خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

آیا زدن سمعک باعث افزایش سرعت ناشنوایی می‌شود؟

آیا زدن سمعک باعث افزایش سرعت ناشنوایی می‌شود؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مراجعین در هنگام خرید سمعک می‌پرسند این است که آیا با استفاده از سمعک، سرعت کم شنوایی آن‌ها افزایش می‌یابد؟ در پاسخ باید بگوییم که در واقع اینگونه نیست. در کل سمعک از پیشرفت کم شنوایی جلوگیری می‌کند، در صورتی که فرد مبتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت نباشد.

ما در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت می‌کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

کم شنوایی و سمعک

بسیاری از افراد این نگرانی را دارند که بعد از چند هفته از خرید سمعک و استفاده از آن، گویا شنوایی بدون سمعک سخت‌تر به نظر می‌رسد. در حقیقت این حس مربوط به درک بیمار است و مغز او را فریب می‌دهد. قبل از اینکه از سمعک استفاده کنید به نظر می رسد کم شنوایی شما پیشرفت کرده است و مغز به شنیدن صداهایی با قدرت کمتر عادت کرده است. همچنین مغز عادت کرده که برای درک مکالمات تلاش زیادی کند.

زمانی که شما استفاده از سمعک را آغاز می‌کنید، اطلاعاتی توسط مغز دریافت می‌کند که تا مدت زمان زیادی آن را به دست نیاورده است. در نتیجه مغز تلاش می‌کند سطح شنوایی را به سطح معمول برگرداند. بنابراین ممکن است این حس به شما دست بدهد که شنوایی بدون سمعک سخت‌تر از قبل شده، زیرا مشکل کم شنوایی آشکار شده است. این امکان وجود دارد که حس کنید که سمعک باعث بدتر شدن شرایط شنوایی شما می‌شود اما در واقع در حال عادت کردن به سطح طبیعی و معمول شما است.

منظور از سطح معمول شنوایی چیست؟

به عنوان یک مثال ساده به دمای بدن اشاره می‌کنیم. شما بعد از اینکه در ساعات زیادی در دمای ۴۸ درجه ساحل بودید، زمانی که به اتاق خود که دمای آن ۲۶ درجه است برمیگردید، احساس خنکی خواهید کرد. دلیل احساس خنکی این است که در مدت زمان زیادی که بیرون بودید، بدن شما بر روی دمای ۴۸ درجه تنظیم شده است و آن را طبیعی در نظر گرفته است. عکس این موضوع در فصل زمستان نیز صدق می‌کند. هنگامی که برای پارو کردن برف به بیرون می‌روید، زمانی که به منزل برمیگردید دمای ۲۶ درجه اتاق به شما حس گرما می‌دهد.

طبق مثال‌های بیان شده می‌توان به راحتی این موضوع را درک کرد که وقتی استفاده از سمعک را شروع می‌کنید، مغز یاد می‌گیرد اطلاعات جدید را دریافت کند. سمعک به مغز کمک می‌کند اطلاعات جدید را دریافت کند. در نتیجه زمانی که سمعک را دربیاورید، کم شنوایی بیشتر حس می‌شود. این موضوع فریب مغز است زیرا شما تنها بیشتر متوجه کم شنوایی شده اید نه اینکه شرایط کلی شنوایی شما بدتر شده است!

کلینیک سمعک برتر

آیا سمعک می‌تواند باعث افت شنوایی شود؟

خیر. البته در برخی موارد چنانچه سمعک شما به درستی تنظیم نشود، این امکان وجود دارد که به شنوایی شما آسیب بیشتری وارد شود. در نتیجه تنظیم سمعک موضوع مهمی است که باید در نظر بگیرید. توصیه می‌شود برای تنظیم سمعک به مراکز شنوایی معتبر و با سابقه مراجعه کنید.

کلینیک سمعک برتر یکی از بهترین و باسابقه‌ترین مراکز شنوایی در تهران است که خدمات شنوایی باکیفیتی را به شما هموطنان گرامی ارائه می‌کند. فروش انواع سمعک، تجویز سمعک، انجام انواع آزمایشات شنوایی، تعمیر و تنظیم انواع سمعک با جدیدترین دستگاه‌های تنظیمی از جمله خدمات این مرکز است. برای دریافت نوبت و یا کسب هرگونه اطلاعات بیشتر، از طریق شماره تلفن‌های قید شده در بخش تماس با ما، با کارشناسان کلینیک سمعک برتر تماس بگیرید.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید