خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایرانمهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷ واحد ۱

021-22909216

وزوز گوش یا صدای سر

به گزارش کلینیک تخصصی سمعک برتر (02122909216 – 09125403032)، وزوز گوش احساس صدایی آزاردهنده در یک یا هردو گوش و یا در سر فرد می باشد و تقریبا عارضه شایعی محسوب میشود و افراد زیادی درگیر آن هستند. وزوز علت های مختلفی دارد مثل کم شنوایی در سنین مختلف یا پیرگوشی در سالخوردگان/آسیب گوش یا اختلالات سیستم گردش خون و ...

بیمار ممکن است طیف مختلفی از صداها را مثل صدای زنگ وزوز غرش هیس یا هوهو را در گوش ها یا سر خود بشنود. شدت این صداها از کم تا زیاد متغیر است و می تواند دائمی یا موقتی باشد و در بعضی موارد ممکن است به اندازه ای باشد که روی تمرکز فرد هنگام انجام فعالیت های روزانه یا خواب او اختلال ایجاد کند. یکی از شایعترین علت های وزوز گوش آسیب سلول های گوش داخلی است. پرزهای ریز و ظریفی که در گوش داخلی وجود دارند، در واکنش به فشار ناشی از امواج صوتی به حرکت درمی آیند.این حرکت موجب تحریک سلولهای گوش و درنتیجه آزادسازی سیگنالهای الکتریکی از اعصاب و ارسال این سیگنالها به مغز می شود. مغز نیز سیگنالهای دریافتی را به صوت تبدیل میکند. چنانچه پرزهای گوش داخل آسیب ببینند، تکانه های الکتریکی اضافه ای را به طور تصادفی روانه ی مغز میکنند که موجب وزوز میشود.
چنانچه از شنیدن صدای وزوز در گوش خود به تنگ آمده اید و راه حلی برای درمان آن پیدا نکردید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی، یا متخصص مغز و اعصاب میتوانید مراجعه کنید اما راه کارهای پزشکان برای حل مشکل وزوز استفاده از دارو های مسکن یا داروهایی است که مشکل بیمار را به صورت موقتی حل می کنند.پزشک ابتدا برای بیمار یک MRI می نویسد که عدم وجود تومور را بررسی کند ولی بعد از آن بیمار را به مراکز شنوایی سنجی ارجاع می دهد.
امروزه شنوایی شناسان با تکنولوژی های جدید وپیشرفت علم با استفاده از ماسکر های گوش و روش TRT مشکل بیمار را حل میکند.پروسه ی مدیریت وزوز حدوداً 3 تا 6 ماه ممکن است طول بکشد.
مدیریت وزوز گوش
ادیولوژیست در درجه اول شدت وزوز فرد را مشخص می کند و پس از اندازه گیری های مربوطه با مشورت پزشک نظر نهایی را می‌دهد. دستگاه سرکوب صدا یا ماسک با استفاده از بهترین دستگاه های روز ارائه میشود.این ماسکر های وزوز از بهترین برند های معتبر هستند و با کیفیت عالی با استفاده از روش بازآموزی TRT و CBT برای بیمار تجویز می شوند.
اگر وزوز فرد همراه با افت شنوایی باشد باید ابتدا مشکل شنوایی برطرف شود یعنی همزمان از سمعکی استفاده شود که سیستم مدیریت وزوز را هم داشته باشد.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک برتر محفوظ می‌باشد.
طراحی وب
همین الان تماس بگیرید