیک می‌تواند به تخمین میزان حساسیت شنوایی و بخش عصبی-حسی گوش بپردازد. این تست بیشتر برای انجام آزمایشات غربالگری در نوزادان، کودکان، افراد دارای مشکلات ذهنی و بیمارانی که در کما هستند، کاربرد دارد.

 • تست گوش میانی

آزمایش گوش میانی نوع دیگری از ارزیابی عملکرد گوش میانی است که در آن به بررسی واکنش پرده گوش به فشارهای مختلف در کانال گوش، پرداخته می‌شود. توانایی شنیدن به طور مستقیم به حساسیت پرده گوش مرتبط است. به طور کلی سه نوع تست گوش میانی،
تمپانومتری، رفلکس آکوستیک و امپدانس ادیومتری، با توجه به شرایط بیمار، انجام می‌پذیرد .

 • پاسخ شنوایی ساقه مغز ABR

این آزمایش به بررسی و اندازه گیری سرعت ایمپالس‌های الکتریکی از گوش داخلی به مغز را اندازه گیری می‌کند. از این تست برای تخمین آستانه شنوایی می‌توان استفاده کرد.

مزیت‌های شنوایی سنجی در شمال تهران

یکی از بزرگ‌ترین فواید شنوایی سنجی، دریافت اطلاعات دقیق در مورد وضعیت سلامتی خودتان است. این موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا ارتباط موثری با دیگران داشته باشید و در صورت کم شنوایی، با استفاده از محصولات کمک شنیداری همچون سمعک، صداهای اطراف خود را بهتر و باکیفیت‌تر بشنوید.

تفاوتی ندارید در چه سنی هستید، اگر مشکوک به کم شنوایی هستید و یا اخیرا دچار مشکل در شنوایی شده‌اید‌، توصیه می‌شود هرچه زودتر به یک مرکز شنوایی سنجی مراجعه نمایید. کلینیک سمعک برتر یکی از مراکز درمانی معتبر در زمینه ارائه خدمات درمانی و خرید سمعک در شمال تهران است. شما میتوانید به منظور انجام آزمایشات و اطمینان از وضعیت سلامت شنوایی خود به این کلینیک مراجعه نمایید.

مزایای شنوایی سنجی در کلینیک سمعک برتر

 • دسترسی آسان به وسائط حمل و نقل عمومی
 • انجام تست‌های شنیداری توسط پزشکان با تجربه
 • امکان انجام کلیه آزمایشات و تست‌های شنوایی سنجی در کلینیک
 • تجویز سمعک در منزل بیمار
 • قالب‌گیری و تهیه قالب گوش با توجه به نوع سمعک
 • امکان خرید اقساطی جدیدترین مدل‌های سمعک در بازه زمانی بلند مدت و کوتاه مدت
 • امکان تست رایگان سمعک پس از خرید
 • ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی محصول (تعمیر سمعک)

 مركز شنوايی سنجی شمال تهران

اگر به طور ژنتیکی مستعد کم شنوایی هستید و یا در گذر زمان به دلایل مختلفی از جمله مصرف دارو یا قرارگیری در معرض دستگاه‌های آسیب زننده به شنوایی قرار گرفته‌اید، توصیه می‌شود در فواصل زمانی مشخص نسبت به انجام آزمایش‌های شنوایی سنجی اقدام کنید. کلینیک سمعک برتر یکی از بهترین و مجهزترین مراکز شنوایی سنجی شمال تهران است که می‌تواند به شما جهت دریافت خدمات با کیفیت در زمینه انجام کلیه تست‌های شنوایی سنجی، مشاوره خرید سمعک و همچنین خدمات پس از فروش سمعک، کمک کند.

بهترین شنوایی سنجی در شمال تهران

بدون شک گوش یکی از حساس‌ترین اعضای بدن بوده و بهتر است در زمان ویزیت و انجام آزمایش‌های شنوایی سنجی، کیفیت کلینیک و خدمات ارائه شده در آن را در اولویت قرار دهید. کلینیک سمعک برتر با بیش از 20 سال تجربه در این زمینه، یکی از بهترین کلینیک‌های شنوایی سنجی شمال تهران شناخته می‌شود. در این کلینیک کلیه خدمات درمانی، شنوایی سنجی و تجویز سمعک قابل ارائه بوده و نیازی به صرف وقت بیشتر جهت انجام این دسته از آزمایش‌ها در یک مکان دیگر نخواهید داشت. 

کلینیک سمعک برتر

 کلینیک شنوایی سنجی شمال تهران

سمعک برتر به عنوان معتبرترین کلینیک شنوایی سنجی شمال تهران؛ در خیابان شریعتی با دسترسی راحت و آسان به مترو، آماده ارائه خدمات با کیفیت است. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شنوایی سنجی و یا تجویز سمعک در منزل با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

 

سوالات متداول

+ آیا شنوایی سنجی باید در کلینیک انجام شود؟

 • شنوایی سنجی با توجه به وضعیت و درخواست فرد کم شنوا می‌تواند در کلینیک و یا منزل بیمار انجام شود. شما می‌توانید جهت دریافت خدمات شنوایی سنجی در شمال تهران در منزل، با کارشناسان سمعک برتر تماس حاصل نمایید.

+ هزینه انجام تست شنوایی سنجی در شمال تهران چقدر است؟

 • هزینه شنوایی سنجی وابسته به سن بیمار و نوع شنوایی سنجی مورد نظر دارد. از همین رو پیش از انجام آزمایشات لازم نمی‌توان هزینه آن را تخمین زد.

 

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید