خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

خرید سمعک در شمال تهران

خرید سمعک در شمال تهران

کم شنوایی یکی از اختلالات رایجی است که بسیاری از افراد را با بالارفتن سن درگیر می­کند. علاوه بر سالمندان، افرادی که در محیط های پر سر و صدا کار می­کنند و همچنین کودکان نیز به صورت ارثی، می­توانند درگیر کم شنوایی شوند.

برخی بیماری ها و صدمات نیز می­توانند در دراز مدت باعث افت شنوایی شوند. کم شنوایی محدودیت های بسیاری را در زندگی گروهی و معاشرت های روزانه فرد به وجود می­آورد. این امر موجب گوشه گیری و افسردگی بیمار می­شود. روش های درمانی بسیاری برای این اختلال ارائه شده است که یکی از بهترین آنها، استفاده از سمعک می­باشد. در صورتی که قصد خرید سمعک در شمال تهران را دارید، مطالعه ادامه مطالب می­تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

مرکز خرید سمعک در شمال تهران

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه شنوایی، سمعک های هوشمندی به بازار عرضه شده اند که امکانات منحصربفردی دارند. برخی از سمعک ها از قابلیت اتصال بلوتوثی و وایرلس پشتیبانی می­کنند که به وسیله آن می­توانند به گوشی و سایر وسایل هوشمند متصل شوند. همچنین می­توان تنظیمات سمعک را از راه دور مدیریت کرد. مراکز خرید سمعک مختلفی در تهران وجود دارند که انواع سمعک را به فروش می­رسانند. توصیه می­شود به کلینیک ها و مراکز شنوایی معتبر و باسابقه مراجعه کنید تا از گارانتی و خدمات پس از فروش مناسبی بهره مند شوید.

کلینیک خرید سمعک در شمال تهران

یکی از بهترین کلینیک های خرید سمعک در شمال تهران، کلینیک سمعک برتر است که 24 سال سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه ارائه خدمات شنوایی دارد. این مرکز معتبر به جدیدترین دستگاه ها مجهز بوده و تمامی خدمات آن توسط پرسنل و متخصصین مجرب آن ارائه می­شوند. ساعت کاری کلینیک از ساعت 9:30 تا 20:30 می­باشد. در صورتی که به صورت اورژانسی به خدمات شنوایی نیاز داشتید، می­توانید با شماره تلفن 09125403032 تماس بگیرید. همچنین از طریق شماره تلفن 02122909216 می­توانید با پرسنل سمعک برتر در ارتباط باشید.

بهترین کلینیک خرید سمعک در شمال تهران

کلینیک سمعک برتر یکی از بهترین و معتبرترین کلینیک های خرید سمعک در شمال تهران محسوب می­شود که خدمات شنوایی متنوعی را با بالاترین کیفیت به شما ارائه می­کند. انجام انواع آزمایشات شنوایی، تجویز سمعک، تنظیم و تعمیر انواع سمعک و ارائه مشاوره درمانی، از جمله خدمات ارائه شده توسط کلینیک سمعک برتر است. برای دریافت نوبت و یا هرگونه اطلاعات بیشتر با کلینیک سمعک برتر تماس بگیرید. کارشناسان این مرکز شنوایی، جهت مراجعه حضوری در اسرع وقت با شما هماهنگ شده و همچنین پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود.

آدرس کلینیک سمعک برتر

خیابان شریعتی – بالاتر از ظفر – بالاتر از مترو شریعتی – روبروی بیمارستان ایرانمهر – انتهای کوچه مرشدی – پلاک 17 – واحد 1

کلینیک سمعک برتر

کم شنوایی چگونه به وجود می­آید؟

به طور کل، در صورتی که به قسمت های مختلف بیرونی، میانی و داخلی گوش آسیب وارد شود، کم شنوایی به وجود می­آید. افت شنوایی ممکن است به دلیل آسیب دیدن سلول های حسی کوچک (سلول های مویی) در گوش داخلی به وجود بیایند. به این نوع کم شنوایی، کاهش شنوایی حرکتی گفته می­شود. آسیب وارده به سلول های فوق ممکن است به دلیل افزایش سن، بیماری خاص، ضربه، حادثه یا طولانی مدت در معرض سر و صدای بلند بودن بروز پیدا کند.

هر چه میزان آسیب به سلول های مویی شدید تر باشد، افت شنوایی بیشتر بوده و شدت آسیب بسیار گسترده تر خواهد بود. در نتیجه برای حل این مشکل، به سمعکی با تکنولوژی پیشرفته تر و قدرتمند تری نیاز پیدا خواهید کرد. در صورتی که گوش داخلی آسیب دیده باشد باید سایر روش های درمانی از جمله جراحی نیز به کار گرفته شوند.

انواع دیگری از کم شنوایی نیز مانند کم شنوایی انتقالی، حسی – عصبی و ترکیبی نیز وجود دارند که به وسیله معاینه پزشک، گرفتن شرح حال و انجام آزمایشات شنوایی شناسایی خواهند شد.

سمعک چیست؟

به بیان ساده، سمعک یک وسیله الکترونیکی بسیار کوچک است که در داخل یا پشت گوش قرار می­گیرد. سمعک شنوایی طبیعی را بازنمی­گرداند اما صدا ها را بلند تر کرده تا فرد از لحاظ مکالمه های روزانه مشکلی نداشته باشد. سمعک درک گفتار را بهبود داده و باعث می­شود فرد از لحاظ شنیدن گفت و گوهای دیگر هیچگونه مشکلی احساس نکند. این وسیله پزشکی کوچک، صداها را چه در محیط های خلوت و چه در محیط های پر سر و صدا افزایش می­دهد. سمعک به طور کلی از سه قطعه اصلی تشکیل شده است. این سه جزء اصلی سمعک عبارتند از: میکروفون، تقویت کننده و بلندگو یا همان رسیور.

وظیفه میکروفون این است که صداها را از محیط دریافت کرده و آنها را به سیگنال های دیجیتالی تبدیل کرده و به تقویت کننده منتقل کند. تقویت کننده قدرت سیگنال های دیجیتالی را افزایش داده و آنها را از طریق رسیور یا همان بلندگو به گوش ارسال می­کند.

سمعک کمک می­کند میزان صداهای ورودی بیشتر شوند و میزان لرزش آنها را نیز افزایش می­دهد. سلول های مویی باقی مانده ارتعاشات را تشخیص داده و آنها را به سیگنال های عصبی تبدیل و سپس منتقل می­کنند. 

انواع مدل سمعک

سمعک ها به گروه های مختلفی تقسیم می­شوند که این دسته بندی معمولاً بر مبنای شکل ظاهری یا طریقه قرار گیری در گوش صورت می­گیرد. در ادامه به انواع مدل سمعک اشاره می­کنیم.

  • سمعک پشت گوشی

اولین مدل یا به بیان دیگر، ابتدایی ترین مدل سمعک، نوع پشت گوشی آن می­باشد. تمامی قطعات سمعک درون محفظه ای در پشت گوش قرار گرفته و بعد از دریافت صدا ها از طریق یک سیم باریک به درون گوش ارسال می­شود. سمعک های پشت گوشی، تمامی درجات کم شنوایی از نوع خفیف تا شدید و عمیق را پوشش می­دهند. در نتیجه تمامی گروه های سنی می­توانند از این سمعک استفاده نمایند. سمعک های پشت گوشی برای برخی گروه ها مانند سالمندان و کودکان، بهتر از سایر مدل ها هستند و عملکرد بهتری را ارائه می­کنند.

  • سمعک رسیور داخل گوش(مدل RITE)

این مدل سمعک ها نیز دارای بدنه ای هستند که در پشت گوش قرار داشته و تمامی قطعات به جز بلندگو در آن قرار می­گیرند. رسیور یا همان بلندگوهای این دسته از سمعک ها، در داخل گوش جای می­گیرند. مزیتی که سمعک هایRITE  دارند این است که به دلیل قرارگیری بلندگو در گوش، صدایی با قدرت و وضوح بهتری را برای کاربر فراهم می­کنند. این دسته از سمعک ها نسبت به مدل پشت گوشی، ظریف تر و کوچکتر بوده و برای کم شنوایی های خفیف تا متوسط بهترین عملکرد را دارند.

  • سمعک داخل گوشی

تمامی قطعات این دسته از سمعک ها در داخل گوش قرار می­گیرد. سمعک های داخل گوشی انواع کم شنوایی خفیف تا شدید را پوشش می­دهند اما برای گروه هایی مانند نوزادان و کودکان تجویز نمی­شوند. سمعک های داخل گوشی معمولاً متناسب با شکل گوش بیمار قالبگیری و ساخته می­شود. همچنین سعی شده رنگ این دسته از سمعک ها متناسب با رنگ پوست و مو بیمار باشد تا کم تر در معرض دید قرار بگیرند.

  • سمعک های داخل کانال

این دسته از سمعک ها اندازه کوچکتری نسبت به سمعک های داخل گوشی دارند و به طور کامل در داخل کانال گوش قرار می­گیرند؛ به طوری که تنها پوسته بیرونی آنها قابل مشاهده است. سمعک های داخل کانال انتخاب مناسبی برای کم شنوایی های خفیف تا ملایم، محسوب می­شوند.

این دسته از سمعک ها به طور کامل در مجرای گوش قرار می­گیرند و اندازه بسیار کوچکی دارند. به دلیل قرارگیری در مجرای گوش، این گروه از سمعک ها به سختی دیده می­شوند. سمعک های نامرئی به دلیل بسیار کوچک رسیور ریزی دارند؛ بنابراین قدرت کمتری داشته و تنها کم شنوایی های خفیف تا متوسط را پوشش می­دهند.

سمعک های نامرئی فاقد برخی امکانات هستند. اتصال بلوتوثی و وایرلس و همچنین میکروفون جهت دار، از جمله امکاناتی هستند که در سمعک های نامرئی وجود ندارند. سمعک های نامرئی علاوه بر پنهان بودن، مزیتی دیگری  که دارند این است که به دلیل نزدیکی به پرده گوش، صدای بسیار شفاف و واضحی را به کاربر ارائه می­کنند.

یکی از معایب این دسته از سمعک ها عمر باطری آنها است. هر چه باطری کوچکتر باشد، عمر کمتری دارد. سمعک های نامرئی به دلیل کوچک بودن، باطری ریزی در آنها به کار می­رود. در نتیجه باتری های آنها عمر اندکی داشته و باید به طور مرتب باید تعویض شوند. سمعک هاب نامرئی برای سالمندان و افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند، مناسب نیست.

 کلینیک سمعک برتر

جمع بندی

کم شنوایی می­تواند کیفیت زندگی را بسیار پایین بیاورد و بیمار را از شرکت در بحث های گروهی محروم نماید. بهترین و موثر ترین راه درمانی جهت حل مشکل کم شنوایی، استفاده از سمعک است. جهت خرید سمعک در شمال تهران بهتر است به کلینیک های معتبر و سابقه در این منطقه مراجعه نمایید. خرید سمعک از یک مرکز شنوایی معتبر موجب می­­شود خدمات شنوایی باکیفیت تری دریافت کرده و در پایان بهترین سمعک را که متناسب با وضعیت شنیداری شما است را خریداری کنید.

سوالات متداول درباره خرید سمعک در شمال تهران:

مراحل خرید سمعک به چه صورت است؟

در ابتدا باید آزمایشات شنوایی انجام گیرد تا درجه کم شنوایی شما مشخص شود. پس از انجام شنوایی سنجی، شنوایی شناس نتایج را بررسی کرده و مطابق با نتیجه تست ها و همچنین سبک و شرایط زندگی بیمار، سمعک مناسب را انتخاب می­کند. سپس در پایان، سمعک تنظیم شده و شنوایی شناس نیز توصیه هایی را جهت نگه داری بهتر از سمعک به بیمار ارائه می­کند.

قیمت سمعک به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور کلی قیمت سمعک ها به عوامل مختلفی از جمله برند سازنده، تکنولوژی به کار رفته در آن، سال ساخت، مدل، شکل و ظاهر و... بستگی دارد.

آیا می­توان جهت خرید سمعک در شمال تهران، به صورت غیرحضوری و اینترنتی سفارش خود را ثبت نماییم؟

توصیه می­شود از خرید سمعک به صورت اینترنتی خودداری کنید؛ زیرا در این صورت شنوایی سنجی انجام نشده و درجه کم شنوایی مشخص نیست. همچنین سمعک نیز تنظیم نشده و به صورت خام برای شما ارسال می­شود. بهتر است برای خرید سمعک در شمال تهران، به صورت حضوری به کلینیک مراجعه کرده و مراحل تجویز سمعک را به صورت دقیق طی نمایید.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید