خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

خرید سمعک در شریعتی

خرید سمعک در شریعتی

مطمئنا وجود حس شنوایی و شنیدن صداها و آواهای پیرامون برای هر فردی برای زندگی عادی، یک ضرورت است. تصور این مساله هنگامی سخت می شود که قادر به شنیدن این صداها نباشیم. به خصوص وقتی که بخواهیم صداهای خنده و شادی عزیزانمان را بشنویم.

به همین منظور استفاده از سمعک برای افرادی که دچار اختلالات شنوایی می شوند راهکار بسیار مطمئن و مناسبی است که می توان تا حد زیادی  بر این مشکلات غلبه کرد. این که سمعک خوب را از کجا تهیه کنیم و نکات مهم در خرید آن مساله ای است که باید تمامی افراد به آن توجه خاص داشته باشند. از این رو ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا به موضوع خرید سمعک در شریعتی و نکات مهم قبل از خرید آن بپردازیم.

مراحل تجویز سمعک

به طور کلی تجویز سمعک شامل پنج مرحله است که در ادامه به طور مختصر به هر یک اشاره کرده ایم.

  • مشاوره و انجام تست های شنوایی سنجی: در این مرحله بیمار به مرکز شنوایی سنجی مراجعه کرده و در آن جا متخصص شنایی سنجی به انجام مشاوره می پردازد. سپس تست های شنوایی سنجی روی بیمار انجام می شود تا میزان افت شنوایی او مشخص شود.
  • قالب گیری: در این مرحله متخصص شنوایی سنجی از گوش های بیمار قالب گیری انجام می دهد. این کار برای تشخیص نوع و سایز سمعک انجام می شود.
  • انتخاب سمعک: در این مرحله متخصص شنوایی سنجی سمعک های مورد نظر که برای بیمار مناسب است را به وی پیشنهاد می کند. بیمار هم بسته به سلیقه، امکانات مورد نیاز، میزان بودجه، نوع استفاده و .... یک مدل را انتخاب می کند.
  • آموزش نحوه استفاده: در این مرحله لازم است متخصص شنوایی سنجی، آموزش های لازم را درباره نحوه استفاده از سمعک به بیمار ارائه دهد. این آموزش ها باید جامع بوده تا بیمار در حین استفاده دچار هیچ گونه مشکل و یا ابهامی نشود.
  • تنظیم مجدد سمعک: آخرین مرحله در تجویز سمعک، تنظیم مجدد آن و برطرف کردن هر گونه مشکل است. تنظیم مجدد سمعک با هدف ایجاد تناسب کارکرد سمعک با نوع نیاز بیمار انجام می شود. همچنین اگر مشکلی پس از استفاده ایجاد شود، در این مرحله با مراجعه به مرکز خرید، رفع خواهد شد.

پیش از خرید سمعک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

بدون تردید سمعک از جمله تجهیزاتی به شمار می رود که ضروری است پیش از خرید حتما نکات مهم را رعایت کنید. زیرا این وسایل از نظر کیفیت و نیز کارایی تفاوت های بسیاری با هم دارند. در صورت عدم رعایت و توجه به این نکات ممکن است سمعکی را خریداری کنید که نه تنها عملکرد خوبی در رفع کم شنوایی و دریافت مطلوب صداها نداشته باشد، بلکه در کوتاه مدت دچار خرابی شده که پیامد آن تعویض با یک نمونه جدید خواهد بود. از این رو رعایت نکات لازم پیش از خرید می تواند به شما این تضمین را بدهد که وسیله خریداری شده نه تنها از لحاظ کارایی وسیله بسیار مناسبی خواهد بود، بلکه عمر مفید طولانی هم خواهد داشت.

  • نوع نیاز

افراد مختلفی که دچار کم شنوایی می شوند از نظر نیازهای شنوایی با هم تفاوت دارند و این تفاوت ها به سبک زندگی آن ها برمی گردد. به طوری که ممکن است یک فرد عاشق شنیدن به موسیقی های دلخواه باشد یا این که فرد دیگری نیاز به آن دارد تا بتواند در محیط کار صدای افراد را به خوبی شنیده و درک کند. از این رو اولویت های هر فرد در شنیدن صداها و اصوات با هم تفاوت دارد و آن را سبک زندگی هر فرد تعیین می کند. این نیازهای مختلف که به سبک زندگی هر فرد بستگی دارد، عامل مهمی است که در انتخاب سمعک نقش بسزایی دارد.

علاوه بر نیازها، نوع فعالیت افراد هم یکی از عواملی است که باید به هنگام انتخاب سمعک به آن توجه داشت. برای مثال افرادی که شغلشان به گونه ای است که دائما در حال تحرک بوده و در جای ثابتی کار نمی کنند، این قبیل افراد باید سمعکی انتخاب و خریداری کنند که در هنگام کار با وسایل خاصی سمعک را در گوش ها ثابت نگاه دارد.

  • وسایل و تجهیزات همراه

یکی دیگر از نکاتی که باید پیش از خرید سمعک در شریعتی به آن توجه داشته باشید، وسایل و لوازم جانبی سمعک است. برخی از وسایل و امکانات اضافی می تواند به دریافت و درک بهتر صداها در محیط های شلوغ و پر سر و صدا کمک کند. یا این که سمعک قابلیت اتصال به گوشی های همراه یا بلندگوی بلوتوث را داشته تا امکان صحبت با دیگران از طریق تلفن همراه در محل کار یا اماکن دیگر فراهم شود. در این قبیل موارد می توانید با متخصص شنوایی سنجی مشورت کنید تا نوع سمعکی که وسایل جانبی خاصی را داشته باشد برایتان پیشنهاد کند.

  • قیمت سمعک

از دیگر نکات مهم پیش از خرید سمعک در شریعتی، مساله قیمت آن است. می توان گفت عواملی روی قیمت سمعک تاثیرگزار است که باعث افزایش قیمت آن می شود. عواملی از جمله نوع فناوری های به کار رفته، نوع امکانات و قابلیت ها، سایز سمعک، درون گوشی یا بیرون گوشی بودن، مدت زمان ذخیره شارژ، کیفیت سمعک و مقاوم بودن، قدرت دریافت و تشخیص صداها در محیط های نویزی، نوع برند سازنده، اصل بودن و ..... همگی باعث می شود روی قیمت سمعک تاثیر گزاشته و قیمت آن را افزایش دهد. از این رو قبل از خرید سمعک حتما نمونه ها و محصولات برندهای مختلف را بررسی کنید. زیرا از نظر عوامل گفته شده تفاوت های بسیاری بین آن ها وجود دارد. خرید سمعک باکیفیت و با فناوری های جدید، یک سرمایه گزاری مهم به شمار می رود. زیرا می توانید تا مدت زمان طولانی بدون وجود مشکل خاص از سمعک استفاده کنید و مجبور نباشید پس از مدت زمان کوتاه مجددا برای خرید سمعک هزینه های دیگر پرداخت کنید.

  • انتظارات بیماران

به اعتقاد بسیاری از متخصصان شنوایی سنجی، از عوامل مهمی که می تواند در موفقیت بیماران استفاده کننده از سمعک تاثیرگزار باشد، درک این نکته است که سمعک ها با وجود امکانات و فناوری های جدید، قادر به این نیستند که شنوایی طبیعی را به طور کامل برای بیماران فراهم کنند. در محیط‌های نویزی که شلوغ و پر سروصداست، حتی افراد عادی در شنیدن صداهای دیگران با مشکل مواجه می شوند، در این صورت استفاده از سمعک هم نمی‌تواند به طور مطلوب صدای افراد را در این محیط‌ها قابل تشخیص کند. علاوه بر این‌ها افراد در اوایل استفاده از سمعک حتی ممکن است این وسایل برایشان ناخوشایند و تنفرآمیز باشد، اما به تدریج که از آن استفاده می‌کنند، متوجه خواهند شد که این وسایل ارزش بالایی دارند. با توجه به این مسائل افراد باید پیش از خرید سمعک انتظارات معقول و واقع بینانه‌ای از سمعک داشته باشند و به دنبال خرید سمعکی بروند که بتواند مشکلات دریافت و درک صداها را رفع کند. نه این که همانند یک فرد عادی قادر به شنیدن صداها باشند. استفاده از سمعک باعث بهبود کیفیت زندگی افراد دچار کم شنوایی می شود که اعتماد به نفس آن ها را هم افزایش می دهد، اما اگر انتظارات افراد از کاربرد سمعک واقع بینانه نباشد، در این صورت استفاده از این وسایل نمی‌تواند چندان برایشان مفید و موثر باشد.

  • نوع بیمه

در کشور ما برخی از بیمه ها بخشی از هزینه های خرید سمعک را پوشش می دهند. به طوری که در میان بیمه ها از نظر نوع تجهیزات و سمعک های بیمه شده، ارگان یا شرکت بیمه شده، پروتکل پوشش هزینه های مربوط به تجهیزات پزشکی و نیز سقف قراردادها برای خرید سمعک ها با یکدیگر تفاوت دارند. بنابراین قبل از خرید سمعک به نوع بیمه ای که آن را پوشش می دهد، توجه کنید، تا امکان تخفیف هزینه های خرید سمعک مطابق با بیمه ای که فرد تحت پوشش آن است وجود داشته باشد.

کلینیک سمعک برتر، ارائه دهنده انواع سمعک های روز دنیا

حال که با نکات مهم پیش از خرید سمعک آشنا شدید، در این قسمت قصد داریم به بررسی کلینیک سمعک برتر بپردازیم که یکی از مراکز مهم خرید سمعک در کلان شهر تهران در خیابان شریعتی به شمار می رود. کلینیک سمعک برتر از آن دسته مراکزی است که سال هاست به طور فعالانه به ارائه خدمات شنوایی سنجی و فراهم کردن انواع سمعک های مورد نیاز بیماران می پردازد. این کلینیک که در شهر تهران واقع شده است، انواع خدمات و محصولات خود را به مناطق مختلف شهر ارائه می کند. به این منظور برای خرید سمعک در شریعتی تهران، کلینیک سمعک برتر یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود. دلایلی هم وجود دارد که ما به شما این کلینیک را پیشنهاد می کنیم.

از جمله این دلایل می توان به توزیع انواع سمعک های روز دنیا که ساخت برندهای معتبر و اصلی است اشاره کرد. زیرا کلینیک سمعک برتر به عنوان یکی از نمایندگی های فعال برندهای معتبر سمعک به شمار می رود که تمامی محصولات آن را خود برند اصلی تولید کرده است. از این رو از کیفیت محصولات باید آسوده خاطر باشید. همچنین این کلینیک از جمله مراکز مدرن شنوایی سنجی در تهران است که با فراهم کردن انواع تجهیزات، دستگاه‌ها و امکانات روز دنیا و با بهره گیری از تخصص و تجربه پزشکان و ادیولوژیست های حرفه ای، توانسته است گام های موثری در رفع مشکلات کم شنوایی بیماران در طول سال های اخیر داشته باشد. به این منظور چنانچه نیاز به خرید سمعک در شریعتی تهران را دارید، کلینیک سمعک برتر می تواند بهترین مدل های سمعک که متعلق به برندهای معتبر دنیاست را با قیمتی مقرون به صرفه و مناسب برایتان عرضه کند. البته پیش از خرید سمعک در شریعتی لازم است از نظر بررسی افت شنوایی، تست های لازم را در این مرکز انجام دهید.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید