خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

شنوایی سنجی در تهران

شنوایی سنجی در تهران

همان طور که می‌دانید، شنوایی به عنوان مهم ترین حس ارتباطی انسان تلقی می‌گردد، چرا که بدون این حس ارتباط گرفتن با محیط اطرافتان بسیار سخت و حتی غیر ممکن می‌گردد. عوامل بسیاری وجود دارد که با ایجاد اختلال در سیستم شنوایی انسان سبب ایجاد محدودیت در این توانایی خدادادی می‌گردد.

لذا لازم است که این حس را جدی گرفته و به شنوایی سنجی و یا همان ارزیابی شنوایی خود اهمیت دهید. در این مقاله قصد داریم تا درباره شنوایی سنجی در تهران، بهترین کلینیک شنوایی سنجی در تهران و اهمیت آن برای شما نکات مهمی را گردآوری کنیم، پس با ما همراه شوید.

کلینیک‌های شنوایی سنجی تهران

کلینیک‌های شنوایی سنجی جزو مهم‌ترین مراکز درمانی تخصصی یک شهر محسوب می‌گردند که در آن، متخصصان و پزشکان فوق تخصص‌ گوش و شنوایی، به مراجعه کنندگان خود تمامی خدمات مورد نیاز مربوط به شنوایی را ارائه می‌دهند. در کلینیک‌های شنوایی سنجی خدماتی مانند غربالگری شنوائی (نوزادان)، آزمایش ادیومتری تن خالص، آزمونهای گفتاری، آزمایش امپدانس ادیومتری ، رفلکس اکوستیک، تست استاش، مشاوره سمعک، تجویز سمعک، ساخت قالب های ضدآب و ضد صوت و ... ارائه می‌گردد.

کلینیک سمعک برتر 

مشخصات و ویژگی‌های مجهزترین کلینیک شنوایی سنجی در تهران

یکی از مهم‌ترین سوالات قبل از انجام شنوایی سنجی در تهران این است که مجهزترین مرکز شنوایی سنجی در تهران کدام است؟ به منظور مجهز بودن یک کلینیک و مرکز تخصصی شنوایی سنجی در تهران و برتری آن نسبت به بقیه مراکز شنوایی سنجی این است که دارای امتیازات و ویژگی های برتری بوده و یکسری از موارد و معیار ها را شامل گردد که به برخی از آن ها در زیر اشاره شده است:

 • دارای متخصصین و پرسنل با تجربه و حرفه ای
 • استفاده از جدیدترین دستگاه ها و تکنولوژی ها جهت تست ها و آزمایشات شنوایی
 • ارائه دادن مشاوره و برنامه درمانی
 • برخورداری از محیط منظم و تمیز
 • برخورد مناسب با مراجعه کنندگان
 • تجویز مناسب ترین سمعک با توجه به شرایط فرد کم شنوا

کلینیک سمعک برتر، بهترین شنوایی سنجی در تهران

کلینیک سمعک برتر یکی از بهترین مرکز شنوایی سنجی در تهران است که با داشتن چندین متخصص در رشته‌های فوق تخصصی گوش و شنوایی، به بیماران سراسر کشور خدمات تشخیصی، درمانی و مراقبتی ارائه می‌دهد. از مزیت‌های اصلی این کلینیک، استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا و حضور متخصصین مطرح کشور در زمینه جراحی‌های گوش، شنوایی، تعادل و سمعک است که در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین مراکز تشخیصی و درمانی در حوزه سلامت گوش و شنوایی در ایران محسوب می گردد.

تعریف شنوایی سنجی

شنوایی سنجی که به اُدیومتری نیز شناخته می‌شود، در واقع اندازه گیری میزان شنوایی با استفاده از دستگاه های شنوایی سنجی توسط متخصصان شنوایی است. نتیجه شنوایی سنجی، در قالب شنوایی نگاره یا همان «اودیوگرام» ثبت شده و به افراد ارائه می‌گردد.همان طور که می دانید شنوایی یکی از احساسات پنج گانه است که در بخش‌ های مختلفی به ما کمک می کند و موجب می گردد که فرد بتواند صدا های مختلف اطراف خود را شنیده و آن‌ ها را از هم تفکیک نماید. حس شنوایی ارتباط مستقیمی بر روی گفتار داشته و تاثیر زیادی بر روی آن می گذارد؛ به طوری که کودکانی که از همان اول در این زمینه مشکل دارند در یادگیری گفتار هم با مشکل مواجه خواهند شد. لذا بررسی شنوایی کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. افرادی که در شنوایی خود مشکلاتی دارند برای رفع آن‌ ها می توانند به کلینیک سمعک برتر مراجعه کنند. در این مجموعه تمام امور و خدمات مربوط به شنوایی سنجی انجام می شوند. شنوایی سنجی شامل مجموعه تست هایی است که با انجام آنها این حس به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع متخصص با بررسی و ارزیابی وضعیت فرد می تواند تشخیص دهد که چه تست‌هایی برای او مناسب و لازم است.

تعریف کم شنوایی

کم شنوایی ها بر اساس شدت آن به دسته های مختلفی تقسیم می گردد. مشکلات کم شنوایی موجب می‌گردند که فرد به خوبی صدا ها را نشنود و به گونه ای ارتباط او با دیگران قطع گردد. افرادی که دارای ناشنوایی کامل هستند از این مشکلات رنج بیش تری می بردند. زمانی که فرد علائم کم‌شنوایی را مشاهده کند و متوجه گردد که شنوایی او دچار مشکل شده است می‌بایست به یک متخصص جهت تشخیص و درمان بیماری خود مراجعه نماید. در مراکز شنوایی سنجی تست های لازم از فرد گرفته شده و بر اساس آن روش درمانی برای فرد انتخاب می شود.

روش های درمانی برای حل مشکل کم شنوایی

با توحه به این که کم شنوایی علاوه بر این که در شنیدن صدا مشکل ایجاد می کند ارتباط و گفتار را هم تحت پوشش خود قرار می دهد. بنابراین جلوگیری از پیشرفت نمودن و درمان این عارضه از اهمیت بسیار حیاتی و بالایی برخوردار است. روش های درمانی مختلفی جهت رفع نمودن این عارضه وجود دارد. یکی از بهترین روش ها برای درمان افت شنوایی استفاده نمودن از سمعک است. نحوه کار سمعک بدین گونه است که با استفاده از یک میکروفون صدا ها را دریافت نموده و آنها را با استفاده از یک بلندگو در گوش تقویت می‌نماید. استفاده نمودن از این روش در حیطه کاری ادیولوژیست است. اگرچه در موارد نادری هم لازم است جهت رفع این مشکلات عمل هایی بر روی بیمار انجام شوند که این عمل ها توسط متخصص گوش و حلق و بینی صورت می گیرد. علاوه بر این، در برخی از موارد مشکلات شنوایی به دلیل وجود یک بیماری رخ می ‌دهند که با درمان آن شنوایی بهبود پیدا می کند.

شنوایی سنجی در تهران

کم شنوایی در کودکان و بزرگسالان و راه حل آن

احتمال رخ دادن کم شنوایی در هر سنی و به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. اگرچه آمار بروز مشکلات شنوایی معمولا در افراد مسن بیش تر است. شنوایی این افراد به دلیل کهولت سن ضعیف می شود. علاوه بر این افراد در سنین کم تر هم ممکن است به دلایل مختلفی همچون کار در اماکن پر سر و صدا، بیماری و... بخشی از شنوایی خود را از دست بدهند. هر چه زودتر برای انجام تست های مختلف و درمان مراجعه به مراکز شنوایی مراجعه گردد بهتر است. متخصص ادیولوژی پس از انجام تست های مختلف بر روی فرد خیلی سریع علت بروز مشکلات او را تشخیص می‌دهد.

عدم تشخیص به موقع کم شنوایی به ویژه در کودکان می‌تواند منجر به اختلال در رشد مغزی آنها در قسمت گفتار و زبان شده و در نتیجه سبب عدم توانایی آن ها در یادگیری گردد. درصورت تشخیص به موقع کم شنوایی در کودکان، کودک می‌تواند از طریق کاشت حلزون یا دیگر گزینه‌های درمانی درمان شده و از آسیب‌های جدی در آینده در محفوظ بماند. یکی از علل اهمیت غربالگری شنوایی نوزادان و انجام تست‌های ادیومتری همین موضوع است.

همان طور که گفته شد در بزرگسالان نیز مشکلات کم‌شنوایی چه بسا بیشتر وجود دارد که با علایمی همچون وزوز گوش، احساس فشار در گوش یا کاهش شنوایی همراه است. اختلالات دیگری مانند برهم خوردن مایع گوش داخلی، سرطان گوش و نیاز به تجویز یا فیتینگ سمعک از جمله مواردی هست که برای آنها بزرگسالان به کلینیک شنوایی سنجی در تهران مراجعه می‌نمایند. بزرگسالان می بایست با بروز مشکلات شنوایی به مراکز شنوایی مراجعه کنند. از آن جا که در اکثر موارد مشکلات شنوایی با علائمی بروز پیدا می کنند، لذا با بروز این مشکلات فرد خیلی زود متوجه آن ها شده و می تواند به کلینیک سمعک برتر مراجعه نماید. برخی از این علائم شامل درد در گوش، وزوز گوش، افت شنوایی و... است.

نحوه انجام شنوایی سنجی کودکان و نوزادان

علت مهم و حیاتی بودن موضوع شنوایی سنجی کودکان و نوزادان به این دلیل است که از آن جا که شیرخوارگان و کودکان در سن یادگیری هستند لازم است که قادر باشند تا کلمات را به خوبی یاد بگیرند. چرا که اگر کودکی نتواند کلمات را به صورت صحیح بشنود، در نتیجه هم نخواهد توانست که آن ها را به صورت صحیح تلفظ نماید و این مشکل تا آخر عمر دست به گریبان گیر او خواهد بود و موجب می‌گردد که کودک از نظر ارتباط اجتماعی، آموزشی و... به مشکل بخورد. در حال حاضر دقیق‌ترین و قابل اعتمادترین روش شنوایی سنجی نوزادان،  ارزیابی آستانه شنوایی با بررسی پاسخ به تحریک ساقه مغز است. انجام تست های شنوایی در نوزادان و کودکان الزامی است. به همین دلیل والدین کودک باید برای انجام این آزمایش ها در همان روزهای ابتدایی اقدام نمایند. این تست ها در مراحل و سنین مختلف برای کودکان قابل انجام است. بنابراین اگر والدین متوجه گردند که کودک دچار مشکل شنوایی است و نسبت به صدا های اطراف واکنشی نشان نمی دهد لازم است که به متخصص ادیولوژی مراجعه کند.

مراحل شنوایی سنجی شامل چیست؟

سنجش شنوایی دارای مراحل مختلفی بوده که جهت این که بتوان شنوایی افراد را به صورت کامل بررسی کرد می‌بایست تمامی این مراحل انجام گیرد. به صورت مرحله ای بخواهیم پیش برویم ابتدا باید مجرای گوش بیمار را ارزیابی کنیم. در واقع با این کار می ‌توان مجرای گوش و گوش خارجی را مورد بررسی قرار داد. پس از آن آستانه شنوایی فرد مشخص می‌گردد که به همین منظور تست PTA بر روی فرد صورت می‌گیرد. مرحله بعدی انجام تست گفتاری جها مطلع شدن از تاثیر کم شنوایی بر روی گفتار است. هر کدام از این تست ها دارای جزئیات مربوط به خود بوده و هر کدام به گونه مختص خود انجام می شود.

انواع روش های شنوایی سنجی کدام اند؟

همانطور که گفته شد به منظور بررسی دقیق شنوایی لازم است چندین آزمایش شنوایی انجام شود. در زمینه سنجش شنوایی چندین تست وجود دارد که هر کدام به منظور بررسی قسمتی از شنوایی انجام می‌گیرد که تمامی این تست ها برای افراد در سنین مختلف قابل انجام است. با انجام این آزمایش ها می توان بسیار سریع از مشکلات فرد و دلیل بروز آن ها مطلع شد. بدین صورت که در ابتدا متخصص با فرد صحبت کرده و از وضعیت او مطلع می شود و  بر این اساس تعیین می کند که چه تست هایی باید بر روی فرد صورت گیرد. از آن جا که برای انجام روش های مختلف سنجش شنوایی به تبحر بالا نیاز است، لذا توصیه می شود که این تست ها توسط فرد متخصص  و در کلینیک های شنوایی سنجی معتبر انجام شوند. این تست ها در کلینیک سمعک برتر به بهترین شکل انجام شده و پس از آن بهترین روش درمان توسط متخصصان این مجموعه به کار گرفته می شود.


کلینیک سمعک برتر

تجویز سمعک در کلینیک سمعک برتر

کلینیک سمعک برتر علاوه بر اینکه در زمینه انجام انواع تست‌های شنوایی فعالیت داشته در صورت لزوم به افراد سمعک هم ارائه می دهد. بدین گونه که متخصص شنوایی پس از ارزیابی شنوایی فرد، در صورتی که تشخیص کم شنوایی برای او سمعک تجویز می‌نماید. سمعک ها مطابق با سطح شنوایی برای افراد انتخاب می شوند. پس از آن مرحله تنظیم سمعک است که تمامی این تنظیمات در چندین جلسه انجام می‌گردد تا فرد از مرحله عادت پذیری عبور نماید. پس از ارائه بهترین سمعک به فرد مراجعه کنندهبه کلینیک این خدمات هم به او ارائه می شوند. کلینیک سمعک برتر سعی دارد که بهترین سمعک ها را در اختیار مراجعه‌ کنندگان خود قرار دهد. همچنین این کلینیک با ارائه برند های مختلف سعی دارد تا افراد با سلایق وشرایط مختلف هم بتوانند از آن ها استفاده نمایند. همچنین این مرکز ارائه دهنده سمعک برای همه افراد با همه سنین مختلف است. تمامی محصولات این کلینیک با گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می شوند.

آدرس شنوایی سنجی تهران و نحوه دسترسی به آن چگونه است؟

سمعک برتر یکی از بهترین و جامع‌ترین مراکز تخصصی گوش و شنوایی در تهران، در خیابان دکتر شریعتی،خیابان مرشدی واقع گردیده است که از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند بیمارستان هدایت و تهیه غذای فارسی و مجتمع تجاری نگین ظفر و بیمارستان ایرانمهر و مرکز درمان ناباروری ابن سینا قرار دارد. نزدیکترین ایستگاه مترو به کلینیک سمعک برتر، ایستگاه مترو دکتر شریعتی و نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس دو راهی می‌باشد که دسترسی به این مکان را برای استفاده کنندگان از وسایل حمل‌ونقل عمومی را آسان می‌سازد.

 چه خدمات و فعالیت‌هایی توسط کلینیک سمعک برتر ارائه می گردد؟

این مرکز شنوایی به طور تخصصی در زمینه شنوایی فعالیت دارد. در این مجموعه متخصصین تست های لازم را بر روی فرد مراجعه کننده انجام داده و مشکلات آن ها را تشخیص داده، پس از آن روند درمان را آغاز می‌گردد. علاوه بر این این مجموعه در زمینه درمان وزوز گوش، رفع سرگیجه، عدم تعادل و... هم فعالیت دارد. یکی دیگر از زمینه های کاری این مرکز ارائه و تجویز سمعک در انواع مدل ها و برندها است. این سمعک ها بر اساس تست های انجام شده بر روی فرد کم شنوا برای او انتخاب شده و تنظیم می شوند. در صورت بروز مشکلات شنوایی و نیاز به سمعک می توانید با مراجعه به این مرکز در صدد رفع مشکل خود برآیید. برخی از خدمات ارائه شده در این مرکز عبارتند از:

 • آنالیز نمودن گوش میانی
 • آنالیز نمودن گوش داخلی
 • انجام آزمایشات تشخیصی پایه، سرگیجه و عدم تعادل
 • درمان نمودن وزوز گوش
 • توانبخشی سرگیجه
 • تجویز سمعک
 • غربالگری
 • انجام تمامی تست‌های شنوایی

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید