خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

بهترین کلینیک شنوایی و تجویز سمعک

بهترین کلینیک شنوایی و تجویز سمعک برای غرب تهران

یکی از مشکلاتی که ممکن است به عللی از جمله بالا رفتن سن در افراد مختلف ایجاد شود، اختلال شنوایی است. برای رفع این مشکل معمولا از سمعک استفاده می شود. این سمعک ها بسته به نوع کم شنوایی و سن بیمار و سایر عوامل در انواع مختلف استفاده می شود.

پیش از تجویز سمعک لازم است شنوایی سنجی کاملی از بیمار انجام شود تا نوع این اختلال مشخص شود. پس از آن پزشک سمعک مناسب را تجویز کرده و  قالبگیری دقیقی باید از گوش های بیمار انجام شود. مراکز و کلینیک های شنوایی سنجی از نظر نوع و کیفیت خدمات تفاوت های زیادی با هم دارد که در این مقاله قصد داریم بهترین کلینیک شنوایی سنجی برای غرب تهران را مورد بررسی قرار دهیم.

شنوایی سنجی چیست؟

شنوایی سنجی یا ادیومتری به مجموعه تکنیک ها و روش هایی اطلاق می شود که طی آن متخصص شنوایی سنجی به سنجش توانایی افراد برای شنیدن صداهای مختلف می پردازد. در واقع در این فرایند ارزیابی عملکرد سیستم شنوایی فرد مد نظر است. در طی تست هایی که در این فرایند انجام می شود سالم بودن یا وجود هر گونه اختلال و همچنین قسمتی که دچار آسیب و اختلال شده هم مشخص می شود. نهایتا هم این که پزشک یا ادیولوژیست با توجه به نوع اختلال درمان های لازم از جمله تجویز سمعک را در پیش می گیرد.

انواع نتایج شنوایی سنجی

نتایجی که از انجام تست های شنوایی سنجی به دست می آید نشان دهنده آن است که فرد در چه وضعیتی از شنوایی قرار دارد. این وضعیت می تواند از نرمال تا کم شنوایی عمیق را شامل شود. معمولا با توجه به میزان فرکانسی که فرد قادر به شنیدن آن است نتایج ادیومتری در پنج نوع دسته بندی می شود که شامل موارد زیر است. توجه کنید هر چه میزان دسی بل که فرکانس دریافتی در فرد را نشان می دهد بالاتر برود، شنوایی فرد بیشتر دچار مشکل می‌شود.

 • طبیعی یا نرمال که میزان فرکانس صدا از 25 دسی بل کم تر است.
 • خفیف که حجم فرکانس دریافتی بین 25 تا 40 دسی بل است.
 • متوسط که میزان فرکانسی که فرد می شنود بین 41 تا 65 دسی بل است.
 • کم شنوایی شدید که میزان فرکانس دریافتی توسط فرد بین 66 تا 90 دسی بل است.
 • کم شنوایی عمیق که حجم فرکانسی که فرد می تواند بشند بالای 90 دسی بل است.

بهترین کلینیک شنوایی سنجی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ممکن است شما به دنبال یک مرکز یا کلینیک شنوایی سنجی معتبری باشید که بتوانید با مراجعه به آن جا به تست های شنوایی سنجی و درمان اختلالات احتمالی بپردازید. اگر در شهر تهران و مناطق مختلف آن ساکن هستید و قصد دارین بهترین کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک را پیدا کنید توجه به ویژگی هایی که باید چنین مرکزی داشته باشد، ضروری است. از این رو ما در ادامه به بررسی این ویژگی ها پرداخته ایم.

 • اخذ مجوزهای لازم

می توان گفت اولین ویژگی یک مرکز یا کلینیک معتبر شنوایی سنجی و تجویز سمعک، اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت است. تمامی کلینیک های معتبر تصویر مجوزهای خود را در یک قسمت از کلینیک که در معرض دید عموم است نصب می کنند. البته امروزه بسیاری از کلینیک ها تصویر این مجوزها را در وبسایت های اینترنتی خود هم منتشر می کنند تا کاربران از طریق وبسایت کلینیک این مجوزها را مشاهده کنند.

 • برخورداری از پرسنل و کادر متخصص و مجرب

ویژگی دیگری که باید بهترین کلینیک شنوایی از آن برخوردار باشد، وجود پرسنل و کادر درمان متخصص و مجرب است. پرسنل این مرکز اعم از پزشکان و ادیولوژیست ها و سایر کادر درمان همگی از تخصص های لازم برخوردار بوده و تجربیات بسیاری در این زمینه کسب کرده اند. پزشکان و ادیولوژیست ها مشاوره های لازم را هم درباره نوع درمان و سمعک هایی که قرار است تجویز شود به مراجعین ارائه می کنند. برای اطلاع از تخصص و تجربیات کادر درمان این کلینیک می توانید رزومه علمی و سوابق کاری آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

 • برخورداری از دستگاه ها و تجهیزات مدرن با فناوری های روز

یک ویژگی دیگر بهترین کلینیک یا مرکز شنوایی سنجی وجود دستگاه ها و تجهیزات مدرنی است که همگی با فناوری های روز جهانی طراحی و ساخته شده اند. امروزه شنوایی سنجی در سطح دنیا پیشرفت های زیادی کرده است و دستگاه ها و تجهیزات بسیار مدرنی ساخته شده است که تست های شنوایی سنجی را با دقت بسیار زیادی و در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می دهند. از این رو بهترین کلینیک شنوایی سنجی باید از این دستگاه ها و تجهیزات برخوردار باشد تا کیفیت شنوایی سنجی بالاتر برود و هم این که با کاهش مدت زمان انجام این فرایند زمینه رضایتمندی مراجعین هم فراهم شود.

 • محیطی آرام و کاملا بهداشتی

از دیگر ویژگی هایی که باید بهترین کلینیک یا مرکز شنوایی سنجی برخوردار باشد آن است که محیط این مرکز باید آرام و راحت بوده و در عین حال کاملا بهداشتی و تمیز باشد. زیرا در غیر این صورت اسباب ناراحتی مراجعین را ایجاد خواهد کرد. یک مرکز معتبر شنوایی سنجی روزانه بارها نظافت می شود تا معیارهای بهداشتی بودن را داشته باشد. همچنین مسئولین کلینیک تلاش خود را به کار می گیرند تا محیط کلینیک آرام باشد تا باعث آرامش خاطر و آسودگی مراجعین شود. زیرا مراجعین از شلوغی و نبود نظم و انضباط بسیار آزرده خاطر می شوند که از این جهت باید یک کلینیک معتبر از این ویژگی برخوردار باشد.

 • رعایت حقوق مراجعین و برخورد مناسب با آن ها

قطعا از جمله ویژگی های مهمی که یک مرکز یا کلینیک معتبر باید داشته باشد، برخورد مناسب کارکنان مرکز با مراجعین و رعایت حقوق آن هاست. کارکنان بهترین کلینیک شنوایی سنجی تمام کوشش خود را به کار می گیرند تا حقوق مراجعین به طور کامل رعایت شود و هیچ گونه حقی از آنان ضایع نشود. همچنین نحوه برخورد آن ها با مراجعین کاملا محترمانه و مودبانه انجام می شود و کارکنان اعم از کادر درمان و سایر کارکنان راهنمایی های لازم را برای آن ها ارائه کنند تا هیچ گونه ابهام و یا سوالی در ذهن مراجعین باقی نماند.

 • نمایندگی بهترین مدل های سمعک

یکی دیگر از ویژگی های مهمی که یک مرکز معتبر شنوایی سنجی در تهران یا هر شهر دیگری داشته باشد، این است که آن مرکز نمایندگی توزیع بهترین و جدیدترین سمعک های روز دنیا باشد. تجویز سمعک یکی از معمول ترین درمان هایی است که کلینیک های شنوایی سنجی برای افراد دچار کم شنوایی به کار می برند. از این جهت بهترین کلینیک شنوایی سنجی باید بتواند بهترین سمعک های روز دنیا را در اختیار مراجعین قرار دهد. بنابراین مراجعینی که به این مرکز برای درمان کم شنوایی مراجعه می کنند می توانند از نظر کیفیت و فناوری سمعک ها، آسودگی خاطر داشته باشند.

 • ارائه خدمات پس از فروش مطلوب

بهترین کلینیک یا مرکز شنوایی سنجی در تهران یا دیگر شهرها باید بتواند خدمات پس از فروش و پشتیبانی لازم را برای محصولات خود ارائه دهد. سمعک ها از جمله محصولاتی هستند که ممکن است در ابتدای استفاده دچار مشکلاتی شوند یا شخص بیمار نحوه استفاده از آن را به خوبی نداند، از این رو لازم است مرکزی که این سمعک ها یا وسایل کمک شنوایی را برای مراجعین تحویل داده است، بتواند با پشتیبانی و خدمات پس از فروش مطلوب مشکلات احتمالی بیماران را رفع کند. پس مرکزی که خدمات پس از فروش مطلوبی ندارد یا در این مسائل کوتاهی می کند باید در اعتبار آن تردید کرد.

 • میزان رضایتمندی مراجعین

ویژگی مهم دیگری که باید بهترین کلینیک شنوایی سنجی از آن برخوردار باشد، کسب رضایتمندی حداکثری مراجعین است. می توان گفت هر چه رضایتمندی مراجعین از خدمات یک مرکز بیشتر باشد، میزان اعتبار آن هم بالاتر خواهد رفت. برای اطلاع از رضایتمندی مراجعین می توانید از خود افرادی که به مرکز می روند یا افراد مطلع دیگر و همچنین جستجو در اینترنت آگاهی لازم را کسب کنید.

بهترین کلینیک شنوایی و تجویز سمعک برای غرب تهران

چرا کلینیک سمعک برتر؟

با توجه به ویژگی هایی که برای بهترین کلینیک شنوایی سنجی برشمردیم، کلینیک سمعک برتر مفتخر است تا با برخورداری از تمامی این ویژگی‌ها، خدمات مطلوب و شایسته‌ای را برای مراجعین ارائه می‌کند. این کلینیک با کسب سابقه‌ای چندین ساله در زمینه خدمات شنوایی سنجی و ارائه کننده انواع سمعک‌ و وسایل کمک شنوایی توانسته است گام مهمی در رفع مشکلات و اختلالات شنوایی بسیاری از مردم بردارد. این مرکز با برخورداری از انواع تجهیزات و دستگاه‌های شنوایی سنجی و بهره مندی از پرسنل متخصص و حرفه‌ای کار شنوایی سنجی را با کیفیت بالا و در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رساند. همچنین محصولات کمک شنوایی و به خصوص سمعک‌ها، همگی ساخت برندهای معتبر و اصلی بوده و با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش ارائه می شود.

با توجه به مطالب گفته شده، کلینیک سمعک برتر از جمله مراکزی است که در شمال تهران واقع است، اما خدمات دهی آن تمامی مناطق تهران را شامل می شود. از این رو اگر در غرب تهران ساکن هستید و به دنبال یک مرکز معتبر و مجهیز شنوایی سنجی می گردید، ما به شما کلینیک سمعک برتر را پیشنهاد می‌کنیم. شاید این گونه تصور کنید که رفتن از غرب به شمال تهران به لحاظ مسیر کمی دشوار باشد، اما به شما اطمینان می دهیم که خدمات شنوایی سنجی مطلوب و سمعک های باکیفیتی که این مرکز ارائه می دهد، می تواند جبران کننده وقت و هزینه ای باشد که شما از غرب تهران تا رسیدن به کلینیک برتر صرف خواهید کرد. در پایان اگر قصد مراجعه از غرب تهران به کلینیک سمعک برتر را دارید، این مرکز آمادگی کامل دارد تا انواع خدمات و محصولات خود را در بهترین کیفیت به شما ارائه دهد.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید