خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

درمان وزوزگوش با ماسکر

درمان وزوزگوش با ماسکر

Tinnitus یا همان وزوزگوش، اختلالی است که در آن فرد اصوات مزاحمی را می‌شنود که وجود خارجی ندارند. این مشکل در بسیاری از مواقع همراه با کم شنوایی بروز پیدا می‌کند و زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. وزوزگوش به طور مستقل یک بیماری محسوب نمی‌شود بلکه نشانه‌ای از یک بیماری دیگر یا مشکلی در بدن بیمار است. ادامه …

به همین دلیل این موضوع اهمیت دارد که منشا وزوزگوش شناسایی شده و درمان گردد تا بدین ترتیب اختلال وزوزگوش نیز برطرف شود. روش‌های درمانی مختلفی برای وزوزگوش ارائه شده است که یکی از موثرترین آن‌ها، استفاده از ماسکر است.

وزوزگوش چیست؟

این امکان وجود دارد که وزوزگوش یا همان تینیتوس در تمامی سنین بروز پیدا کند. در این اختلال بیمار اصوات مزاحمی را مانند وزوز، کلیک، خش خش و غرش را درگوش خود احساس می‌کند که منشا خارجی ندارند. همانطور که بیان کردیم خود وزوزگوش نمی‌تواند بیماری باشد، بلکه نشانه‌ای از وجود یک مشکل یا یک بیماری زمینه‌ای در بدن بیمار است. گوش درد، زنگ زدن گوش و احساس صدای غرش، خرخر، باد و کلیک در گوش از علائم آن هستند. سرگیجه و شنیدن اصوات مزاحم ناشی از تینیتوس می‌توانند در آرامش و تمرکز فرد در انجام فعالیت‌های روزانه مشکل ایجاد کرده و در موارد شدید‌تر خواب شبانه او را مختل کنند.

دلایل ایجاد وزوزگوش کدام اند؟

برخی بیماری‌ها می‌توانند منجر به وزوزگوش شوند. ویروس کرونا یکی از مواردی است که باعث شده حدود ۱۵ درصد از کل مبتلایان علائم وزوزگوش را احساس کنند. همچنین شواهد محدودی نیز نشان می‌دهند که وزوز گوش می‌تواند به دنبال شستشو یا میکروساکشن نیز بروز پیدا کند. عفونت گوش، مایع گوش میانی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث کاهش شنوایی پایدار و بروز تینیتوس می‌شود. فشار خون بالا نیز می‌تواند باعث سوت کشیدن گوش شما شود. همچنین تپش قلب و کم خونی نیز از دیگر مواردی هستند که موجب بروز وزوزگوش در بیمار می‌شوند. پارگی پرده گوش نیز عامل موثر دیگری است که منجر به بروز این اختلال خواهد شد.

راه درمان وزوزگوش یا همان تینیتوس چیست؟

روش‌های درمانی بسیار برای حل این مشکل ارائه شده‌اند که استفاده از سمعک، ماسکر، دارو درمانی و… از آن‌ها هستند. درمان وزوز با استفاده از دستگاه ماسکر (Masker) یکی از موثر‌ترین روش‌های درمانی است که تا به امروز ارائه شده است. ماسکر دستگاهی است که برای افرادی که صدای گوش دارند تجویز می‌شود. این دستگاه می‌تواند اصواتی را در فرکانس‌ها و شدت‌های متنوع تولید کند. نویز سفید، نویز صورتی، صدای طبیعت، دریا و اقیانوس از جمله صداهایی هستند که توسط این دستگاه تولید می‌شوند. بیمار می‌تواند صدایی را که بیشترین درجه پوشش را دارد را انتخاب کند و از طریق هدفون دستگاه بشنود. با اینکار اصوات مزاحم ناشی از وزوزگوش را تا حد زیادی پوشش می‌دهد و دیگر آن‌ها نمی‌شنود.

کلینیک سمعک برتر

برای درمان وزوزگوش به کجا مراجعه کنیم؟

وزوزگوش اختلالی ناخوشایند است که می‌تواند زندگی فرد را تحت تاثیر قرار بدهد. در نتیجه شروع به موقع فرایند درمان می‌تواند از پیشروی بیماری جلوگیری کند. روش‌های درمانی مختلفی برای حل مشکل وزوز ارائه شده‌اند که می‌توانیم به استفاده از دستگاه ماسکر و سمعک‌های مخصوص مجهز به سیستم مدیریت وزوزگوش اشاره کنیم.

متاسفانه پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی در زمینه وزوزگوش نمی‌توانند کمک زیادی به شما بکنند بلکه مراجعه به ادیولوژیست‌های باتجربه که سال‌های بسیاری در زمینه درمان و مدیریت وزوزگوش بیماران فعالیت کرده‌اند در این زمینه گزینه بهتری هستند. ما در کلینیک سمعک برتر می‌توانیم در مسیر درمان وزوزگوش به شما کمک کنیم.

روش‌های درمانی TRT و CBT می‌تواند به شما کمک کنند که همراه با کنترل‌های دوره‌ای و برنامه درمانی ارائه شده بهتر نتیجه بگیرید. با رعایت توصیه‌های شنوایی‌شناس خود می‌تواند از شدت وزوزگوش خود بکاهید. همچنین با استفاده از سمعکی که بر روی همان دستگاه ماسکر است، راه درمان صدای گوش هموار تر خواهد بود. جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های قید شده در بخش تماس با ما، با کارشناسان کلینیک سمعک برتر در ارتباط باشید.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید